Uudis

Yandex tahab Eestis isejuhtivaid autosid testida

Yandexi isejuhtivad autod Las Vegases.Foto: Yandex

Vene taksoäpp Yandex on käinud kohtumas Eesti poliitikute ja ametnikega sooviga hakata Eesti teedel testima isejuhtivaid autosid.

Seni on Yandex avalikel teedel isejuhtivaid autosid testinud USAs, Venemaal ja Iisraelis. Kokku on Yandexil juba üle 100 auto, millega nad katsetavad isejuhtivate autode tehnoloogiat.

Eestis on isejuhtivad autod küll seadusega lubatud, kuid Yandexi jaoks ei ole praegused seadused piisavad. Praegu kehtiv seadus näeb ette, et sõiduki juhirooli taga peab siiski istuma inimene, kes saab igal hetkel juhtimise üle võtta.

Ministeerium suunas Yandexi edasi maanteeametisse

Yandexi esindajatel oli eile Tallinnas sisutihe päev, kohtuti Tallinna linnavalitsuse ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) esindajate ja isegi riigikogulastega.

MKMi avalike suhete osakonna nõuniku Taavi Audo sõnul päädis Yandexiga peetud kohtumine suuresti sellega, et ministeeriumi ametnikud tõid välja praegu kehtiva seadusandluse punktid ning suunas nad maanteeametisse edasi.

Riigikogus kohtuti koalitsioonipartei Keskerakonna esindaja Andrei Korobeinikuga, kes ütles Geeniusele antud kommentaaris, et Yandexi esindajad avaldasid soovi hakata isejuhtivaid autosid testima, kuid hetkel ongi piduriks see, et praegu kehtiv seadusandlus näeb ette, et autos viibib siiski inimene, kes saab vajadusel võtta auto üle juhtimise üle.

Yandex: meil oli mitu kohtumist, kuid peateemad olid teised

Yandexi pressiosakond kinnitas Geeniusele, et kohtumised leidsid tõesti aset, kuid firma esindajate väitel puudutasid kohtumiste peateemad onlain-teenuste arendamist ja keskkonnasõbralikku transporti.

“Lisaks jagasime enda ekspertteadmisi isesõitvate autode ja teemat puudutava seadusandluse valdkonnas. Hetkel on liiga vara, et rääkida plaanidest, aga Yandex on üks juhtivaid isesõitvate autode arendajaid maailmas. Me juba opereerime isesõitvate autodega USAs ja Iisrealis. Lisaks omame esimest isesõitvat taksot Euroopas. Meil on alati hea meel jagada oma kogemusi ja ekspertiisi,” sõnas Yandexi pressiesindaja.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.