ASUS näitab messil Computex 2023 suurt valikut uusi sülearvuteid, monitore ja graafikakaarte

ASUS ExpertBook B5 OLED

ASUS tutvustab 30. mail algaval messil Computex 2023 laia valikut uusi ja värskenduskuuri läbinud seadmeid, mille hulgas nii monitore kui ka süleavuteid. Samuti tuuakse osalejateni ettevõtte saavutused jätkusuutlikkuse vallas.

ASUS-e ja Republic of Gamersi (ROG) boksides saavad külastajad näha hulgaliselt uuenduslikke tooteid, mida avastada ja oma käega katsuda. Siit leiab igaüks midagi põnevat – alates tarbijatest, ettevõtetest ja tervishoiuseadmetest kuni mänguriteni välja.

ASUS esitleb ka oma uusimaid saavutusi nullheite jaoks ning tutvustab meetodeid, mida kasutatakse ettevõtte tooteportfelli jätkusuutlikumaks muutmisel. Külastajad tutvustatakse uut ASUS Carbon Partner teenustepaketti, mis võimaldavad klientidel kompenseerida oma ASUS-e toodetega seotud süsinikdioksiidi heitkoguseid ja aidata kaasa jätkusuutlikumale tulevikule.

Värsked mudelid kodukasutajatele ja äriklassile

Külastajatele näidatakse uusi mudeleid Zenbook S 13 OLED (UX5304) ja ExpertBook B9 OLED (B9403), millel on imelised OLED-ekraanid erksate ja elutruude visuaalide jaoks. Zenbook S 13 OLED — maailma kõige õhem OLED sülearvuti — on peen ja stiilne sülearvuti, mis on loodud süsinikuneutraalseks. ExpertBook B9 OLED on maailma kergeim 14-tolline OLED äriklassi sülearvuti, mis on mõeldud ärispetsialistidele, kes nõuavad alati parimat. Mudel on suure jõudlusega, kauakestva aku ja ülikerge kaaluga.

ASUS Zenbook S 13 OLED

Välja on pandud ka ASUS BR1402F sülearvuti: maailma esimene 14-tolline kaks-ühes mudel, mis paistab silma vastupidavuse poolest ning on mõeldud haridusvaldkonna kasutajatele. Seadmel on vastupidav 14-tolline vormitegur, millel on kaitsefunktsioonid, täiendatav mälu ja salvestusruum, tehnikusõbralik modulaarne disain, puutetundlik paneel, ASUS Antimicrobial Guard kaitse ja kerget laadimist võimaldavad USB-C® pordid katkematu õppimise jaoks.

ASUSe boksis tutvustatakse ka uuenduslikke ASUS VU seeria monitore, mis on loodud tarbijatele, kes hindavad stiili, jätkusuutlikkust ja jõudlust.

Mänguritele pakuvad põnevust uued sülearvutid, graafikaardid ja monitorid

Mänguritele tutvustab ROG mitmeid mängutoodete uuendusi, muu hulgas mängijatele mõeldud sülearvuteid, PC DIY komponente, spetsiaalselt mänguritele mõeldud monitore, ruutereid ja palju muud. Kuid uuenduslikkus ei lõpe seal: ootamas on ka ROGi nutikas jahutustehnoloogia ja põnev Nebula HDR ekraan. Külastajatel saavad messiboksis järgi proovida ka ROG Ally käsikonsooli, mis viib kaasaskantavad mängud täiesti uuele tasemele.

ROG Ally käsikonsool

Mängijatele, kes otsivad ülimat jõudlust liikvel olles, on ROG Strix SCAR 18 (G834) mängude jõujaam, mis on mõeldud e-spordi harrastajatele ja millel on 18-tolline Nebula ekraan kuni240 hertsise värskendussagedusega. Sülearvuti võimsuse allikaks on Inteli 13. põlvkonna Core i9-13980HX protsessorid ning NVIDIA GeForce RTX 4090 graafikaprotsessor. ROG Intelligent Cooling kasutab Conductonaut Extreme’i vedelmetalli CPU-l ja GPU-l, Tri-Fan tehnoloogiat ja täisruumilisi ventilatsiooniavasid, et tagada ROG Strix SCAR 18 parim jõudlus isegi raske töökoormuse juures.

Emsakordselt näidatakse ROG Matrix RTX 4090 graafikakaarti, millel on vedeljahutus ning mis tagab võimsa protsessori ülekiirenduse. Selle peen disain ja tipptasemel AIO termiline lahendus muudavad selle ideaalseks täiustatud PC DIY seadistuste jaoks.

Väljapanekul on ka uus ROG Swift OLED PG49WCD monitor, millel on hämmastav 49-tolline ülilai (5120 × 1440) QD-OLED ekraan 1800R kumerusega, 144 Hz värskendusega ja 0,03 ms reaktsiooniajaga. Sellel on tõhusam soojusvaheti ning spetsiaalne QD-OLED paneeli taha asetatud grafeenkile, mis tagab parema soojuse hajumise ja vähendab kujutiste sissepõlemise ohtu.

ASUS ROG ja NVIDIA® toovad püsivara värskenduse kaudu ROG Swift 360 Hz PG27AQN ekraanile ka uusima liikumise hägususe vähendamise tehnoloogia G-SYNC ULMB 2. Üle 1000 Hz tõhusa liikumisselgusega pakub ULMB 2 täiustatud liikumise hägususe vähendamist, märkimisväärselt suuremat heledust võrreldes algse ULMB-ga ja miinimumini viidud ristsignaale või topelt kujutisi. Selleks kasutab ULMB 2 spetsiaalset tehnoloogiat nimega Vertical Dependent Overdrive, mis lülitab taustavalgustuse sisse ainult siis, kui kõik pikslid näitavad õiget värvi.

ROG Strix SCAR 18

Jätkusuutlikkus seatakse prioriteediks

ASUS on täielikult pühendunud jätkusuutlikkusele ja otsib pidevalt uuenduslikke meetodeid, et vähendada oma ökoloogilist jalajälge ning saavutada nullmõju keskkonnale. Selle lähenemisviisi keskmes on neli peamist põhimõtet: kliimameetmed, ringmajandus, vastutustundlik tootmine ja väärtuse loomine.

ASUS kasutab pidevalt oma tehnoloogilisi teadmisi, andmepõhist metoodikat ja inimkeskset lähenemist, et arendada neto-null ettevõtlust, mis toetab ringmajandust ja vastutustundlikku tarneahelat ning aitab luua seeläbi jagatud väärtust kõigile. 2035. aastaks on ettevõtte eesmärk kasutada 100% taastuvenergiat kogu oma ülemaailmses tegevuses ja saavutada 2050. aastaks netonull tase.

Peale selle ületasid ASUSe sülearvutid kogu 2022. aasta jooksul ENERGY Star® efektiivsuse standardeid keskmiselt 34% ja ASUS oli 2023. aasta Corporate Knights Clean200 indeksis.

Netonulli tegevuskava edendamiseks on ASUS laiendanud oma keskkonnasõbralike toodete valikut, muu hulgas maailma esimest kaubanduslikku süsinikujalajälge ja süsinikuneutraalset sülearvutit ExpertBook B9 (B9400) ning maailma kõige õhemat OLED-sülearvutit Zenbook S 13 OLED (UX5304), mis on samuti süsinikuneutraalne. Need tooted sisaldavad mitmeid keskkonnasõbralikke materjale, nagu tarbimisjärgne ringlussevõetud plast, tööstusjärgne ringlussevõetud metall, FSC Mix sertifitseeritud pakendid. Kasutatakse ka looduspõhiseid süsinikukrediite ülejäänud heitmete kompenseerimiseks.

ASUS esitleb uhkusega oma pühendumust jätkusuutlikkusele, tuues esile kaks süsinikuneutraalset sülearvutit ja hulga keskkonnasõbralikke tooteid. ASUS BE279QSK vastab ENERGY STARi standarditele ja paistab silma kui kõige tõhusam ekraan aastatel 2022 ja 2023 — seda on kinnitanud TCO ja EPEAT ning see on valmistatud 85% tarbimisjärgsest ringlussevõetud plastist.

ASUS Mini PC PB62 näitab energiasäästlikke ja keskkonnasõbralikke disainilahendusi, mis on sertifitseeritud ENERGY STARi poolt ja millel on EPEAT Gold kinnitus. Lisaks tehnoloogiatoodetele tutvustab ASUS ProArt seljakotti,mis on valmistatud ringlussevõetud polüesterkangast (rPET), mis nõuab vähem ressursse ja tekitab tootmise ajal vähem CO2-heidet, mille tulemuseks on 80% energiasääst võrreldes tavalise kotiga.

Tipptasemel ärilahendused

Ärikasutajatele tutvustab AUS kahte uut teenust – ASUS juurutuseelset teenust (APDS) ja ASUS Endpoint Management teenust (AEM), mis pakuvad tuge kaasaegseks IT-halduseks. Nende turbe- ja haldustööriistadega aidatakse ettevõtetel kaitsta oma tundlikke andmeid ning muudetakse sujuvamaks IT-toiminguid. Teenused hõlmavad selliseid funktsioone nagu andmete krüpteerimine, lõpp-punkti haldamine ja seadme kaughaldus.

ASUS esitleb ka oma usaldusväärset ja hõlpsasti kasutatavat ärivõrgu lahendust Asus ExpertWiFi seeriat. Valikusse kuuluvad ExpertWiFi EBG15 juhtmega ühenduv ruuter, ExpertWiFi EBR63 juhtmevaba ruuter, ExpertWiFi EBP15 PoE lüliti, ExpertWiFi EBA63 Ethernet-toitega pääsupunkt ja ExpertWiFi EBM68 võrgusilma Wi-Fi süsteem.

Need soodsate hindadega seadmed pakuvad kasutusmugavust ning lihtsat laiendatavust, muutes need ideaalseks ettevõtetele, kes soovivad luua kohtvõrke spetsialistide abita.

Esitletakse ka uut ASUS RT-BE96U WiFi 7 ruuterit ja ZenWiFi BQ16 Pro WiFi 7 võrgusüsteeme, mis pakuvad kiirusi vastavalt kuni 19 000 Mbit/s ja 30 000 Mbit/s. Messil on külalistele tutvumiseks väljas ka ASUS PRT-AX57 Go. See kompaktne seade pakub kiiret Wi-Fi-ühendust liikvel olles kuni 3000 Mbit/s kiirusega ja igakülgset turvakaitset. See on ideaalne kaaslane ärireisidel tänu kaasaskantavusele ja võimalusele ühenduda VPN-võrku Ethernet-kaabliga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.