Uudis

Windowsi uuendus Spectre’i ja Meltdown turvavigade parandamiseks lõhkus AMD protsessoritega arvutid ära, uuendusi enam ei saadeta

Microsoft lõpetas AMD protsessoritega arvutitele kahe suure turvavea eest kaitsva uuenduse saatmise, kuna osad arvutid ei läinud enam pärast uuendust tööle. Microsoft süüdistab probleemis protsessoritootjat.

Pärast Windowsi uuenduse installimist ei käivitunud enam osad AMD protsessoritega arvutid ja asjas paistab süüdi olevat AMD puudulik dokumentatsioon. Microsoft ütles oma avalduses, et erinevus dokumentatsioonis oleva info ja reaalsete protsessorite vahel tõigi kaasa olukorra, kus uuendus arvuti hoopis ära lõhub.

See tähendab aga seda, et AMD protsessorite kasutajad on kuni probleemi lahendamiseni Spectre ja Meltdown turvavigade tõttu haavatavad. Pole teada, kui kaua võib kuluda, enne kui Microsoft uuenduste saatmisega jätkab.

Microsoft ja AMD teevad koostööd, et probleemi lahendada.

Kasutajad, kelle arvuti on uuenduse tõttu töötamise lõpetanud, võivad proovida kasutada Windowsi parandusrežiimi või varukoopiast taastamist. Lisainfot leiab probleemi lahendamise kohta siit.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.