Uudis

Zuckerberg tahab, et me kõik hakkaksime Facebookis otseülekandeid tegema ja vaatama

live-creative-tools-ios.png

"Live-videod on uus kasvav formaat, mitte midagi sellist, mida me oleme harjunud internetist viimased viis või kümme aastat vaatama." Nii usub Mark Zuckerberg, Facebooki looja ja juht, kes põhjendas Buzzfeedile, miks sotsiaalvõrgustik üha rohkem jõudu ja energiat kulutab live-videote võimaluste laiendamisele.

Sel nädalal teataski Facebook, et live-videote tegemisel saavad vaatajad sellele tagasisidet ja reaktsioone anda, samas saab"saatejuht" õiguse valida, kes tema videot näevad.

Üks kõige huvitavamaid uuendusi on võimalus näidata otseülekannet vaid teatud osale kontaktidest. Nimelt on nüüd võimalik luua otseülekanne vaid konkreetse grupi liikmetele või ürituse jälgijatele. Nii võib teha videoülekande oma sünnipäevapeost neile, kes kohale tulla ei saanud.

Teiseks saavad vaatajad videole jätta tagasisideks oma reaktsioone, näidataarmastust või viha. Kui mõni vaataja lisab reaktsiooni, tekib video kohale hetkeks sõbra tähesajus profiilipilt, mis muutub lisatudreaktsiooniks ja seejärel kaob. Samuti on nüüdsest võimalik videoülekannet taasesitada koos reaalajas kommentaaridega. Kui seni tuli taasesituse ajal kommentaare käsitsi postituste alt lugeda, siis nüüd tekivad kommentaarid video alla automaatselt just sel hetkel, kui need ülekande alla postitati.

Viimase uuendusena on võimalik nüüd sõpru käsitsi oma ülekannet vaatama kutsuda. Samuti saab Facebooki mobiilirakenduseseraldi Live Hub jaotuses sirvida sõprade, jälgitavate lehekülgede või huvitavate teemade otseülekandeid.

Seega võib Facebooki uuenduste nimekirja vaadates arvata, et fotode ja kirjutiste postitamise aeg on läbi. Zuckerberg tahab, et me kõik teeksimeotseülekandeid.

Avafoto: Facebook

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.