Uudis

WannaCry lunavaraga saadud krüptoraha läks liikvele

WannaCry levis maikuus üle Euroopa. Õnneks maksid lunaraha vähesed. Kuvatõmmmis: https://intel.malwaretech.com/WannaCrypt.htm

Pea kolm kuud peale üle maailma levinud WannaCry lunavaralainet on selle loojad otsustanud kogutud lunaraha välja võtta, kirjutab ZDNet.

Olgugi, et viga pahavara koodis lubas enamikel inimestel arvuti ilma lunaraha maksmata lahti muukida, siis leidus ka neid, kes 300 dollari suuruse lunaraha krüptorahas Bitcoin ära tasusid. Kokku oli maksjaid teadaolevalt 338, mis on vähe, arvestades seda, et nakatunud arvuteid oli sadu tuhandeid.

Siiani seisid WannaCry rünnaku taga olnud küberpättide Bitcoinidega varustatud rahakotid puutumata, kuid 3. augustil hakati neid tühjaks tegema. Tehingute tegemise ajal oli virtuaalsete rahakottide väärtuseks 140 000 dollarit, ehk ligikaudu 120 000 eurot.

Nüüd hakkab küberpättide jaoks tõenäoliselt rahapesu protsess. Seda põhjusel, et kuigi Bitcoinide omanikke on tehnoloogia turvalisusest tulenevalt üsna keeruline tuvastada, siis tavaliste valuutadega on see märksa lihtsam. Näiteks kui pahalased vahetavad Bitcoine mõneks üldkasutuses olevaks rahaks, siis peavad nad tõenäoliselt andma enda kohta andmeid, mille kaudu võib nende isikud kindlaks teha.

Märksõnad:

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.