Uudis

YouTube keerab väiksemate kanalite rahakraanid kinni, isegi kui nad juba teenivad tulu

Foto: Reuters

YouTube muutis oluliselt raskemaks partnerprogrammiga liitumist, mis tähendab, et mitmed alustavad sisuloojad ei saa hakata oma videotega raha teenima ja ka mitmed juba praegu videote eest raha teenivad inimesed jäävad tulust ilma.

Kui varem oli partnerprogrammiga liitumiseks, mille tulemusel hakkasid videote juurde reklaamid ilmuma, mille eest video autor tulu teenis, vaja vaid 10 000 vaatamist, siis alates tänasest peab viimase 12 kuu jooksul olema kanali videoid vaadatud vähemalt 4000 tundi ja kanalil peab olema 1000 tellijat.

Alates 20. veebruarist eemaldatakse partnerprogrammist need kanalid, mis neile tingimustele ei vasta.

YouTube’i sõnul loob uus kord võimaluse kontosid paremini monitoorida, et tuvastada need kanalid ja sisuloojad, kes ei ole vastavuses Google’i tingimustega.

Lisaks sellele muutuvad ka Google’i kõrgema astme reklaamiprogrammi tingimused. Nüüd vaatab mõni Google’i töötaja video üle, enne kui Google Preferred reklaampaketi klientide reklaame video juures näidatakse.

Google Preferred programmiga saavad liituda kõige populaarsemad youtuberid ning näidatavate reklaamide eest saab ka rohkem raha.

Hiljuti on sellest programmist välja heidetud PewDiePie ja Logan Paul, kuna mõlemad laadisid üles palju kriitikat pälvinud videod.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.