WaveCom pälvis olulise infoturvalisuse ja käideldavuse sertifikaadi

Andmekeskuse ja pilveteenuste osutaja WaveCom AS omab alates 2019. aasta septembrist pilve- ja andmekeskuse teenuste pakkujana infoturvalisuse ja käideldavuse sertifikaati ISO 27001. Samuti uuendas ettevõte kõrgetele rahvusvahelistele nõudmistele vastavat kvaliteedijuhtimise sertifikaati ISO 9001.

Juulis ja augustis auditeerisid Bureau Veritase audiitorid AS WaveCom teenuste ja andmekeskuse ISO 27001/9001 nõuetele vastavust. Auditi käigus kontolliti infoturvet ning auditeeriti andmekeskuse tehno- ja turvasüsteemide ülesehitust, käiduga seotud protsesse ning dokumentatsiooni. WaveCom AS juhatuse liikme ja tegevjuhi Kristian Liivaku sõnul on WaveCom oma tegevuses alati panustanud kõrgele teenuste käideldavusele ja turvalisusele. Seetõttu kestis kõigi vajalike praktikate juurutusprotsess vaid umbes pool aastat, mis on nii kõrgete rahvusvaheliselt tunnustatud nõudmiste täitmiseks suhteliselt lühike aeg.

WaveComi andmekeskus on ajast ees, kasutades oma töös ainult kõrgeima kvaliteediga Schneider Electric seadmeid ja süsteeme. Erakordsest turvalisusest annab muuhulgas aimu ka näotuvastussüsteemide ja serverikappidel biomeetrilise ligipääsu kasutamine ning seire, selgitas Kristian Liivak.

ISO sertifitseerimine on oluline verstapost AS WaveCom strateegilises arengukavas. ISO 27001:2005 standard nõuab sellele vastavatelt ettevõtetelt turvariskide pidevat jälgimist ja hindamist, meetmete rakendamist selliste riskide vähendamiseks ja kõigi intsidentide professionaalset käsitlemist nende mõju piiramiseks. Sertifikaadi hoidmiseks kohustub ettevõtte iga-aastaselt nii ettevõttesiseselt kui ka väliste audiitorite abil auditeerima oma turvapoliitikat.

WaceComi andmekeskuste teenuseid kasutavad nõudlikud kliendid nii Eestist kui ka tervest maailmast, sealhulgas Euroopast, Ameerikast ja Aasiast. Klientide ja partnerite jaoks pakub infoturvalisuse ja käideldavuse sertifikaat stabiilset kindlustunnet, näitab ettevõtte usaldusväärsust ning tõestab, et oma äris tegutseb WaveCom vastavalt parimatele tunnustatud praktikatele. See võimaldab ettevõttel kasvatada äri nii lokaakselt kui ka rahvusvaheliselt, osaledes kõrgetele infoturbe nõutele vastavates rahvusvahelistes hangetes ja koostööprojektides.

AS WaveCom on 18-aastase kogemusega rahvusvaheline turvaliste kõrgkäideldavate serveriteenuste pakkuja, omades Eesti intelligentseimat ja kaasaegseimat TIER-3 nõuetest lähtuvalt disainitud  andmekeskust, kus pakutavate kõrgkäideldavate teenuste saadavus on 100%. Ettevõtte mulluse majandusaasta äritegevuse maht kasvas ca 40%.

WaveComi teenustest moodustab eksport 40% ning ettevõtte ligi 3000 kõrge kliendirahuloluga püsiklienti asuvad enam kui 50 riigis üle maailma. WaveComi fookusklientideks on kõrgkäideldavaid ja turvalisi IT-teenuseid pakkuvad ning tarbivad tehnoloogiapõhised ettevõtted. WaveComi klientideks Eestis on näiteks PZU Kindlustus, Excellent Business Solutions, Ridango ja Ria.com Marketplaces.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.