Uudis

Windows 10 uuendus teeb osadel Bluetoothi katki ja see peabki nii olema

Microsoft andis teada, et Windows 10 juunikuine turvauuendus CVE-2019-2102 teeb osadel Bluetooth-seadmetel võimatuks edaspidi selle arvutiga ühenduda, kuid tegu pole veaga, vaid Microsofti teadliku otsusega.

Otsuse põhjus on selles, et Windows ei luba endaga enam ühenduda teatud Bluetooth-seadmetel, mis kasutavad ühenduseks lekkinud ning teada krüptovõtmeid.

See tähendab, et Windowsi ning nende seadmete vaheline ühendus on potentsiaalselt rünnatav ning turvapõhjustel ei lubagi Microsoft enam selliseid seadmeid kasutada.

Kahjuks pole kusagil nimekirja ei tootjatest ega seadmetest, mis sedaviisi Windowsi küljest eemaldatakse, nii et kui sul on mõni selline seade kasutuses, saad sellest teada alles pärast Windowsi uuenduse installimist, kui see enam ei tööta.

Kes tahab, võib kahtluse korral vaadata Windows Event Logi, veateate nimeks on BTHUSB või BTHMINI” Event ID on 22 ja selle juures on kirjas: “BTHPORT_DEBUG_LINK_KEY_NOT_ALLOWED”.

Seal juures on ka selgitav tekst: “Your Bluetooth device attempted to establish a debug connection.  The Windows Bluetooth stack does not allow debug connection while it is not in the debug mode.”

Microsoft ütleb, et kasutaja ise ei saagi midagi teha, et olukorda muuta, vaid seadme tootja peab selle tarkvara uuendama ning kasutusele võtma turvalisemad võtmed. Mis on aga tõenäosus, et mõni tootja oma aastaid vana seadet hakkab uuendama? Ilmselt mitte eriti kõrge.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.