YouTube’i piraatlusvastane süsteem on õiguste omanikele sisse toonud 3 miljardit dollarit

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

YouTube avaldas, et sel aastal on piraatlusvastase programmi raames makstud autoriõiguste omanikele üle 3 miljardi dollari ning muusikatööstus on reklaamide eest saanud 1,8 miljardit dollarit.

3 miljardit dollarit pärineb Content ID süsteemist. See tööriist kontrollib kõiki lehele üles laetud videoid ja võrdleb neid teiste videote või näiteks filmidega. Kui süsteem tuvastab, et keegi on üles laadinud sisu, mis sisaldab teise inimese või firma omanduses oleva autoriõigusega sisu, siis saab ka õiguste omanik videost teenida.

Samuti on soovi korral võimalik kästa video maha võtta.

Engadget märgib, et Google on nüüdseks parandanud ka probleemi, kus osad õiguste omanikud nõudsid video eest raha ka juhul, kui autoriõigustega sisu kasutati õiguspäraselt, näiteks filmiarvustuste puhul. Video üleslaadija saab sisu eest nüüd endiselt raha teenida, isegi kui tal on parasjagu pooleli vaidlus õiguste omanikuga.

Google on Content ID süsteemi arengusse investeerinud üle 100 miljoni dollari.

YouTube on aastate jooksul võidelnud mitmete süüdistustega, mille raames on väidetud, et platvorm aitab piraatlusel levida. Content ID on üks süsteemidest, mis peaks aitama asjad kontrolli alla saada.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.