Uudis

WPA3 turvastandard on ametlikult valmis, wifi-võrgud peaks peagi oluliselt turvalisemaks muutuma

Wifi turvastandardeid haldav Wi-Fi Alliance on ametlikult valmis saanud WPA3 turvastandardi, mis peaks juba lähiajal võrgud oluliselt turvalisemaks muutma.

Uus WPA3 protokoll teeb wifi turvalisemaks mitmel erineval moel. Näiteks muutub raskemaks võrgu parooli ära arvamine, kuna süsteem suudab säärase arvamise tuvastada ja häkkeri “välja visata”.

Samuti peaks oluliselt turvalisemaks muutuma avalikud võrgud, kuna iga kasutaja saab endale oma kanali, mida on oluliselt raskem pealt kuulata, seega ei saa tundlikke andmeid nõnda lihtsalt varastada.

Uus protokoll kasutab 192-bitist krüptoalgoritmi.

WPA3 peaks turvalisust parandama ka nutikoduseadmete juures, seda tänu Easy Connect tehnoloogiale, mis lubab nutiseadme abil luua internetiühenduse seadmetes, mil pole üldse ekraani või mille puhul see on kasutamiseks liialt väike.

See, millal WPA3 kasutatavaks muutub, sõltub konkreetsetest seadmetootjatest, kes peavad kasutajatele uuendust pakkuma. WPA2 jääb endiselt alles, kuid tulevikus peab kindla peale olema olemas ka võimalus kasutada WPA3 turvastandardit, et Wi-Fi Alliance seadme sertifitseeriks.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.