Youtube Music laseb Androidiga seadmetel nüüd ümisedes lugu otsida

Youtube Music
Youtube Music sai Androidil väga kasuliku lisavõimalsue.Foto: Google/Youtube.

Youtube Music lubab nüüd otsida lugu seda lauldes või ümisedes. See on hea võimalus „peas kummitava“ loo tuvastamiseks ja kohe kuulamiseks. Kui uus funktsioon on sinu Youtube Musicu äpis automaatselt aktiveeritud, ilmub otsingu vaates mikrofoniikooni kõrvale uus lainekujuline ikoon.

Sarnast võimalust on varem pakkunud ka muusikaotsingu äpp Shazam. Youtube Musicu eeliseks on muidugi võimalus lugu kohe täispikkuses mängida või esitusloendisse lisada. See uus võimalus saabub lähipäevil kõikidele Androidiga nutiseadmetele. iPhone’idel on ümisedes loo otsimine testfaasis ja kõigile kättesaasavaks tegemise aega ei ole Google veel avaldanud.

Otsing töötab populaarsete lugude puhul väga hästi ja enamiku pähe tulnud kuulsamatest lugudest, mida ma diletantlikult ümiseda püüdsin, leidis äpp korrektselt üles. Küll aga peab lugu ümisema suhteliselt pikalt, enamiku lugude puhul vähemalt 10–15 sekundit. Eesti lugusid äpp praegu veel üles ei leidnud.

Mõned lood tuvastas äpp ka valesti, aga selles saab ilmselt süüdistada minu kehva ümisemisoskust. Igal juhul on see igati kasulik lisavõimalus suvalisel hetkel pähe tulnud loo kuulamiseks, eriti siis, kui loo nimi kohe kuidagi meelde ei tule. Seda juhtub aga paljudel meist üllatavalt tihti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.