Foto: 1a.ee

Oled suur muusikasõber? Või veedad hoopis lugematuid tunde arvutimänge mängides? Selleks, et oma hobidega segamatult tegeleda on saadaval hea abimees – kõrvaklapid. Kõrvaklapid annavad vajaliku privaatsuse ning säästavad kõrvalviibijaid häirivast mürast. Win-win olukord ehk kõik on rahul! Et aga olukorda nautima hakata, on tarvis sobivad kõrvaklapid välja valida. Kuigi klapid näevad üsna sarnased välja ning tundub, et valiku võiks teha puhtalt välimuse põhjal, siis tegelikult on veel terve hulk omadusi, mida tuleks silmas pidada. Teemegi siinkohal valiku lihtsustamiseks põhjaliku ülevaate kõrvaklappide omadustest ning erinevustest.

Tee kindlaks kõrvaklappide otstarve

Nii, nagu iga töö jaoks on vastav tööriist, on ka iga hobi või tegevuse jaoks vastavad kõrvaklapid. Lähtuvalt otstarbest on need väga pisikesed või hoopis massiivsed, pika või lühikese juhtmega, klappide disainist rääkimata. Kõrvaklappidel on terve hulk kasutusvaldkondi:

Muusika nautimine;

Arvutimängude mängimine;

Sportimine;

Reisimine (lennureisid);

Hands free kasutamine;

Tugeva müra summutamine jne.

Ilmselgelt ei sobi arvutimängude mängimiseks loodud massiivsed kõrvaklapid tervisejooksu tegemiseks. Samuti ei passi pisikesed nööpkõrvaklapid müra summutamiseks – need ei ole puhtalt tehniliselt selleks loodud. Et hilisemat pettumust vältida, tee korralik eeltöö ning lähtu valiku tegemisel otstarbest!

Otsusta, mis tüüpi kõrvaklappe vajad

Kõrvaklappide suurde valikusse sukeldudes põrkud esmalt küsimuse ees, mis tüüpi kõrvaklappe Sul tarvis on? Esmapilgul võib see küsimus segadusse ajada, kuid tegelikult on valikud väga loogilised. Kõrvaklapid jagunevad tüübilt viide kategooriasse:

Nööpkõrvaklapid;

Kõrvasisesed ehk in-ear kõrvaklapid;

Kõrvapealsed kõrvaklapid;

Kõrva peale toetuvad klapid;

Mänguri kõrvaklapid.

Erinevat tüüpi kõrvaklapid on eelkõige erineva suuruse ning massiga, nende klapid on samuti erinevate mõõtude ning disainiga ja loomulikult on erinev ka tekitatav helikvaliteet. Et aga sobiv tüüp välja valida, tuleks tutvuda omadustega, mis erinevaid kategooriaid iseloomustavad. Järgnevalt tutvustamegi erinevat tüüpi kõrvaklappide tehnilisi omadusi lähemalt.

Kui vajad soodsat lahendust, vali nööpkõrvaklapid

Nööpkõrvaklapid on väga soodsad ning seetõttu ka kasutajate seas ülimalt populaarsed. Lähtuvalt soodsast hinnast on antud klappide kasutajamugavus küllaltki kesine. Kuna need paigutatakse kuulmekäigu ette, mitte sisse, jätab heli kvaliteet veidi soovida. Samuti ei püsi nööpkõrvaklapid kindlalt kõrvas ning kipuvad liikumisel välja kukkuma. See on aga mõistetav, kuna inimeste kõrvad on erineva ehitusega ning kõigi anatoomiliste iseärasustega sobituvaid universaalseid klappe on seetõttu võimatu toota. Seega, kui vajad kiiret ning soodsat lahendust, on nööpkõrvaklapid mugav valik. Kui otsid kõrvaklappe aga konkreetsel otstarbel pikaajaliseks kasutamiseks, soovitame vaadata mõnd teist tüüpi.

Foto: 1a.ee

Eelistades kompaktsust, soeta in-ear kõrvaklapid

Soetasid uue telefoni ning said kaasa kõrvaklapid? Võime enam kui kindlalt väita, et tegemist on kõrvasiseste kõrvaklappidega. Miks? Sest in-ear kõrvaklapid on teiste valikutega võrreldes väga kompaktsed, kerged ning suudavad seejuures küllaltki kvaliteetset heli tekitada. Omadustelt sobivad need kenasti näiteks sportimiseks. Kuigi kõrvasisesed klapid on nööpkõrvaklappidega väliselt sarnased, saame nende eelistamiseks välja tuua mitmeid põhjuseid:

Paigutatakse kuulmekäiku ehk heli kvaliteet on parem;

Kõrvasisese asendi tõttu püsivad paremini kõrvas;

Erineva suurusega otsikud sobituvad erinevate kõrvadega;

Vahetatavad otsikud tagavad hügieenilisuse.

Hinna poolest on kõrvasisesed kõrvaklapid nööpkõrvaklappidega sarnases hinnaklassis. 1a.ee nutipoes on näiteks ligikaudu 600 erinevat valikut, mille hinnad jäävad 1-250 euro vahele, seega valikuvõimalusi on iga paksusega rahakotile!

Otsides keskteed, võta kõrvapealsed klapid

Soovid kõrvaklappe, mis oleksid kerged ja kompaktsed, kuid heli kvaliteet ei tohiks seejuures kannatada? Siis on valik lihtne – kõrvapealsed kõrvaklapid. Need on keskmise suurusega klapid, mis toetuvad kõrvalestale suunates heli kvaliteetselt kuulmekanalisse ning summutades kõrvalist müra. Kõrvapealsete kõrvaklappide valik on tohutu, ainuüksi 1a.ee sortimendis on üle tuhande erinva toote. Hinnaklass on taaskord väga lai küündides paarist eurost tuhande euroni. Pikk on ka tootjate nimekiri, kus on esindatud nii vähem tuntud kui ülemaailmselt tuntud firmamärgid. Valik on Sinu!

Kui oled mängur, vali massiivsed kõrvaklapid

Arvutimänge mängides on heli kvaliteet ülimalt oluline, sest mängur peab suutma iga heli eristada, kuna see mõjutab otseselt mängu tulemust. Siinkohal mängib suurt rolli kõrvaklappide massiivsus. Mida suuremad on kõlarid, seda puhtamat ja kvaliteetsemat heli klapid edastavad. Massiivsed kõrvaklapid ei sobi aga iga seadmega ühendamiseks. Näiteks nutitelefoni või pleieri võimendi ei ole piisavalt võimas ning seetõttu kannatab heli kvaliteet. Võimsam mänguarvuti või muusikakeskus on aga seesuguste kõrvaklappide jaoks lausa loodud! Kuna kvaliteet dikteerib hinna, siis on massiivsed kõrvaklapid pisikestega võrreldes veidi kallimad. Samas, kvaliteetsed Kingston või Astro Gaming kõrvaklapid on puhas investeering tulevikku, tagades põnevad mänguelamused pimedateks sügisõhtuteks!

Spordisõbrana pane rõhku mugavusele

Tervisejooks on lemmikmuusika saatel eriti efektiivne? Selles on tõetera sees, sest ühendades meeldiva kasulikuga, on tulemus topelthea! Sportimiseks aga igasugused kõrvaklapid ei sobi, sest tähelepanu tuleb pöörata ka pisikestele nüanssidele:

Kompaktsus;

Kerge mass

Kindel püsivus;

Niiskuskindlus;

Õhu läbilaskvus.

Niiskuskindlus on sportimiseks soetatavate kõrvaklappide puhul väga oluline, sest sporti tehakse iga ilmaga – nii vihmas kui päikesepaistes. Samuti peaksid klappide otsikud olema hingavast materjalist, kuna füüsiline koormus ajab teatavasti higistama. Vähem tähtis ei ole ka kompaktsus, sest spordiriiete taskud on reeglina imepisikesed. Sportimiseks on eriti mugavad muidugi bluetooth kõrvaklapid ehk juhtmevabad kõrvaklapid, mille puhul ei piira juhe liikumist. Pane rõhku mugavusele!

Liigu uuele tasemele juhtmevabade kõrvaklappidega

Teatavasti on kõrvaklappide juhtmed erineva pikkusega, kuid erinevates olukordades osutub juhe siiski liialt pikaks või lühikeseks. Kirjeldatud olukordade vältimiseks soeta juhtmevabad kõrvaklapid. Antud kõrvaklapid on saadaval kahte tüüpi – bluetooth kõrvaklapid ning wireless kõrvaklapid. Esimesel juhul kasutatakse heli edastamiseks bluetooth ühendust ning teisel juhul juhtmevaba internetti. Juhtmevabad kõrvaklapid on varustatud erinevate juhtnuppudega, mis võimaldavad lugu vahetada ning heli reguleerida. Bluetooth kõrvaklapid on tehnoloogialt niivõrd arenenud, et kuigi heli edastatakse üle õhu, ei kannata selle all kvaliteet. Ainsaks miinuseks võib pidada hinda, mis on juhtmega kõrvaklappidega võrreldes reeglina kõrgem. Kuid teatavasti mugavus maksab!

Kaks ühes – raadioga kõrvaklapid

Müra summutamine ning kvaliteetne heli – need on märksõnad, mis iseloomustavad raadioga kõrvaklappe. Raadioga kõrvaklapid sobivad suurepäraselt välitöödeks või ehitusplatsile, kus on oluline ümbritseva müra summutamine:

Ehitustööd;

Muru niitmine;

Metsandus;

Töötamine põllutöömasinatega jne.

Raadioga kõrvaklapid on varustatud FM raadio ning pisikese antenniga, mis võimaldab püüda enamike raadiote sagedusi. Antud kõrvaklapid garanteerivad, et Sinu lemmikraadio saadab Sind nii tööl kui puhkehetkel!

Kui muusika mängib Sinu elus suurt rolli, siis hoolitse selle eest, et see jõuaks Sinuni võimalikult kvaliteetselt. Kvaliteetse heli tagavad kvaliteetsed kõrvaklapid! Olgu need tagasihoidlikud nööpkõrvaklapid või uhked bluetooth kõrvaklapid – oluline on, et need vastaksid otstarbele. Kuna kõrvaklappide turg on meeletu, siis soovitame kiigata 1a.ee nutipoodi, kus on erinevaid filtreid kasutades valiku tegemine ülimalt lihtne.

Tule ja soeta uued kõrvaklapid 1a.ee-st ning naudi kvaliteetset heli nii trennisaalis kui ehitusplatsil!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.