Uudis

YouTube karistas enesetapumetsas video teinud Logan Pauli

Foto: AFP PHOTO / MARK RALSTON

YouTube otsustas karistada interneti pahameele alla langenud youtuberit Logan Pauli, kes postitas video Jaapani enesetapumetsast. Paul ei saa enam videotega varasemal tasemel raha teenida ja ka tema YouTube Red projektid pandi pausile.

YouTube langes ka ise pärast Pauli videot kriitikalaviini alla, kuna leiti, et platvorm pole teinud piisavalt, et Pauli teguviise hukka mõista.

Nüüd on aga platvorm reageerinud. Paul eemaldati Google Preferred reklaamiprogrammist, mis lubab ettevõtetel reklaame näidata kõige populaarsemate kanalite juures. See tähendab seda, et kuigi Paul teenib endiselt videote eest reklaamitulu, on summad märksa väiksemad kui varem.

YouTube pani pausile ka Pauli YouTube Red filmi “The Thinning” järje.

Paul postitas hiljuti video, mis filmiti Jaapanis Aokigaharas, metsas, mida tuntakse ka enesetapu-metsana, ning jäädvustas seal ka end üles poonud inimese. Video postitamine tõi kaasa suure pahameelelaine, mille tõttu on video nüüdseks eemaldatud.

Sama karistuse sai mõnda aega tagasi ka PewDiePie, kes sattus skandaali natsiteemaliste videote tõttu.

Parandatud viga: PewDiePie ei sattunud rassismiskandaali, vaid natsiskandaali. Vastav parandus on loo viimasesse lausesse tehtud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.