Valimiskomisjoni otsus: elektrooniline hääletamine toimub plaanipäraselt

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Sander Ilvest /PM/Scanpix

Vabariigi valimiskomisjon kogunes täna kell 15, et arutada, kas ID-kaarti puudutav teoreetiline turvarisk mõjutab elektroonilist hääletamist. Värskemaid asjaolusid olid komisjoni ees tutvustamas riigi infosüsteemi ameti (RIA) peadirektor Taimar Peterkop, kes rõhus oma sõnavõtus sellele, et risk on teoreetiline.

Pärast ülevaate andmist vastas Peterkop komisjoni liikmete küsimustele, kus andis mõista, et kui teadlased otsustavad teadustöö avalikustada, tehakse sellega kurjategijate jaoks relva leidmine lihtsaks. Kõige mustema stsenaariumi kohaselt on RIA valmis ID-kaartide sertifikaate tühistama, mis tähendaks, et nendega ei saaks enam digiallkirju anda.

Tuginedes RIA peadirektori edastatud informatsioonile leidis vabariigi valimiskomisjoni esimees Meelis Eerik, et kuigi ID-kaartidel on teoreetiline turvarisk ei saa öelda, et e-hääletamises oleks turvariski. Sellest tulenevalt puudub Eeriku sõnul komisjonil alus e-hääletamist keelata. Samas hoiab VVK end edasiste arengutega kursis ja on vajadusel valmis reageerima.

Käesoleva aasta kohaliku omavalitsuse volikogu valimiste e-hääletus algab 5. oktoobril kell 9.00

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.