Uudis

YouTube võib peagi uue kuninga saada

Foto: AFP/Ben Stansall/Scanpix/Geenius

YouTube’is on käimas võitlus kõige rohkemate jälgijatega kanali tiitlile ning positsiooni pikalt hoidnud PewDiePie võib sellest peagi ilma jääda.

PewDiePie positsiooni ohustab India plaadifirma T-Series, kelle kanal on viimaste kuude jooksul näidanud metsikut kasvu ning mida jälgib nüüd vaid mõnisadatuhat vähem kasutajat, kui PewDiePie’t. Viimase jälgijate arv on hetkel 73 900 000 juures, T Seriesi oma 73 400 000 juures.

Mõlemad kanalid saavad päevas juurde sadu tuhandeid uusi jälgijaid ning PewDiePie troonil hoidmiseks käib ka aktiivne kampaania, kus andunud fännid kutsuvad kõikjal üles inimesi teda jälgima, samuti on kampaaniaga liitunud mitmed suured YouTube’i staarid, näiteks Markiplier.

Suure jälgijatesõja raames on PewDiePie kasutanud tähelepanu ära ka hea jaoks ning kutsunud jälgijaid üles annetama heategevusele.

Mis on T Series?

T-Series on YouTube’i maailma vallutanud tormina, kuigi enamus inimesi Euroopas ja USAs ei pruugi brändiga väga kursis olla. Inimesed on sellega aga kursis Indias, kus tegu on ühe suurima plaadifirmaga, kel tihedad suhted ka Bollywoodiga. Seega jõuab kanalile iga päev mitmeid uusi muusikavideoid, mis jälgijaid ligi tõmbavad.

PewDiePie näib toimuvat võtvat aga rahulikult, olles korduvalt videotes endale tunnistanud, et ta jääb ilmselt edetabeli esikohast ilma. Prognooside kohaselt võib T-Series esikoha endale saada juba lähipäevade jooksul. Siiski on praegusel esikoha omanikul veel lootust: algsete prognooside kohaselt pidi T-Series esikoha endale saama juba oktoobris, kuid aktiivne kampaania on PewDiePie’t siiani troonil hoidnud.

Märksõnad: ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.