Uudis

Waze aitab nüüd ka Eestis kiiruspiirangut jälgida

waze-piirkiirus.jpg

Populaarne liiklusrakendus Waze näitab nüüd ka Eestis teedel kehtivaid piirkiiruseid, mispaljudele teistes riikides rakendusega sõitnud autojuhtidele ilmselt tuttav ette tuleb.

Waze lisas äppi võimaluse tänaval kehtivat piirkiirust jälgida märtsis, kuid Eestis sõites seda senini näha polnud.Esimesed juhid märkasid Waze'i uuendust sel nädalal Tallinna tänavatel.

Kui rakenduse sätetest spidomeetri näit sisse lülitada, näeb ekraani all vasakus nurgas sõiduki hetkekiirust. Kui auto liigub alla lubatud piirkiirust, siis näitab pea märkamatu hall ring seda, kui "kaugel" piirkiirusest sõiduk on. Näiteks maanteel 50 km/h sõites on ring ligikaudu poole peal. Kui sõiduki kiirus ületab lubatud piiri, tekib spidomeetri kõrvale liiklusmärgi taoline ikoon, mis meenutab, kui kiiresti sellel teelõigul sõita võib. Ringikujuline indikaator näitab nüüdseda, kui palju juht kiirust ületab.

Nagu suure osa ülejäänud Waze'is sisalduvast liiklusinfost, nii kogub ja edastab äpp ka kiiruspiirangute andmed liiklejatelt endilt.

Foto: ekraanipilt

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.