Ära unusta end suvekuumuse kätte: kasuta tervise jälgimiseks nutikella

Huawei uus nutikell Watch 4 Pro toetab eSIM-i funktsiooni, mis võimaldab helistada mere ääres jalutades või niisama aias lõõgastudes, ilma et telefon peaks selleks üldse lähedal olema.Foto: Huawei

Ilmaprognoosid näitavad, et ka tänavu ei saa meie laiuskraadidel soojapuuduse üle kurta. Suvine ilm sobib suurepäraselt puhkusehooajaks, kuid kõrged temperatuurid ja vähene sademete hulk nõuavad rohkem tähelepanu tervisenäitajatele.

Huawei tehnoloogiaekspert jagab soovitusi, kuidas kuuma ilma korral nutikella abil oma tervise eest hoolt kanda.

Ühe minutiga kogu info peamiste tervisenäitajate kohta

Tänapäeval on tervise jälgimine muutunud olulisemaks kui kunagi varem, mistõttu otsitakse pidevalt võimalusi erinevate tervisenäitajate kontrollimiseks reaalajas. Nutikellad on seda probleemi aidanud lahendada juba mõnda aega, kuid nüüd on võimalik ainuüksi ühe minuti jooksul kontrollida koguni 7 tervise- ja heaolunäitajat, et oma tervislikust seisundist kiire ülevaade saada.

Tehnoloogiaekspert ja Huawei koolitusjuht Jekaterina Mishina märgib, et selline uus funktsioon on eriti kasulik neile, kellel on alati kiire, kuid kes soovivad oma tervise kohta võimalikult palju teada saada.

Uus nutikell Huawei Watch 4 Pro annab ühe minuti jooksul seitsmepunktilise terviseraporti, mis teeb kandjale elektrokardiogrammi (EKG), registreerib südame löögisageduse ja vere hapnikusisalduse (SpO2), mõõdab stressitaset, nahatemperatuuri, arterite jäikust ning viib läbi ka hingamistesti, mis aitab määrata kopsumahtu.

See tähendab, et nutikella kasutaja saab vaid ühe minutiga otse kell ekraanil või nutitelefoni Huawei Health rakenduses kogu vajaliku ülevaate.

“Kui nutikella kandja ei tunne end hästi, saab ta kiiresti kontrollida seitset olulist tervisenäitajat ning vajadusel terviseseisundi parandamiseks vajalikke tegevusi ette võtta,” kirjeldas Mishina.

Nutikell annab nõu ja tuletab meelde enda eest hoolt kanda

Suvi on aeg, mil tahaks jõuda kõigega tegeleda – töökohustused õigel ajal lõpetada, hästi välja puhata, lähedastega aega veeta ja korralikult rannamõnusid nautida. Seetõttu jäävad sellised olulised asjad nagu söömine, piisav vee joomine ja liikumine sageli suvise melu varju.

“Kuuma ilmaga on lihtne isegi söömine või vee joomine unustada, seega on nutikell suurepärane vahend regulaarsete meeldetuletuste saamiseks. Kui tervisenäitajates on näha muutusi, teavitab Huawei Watch 4 Pro kandjat tähelepanekutest ja annab praktilisi nõuandeid, et ennetada tervise halvenemist. Samuti võib kandja seadistada endale soovi korral meeldetuletused ka liikumise ja vajalike toitainete tarbimise kohta,” selgitab tehnoloogiaekspert.

Ühtlasi ei pea muretsema selle pärast, et nutikell kaotab puhkuse ajal aktiivselt ringi liikudes ühenduse nutitelefoniga, sest Huawei uus nutikell Watch 4 Pro toetab eSIM-i funktsiooni, mis võimaldab helistada mere ääres jalutades või niisama aias lõõgastudes, ilma et telefon peaks selleks üldse lähedal olema.

Kuumaga on oluline ka unekvaliteet

Kuumadel suveöödel on eriti raske on uinuda. Nutikella abil läbi viidud unekvaliteedi täpne analüüs aitab paremini mõista oma enesetunde põhjuseid ja oma energiataseme erinevusi.

Mishina märgib, et uue Huawei nutikella sisse ehitatud une tehnoloogia on võimeline jälgima magamise ajal unefaase, pulsisagedust, hingamist ja andma üksikasjalikku hinnangut une kvaliteedile.

Nutikell kogub ja analüüsib une kvaliteedi ja kestuse infot ning kandja saab teada, millisel hetkel oli ta sügavas või kerges unes või hoopis peaaegu ärkvel. Need andmed koos päeva jooksul kogutud infoga füüsiliste tegevuste ja muude tervisenäitajate kohta võivad oluliselt aidata mõista, miks keha tunneb end väsinuna ja kuidas oma enesetunnet muuta.

“Soovitame sel suvel lisaks päikese käes lõõgastumisele pöörata rohkem tähelepanu ka oma tervisenäitajatele, et aasta kõige soojem aastaaeg mööduks sujuvalt,” annab Mishina nõu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.