Uudis

Yandex ei ole valitsuse sanktsiooniga rahul

Yandexi isejuhtivad autod Las Vegases.Foto: Yandex

Eestis taksoteenust pakkuv Yandex ei ole rahul eelmisel nädalal valitsuse poolt vastuvõetud sanktsiooniga, mis keelaks neil äpitakso teenuse osutamise Eestis. Peaminister Kaja Kallas ütles eelmisel nädalal, et Yandexi osas oli täiendava sanktsiooni kehtestamine vajalik, et kaitsta Eesti julgeolekut. 

Vene meedia teatas hiljuti, et transpordiamet töötas välja seaduseelnõu, mis kohustab Yandexil andmeid FSB-le andma. Meediale saadetud kommentaaris kasutas Yandexi esindaja fraasi “jätame endale õiguse kõigi olemasolevate võimalustega otsus vaidlustada”. Samas on Eesti osa demokraatlikust Euroopa Liidust ehk õigusriigist, kus saabki sääraseid otsuseid erapooletu kohtu kaudu vaidlustada, seega ei ole ettevõttel vaja otseselt deklareerida, et nad jätavad endale vaidlustamiseks õiguse.

Loe ka: Yandex saigi Eestis hundipassi, valitsus kiitis sanktsiooni heaks

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi pressiesindaja Laura Laaster kinnitas Geeniusele, et rahvusvahelise sanktsiooni seadus § 28 lg 4 alusel on ettevõttel võimalik otsuse vaidlustada.  

“Yandex saab esitada kaebuse halduskohtule halduskohtumenetluse seaduse korras. Ja siis kohus hindab, kas sanktsioon on olnud põhjendatud,” lisas Laaster.

Vega-Kadochi poolt edastatud kommentaari kohaselt ei ole ametlikku otsust keelamise kohta ja selle formaalseid põhjuseid Yandexile veel avaldatud. 

“Valitsuse otsusest saime teada meediast. Seni pole teenuse kohta kaebusi olnud. Me ei nõustu keeluotsusega ja selle avalik põhjendus on segadust tekitav. Ametliku dokumendi ilmumisel jätame endale õiguse kõigi olemasolevate võimalustega otsus vaidlustada,” ütles pressiesindaja. 

Samuti toonitas Yandexi esindaja, et Yandex Go teenust Eestis ja paljudes teistes riikides pakub Hollandi ettevõte Yandex.Taxi B.V., mis järgib nende väitel rangelt peale EL-i ja GDPR-i reeglite ka Eesti Vabariigi seadusi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.