Uudis

Windows 10X: Microsoft kuulutas välja järgmise operatsioonisüsteemi ja see vajab uut laadi seadmeid

Microsoft Surface Neo on nagu avatud raamat.

Microsoft kuulutas eilsel Surface’i üritusel välja uue operatsioonisüteemi Windows 10X, mis on mõeldud kahe ekraaniga volditavatele seadmetele. Tegemist ei ole Windows 10 järgmise versiooniga, vaid selle paralleelselt arendatava haruga.

Koos uue operatsioonisüsteemiga tulevad ka täiesti uutmoodi kahe ekraaniga volditavad arvutid. Microsoft teeb ise spetsiaalset Windows 10X arvutit Surface Neo, aga sarnase ülesehitusega masinaid on oodata ka Asuselt, Dellilt, Lenovolt, HP-lt nig teistelt Microsofti partneritelt.

Microsoft lubab, et Windows 10X on kiirem ja sujuvam kui praegune Windows 10 ja see on üles ehitatud kasutamiseks kahel ekraanil ning sülearvutitel, millel ei ole klaviatuuri. Üheks oluliseks märksõnaks on selle operatsioonisüsteemi puhul multitasking ehk mugavalt mite asja korraga tegemine.

Volditavate seadmete ekraanid on siiski veel ühendatud hingega ja meenutavad pigem tavalisi raamatuid kui volditava ekraaniga telefone, mille toovad müügile nii Huawei kui ka Samsung.

Windows 10X on praegu veel kaugel sellest, et see valmis oleks ning selle funktsionaalsus muutub veel ilmselt oluliselt. Eelduste kohaselt peaks Windows 10X ja sellega sobivad seadmed müügile tulema järgmise aasta sügisel.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.