Uudis

Windows 10 lõpetab uuenduste tüütu pealesurumise

Foto: Shannon Stapleton/Scanpix

Selle aasta Windows 10 maikuine uuendus toob võimaluse keelduda automaatselt paigaldatavatest Windows 10 uuendustest.

Microsoft lööb maikuust uuendused kahte lehte lahku. Ühele poole jäävad Windowsi turvauuendused, mis paikavad turvaauke ja uuendavad turvaprotokolle. Seda osa uuendustest kontrollib ja uuendab Windows vastavalt kasutaja reguleeritud intervallile.

Teine osa, mis lisatakse maikuus, puudutab Windows 10 suuremaid uuendusi, mis lisavad funktsioone, muudavad olemasolevat käitumist ja nii edasi.

Kasutajatele antakse edaspidi teada, et selline uuendus on saadaval, kuid Windows ei tiku neid ise automaatselt paigaldama.

Põhjuseks aastaid kestnud kasutajate pahameel, et Windows on end uuendades rikkunud mõne faili või programmi töö, asjad ei ole nii nagu inimesed on harjunud või arvuti sunnib taaskäivitust peale kõige ebamugavamal ajal.

See aga ei tähenda, et Windows nüüd üldse restarti ei nõuaks. Automaatselt uuendatakse Windowsit siis, kui kasutatavat Windows 10 versiooni peagi Microsofti poolt enam ei toetata. See juhtub umbes iga 18 kuu järel, ehk täna välja tulnud uuendus saab kasutajatuge veel poolteist aastat.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.