Sisuturundus

Apple juhtmevabad kõrvaklapid – millised soetada?

Mis vahe on Apple'i erinevatel kõrvaklappidel ja millised kõrvaklapid soetada?Foto: Pixabay

Apple’i juhtmevabad kõrvaklapid ehk AirPodsid on ühed populaarseimad juhtmevabad kõrvaklapid, mida on võimalik soetada. Apple kõrvaklapid on kogunud populaarsust tänu oma kasutusmugavusele kui ka funktsionaalsusele, pakkudes samal ajal väga head helikvaliteeti ning mitmeid kasulikke funktsioone nagu kadunud AirPodside leidmine vms. 

Juhtmevabad kõrvaklapid Apple AirPods 2, AirPods Pro ja AirPods Max on mudelid, mis on saanud paljude eestlaste lemmikuks. Mis on nende mudelite vahe ja millised Apple’i kõrvaklapid tasub osta.

Apple AirPods 2 ja Apple AirPods Pro – mis on mudelite vahe?

Kui Apple AirPods 1 ja 2 mudeli vahe on mõnes millimeetris, siis juhtmevabad kõrvaklapid Apple AirPods Pro viivad arusaama kõrvaklappidest täiesti teisele tasemele. Tootja enda sõnul pakuvad need Apple juhtmevabad kõrvaklapid enneolematu kvaliteediga heli ja see on ka tõenäoliselt peamine põhjust, miks ka nende hind on eelmisest mudelist umbes sada eurot kõrgem.

Lisaks paremale helikvaliteedile on uued juhtmevabad kõrvaklapid Apple AirPods 2 mudelist ka erineva disainiga: uued klapid on väiksemad ja nendega on kaasas lausa kolmes erinevas suuruses silikoonist otsikud, mis tagavad just sinu kõrva kujule ja suurusele vastavalt parima hoidvuse.

Kolmandaks ja väga oluliseks funktsiooniks on mürasummutus. Apple juhtmevabad kõrvaklapid Pro summutavad väga kiiresti välise müra, et saaksid nautida muusikat või keskenduda olulisele telefonikõnele. Samuti on võimalik funktsioon välja lülitada, eriti oluline on see, kui kuulad muusikat tänaval kõndides ja kui on oluline panna tähele ka ümbritsevat liiklust.

Uue seeria mudelit on ka lihtsam kasutada trenni tegemisel, sest Apple AirPods Pro on varustatud niiskuskindlusega (IPX4). Kahjuks ei luba need veel vette sukeldumist, kuid elavad väga hästi üle raskema trenni, mis higistama paneb. Juhtmevabad kõrvaklapid Apple AirPods 2 võisid hakata tõrkuma, kui said natukene niiskust, kuid nüüd ei pea sellepärast muretsema.

Apple AirPods 2 ja Apple AirPods Pro mudelitel on väga suur vahe ning kindlasti on viimane mudel eelmisest parem. Enne lõpliku otsuse tegemist tasub mõelda, milleks ja kus on soov kõrvaklappe kasutada.

Apple AirPods Max

Apple AirPods 2 ja Pro on kõrvaklapid, mille klapid on kõrvas pisikesed. Apple AirPods Max on mudel suurte kõrvaklappidega, mille saad üle pea enda kõrvadele asetada. Nende mudelite välimus erineb üksteisest väga palju, kuid sisu on sarnane AirPods Pro mudelile. Mõlemad Apple juhtmevabad kõrvaklapid on hea mürasummutuse, ruumilise heli jms. 

Apple AirPods 2 sobivad imehästi muusika, podcastide jms kuulamiseks ning on piisavalt väikesed, et neid kanda kaasas igal pool. Kui sa soovid kasutada kõrvaklappe töö tegemisel ja hindad kõrgelt mürasummutust, siis võib sinu jaoks olla heaks valikuks AirPods Max mudel. Viimane aga ei ole niiskuskindlusega, mistõttu ei tasu neid kasutada olukordades, kus kõrvaklapid võivad saada niiskeks.

Juhtmevabad kõrvaklapid Apple ettevõtte poolt on hea investeering kaunisse disaini ja hea kvaliteediga tootesse. Enne ostuotsust mõtle, milleks vajad juhtmevabasid kõrvaklappe ja vali enda jaoks parim mudel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.