Uudis

Wolt sai investoritelt 160 miljonit dollarit veel suuremaks kasvamiseks

Foto: Scanpix / Postimees

Eestiski tegutsev soomlaste idufirma Wolt teatas, et kaasas investeeringutena äsja 160 miljonit dollarit ning kavatseb selle eest veelgi enamatesse riikidesse laieneda.

Kaasatud vahendid koosnevad kahest varem avaldamata rahastusvoorust, sealhulgas värskest 130-miljonilisest C-seeria voorust, mida juhtis ICONIQ Capital, ning 2018. aasta jaanuaris toimunud 30 miljoni dollarilisest B-faasi rahastusest, mida juhtis 83North.

Investeerijate hulgas olid veel Highland Europe, EQT Ventures ja Lifeline Ventures. Wolt suunab kaasatud vahendid jätkuvasse kasvu ja laienemisse.

“2030. aastaks hinnatakse toidu kojuveo turu kasvu tänaselt 35 miljardilt 365 miljardini,” ütles ütles Wolti kaasasutaja ja tegevjuht Miki Kuusi. “See annab ettevõtetele nagu Wolt ideaalse võimaluse areneda.”

Pisut üle aasta tagasi tegutses Wolt neljas Põhjamaa riigis ning kümnes erinevas linnas. Nüüdseks on Wolt laiendanud oma tegevust kokku 15 eri riiki ning 50 linna Euroopas ja Lähis-Idas.

Wolti lahendus toidu kojuveoks põhineb nende enda arendatud tehnoloogial, kus logistikat optimeeritakse reaalajas. See aitab kohaletoimetamist korraldada efektiivsemalt, kui enamus turulolevatest pakkujatest seda suudab.

Wolt asutati 2014. aastal Helsingis ning tänaseks töötab seal üle 450 inimese 15 erinevas riigis. Ligi 80-pealine arendustiim tegeleb igapäevaselt enda ehitatud platvormi arendamisega. Oma 50 linnas on Woltil üle 5000 restoran- ja üle 10 000 kullerpartneri.

Aastaks 2020 plaanib Wolt oma töötajaskonda kasvatada 1000 inimeseni. Kokku on Wolt kaasanud investeeringutena 175 miljonit dollarit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.