Asus Zenbook 14 OLED: stiilse välimusega võimekas sülearvuti igapäevasteks toimetusteks

Võimas arvuti ei pea ilmtingimata olema suur ja raske, nagu seda tõestab väga hästi Asuse uuendatud Zenbook 14 OLED-mudel. Peale vingete tehniliste näitajate paistab see silma stiilse välimuse, uuendatud OLED-ekraani ning kerge kaalu poolest.

Muljet avaldavad näitajad

Zenbook 14 OLED on varustatud Intel Core Ultra 9-185H protsessoriga, millel on integreeritud Neural Processor Unit. Tänu tehisintellekti abile muudab see arvuti energiatõhusamaks ning võimaldab AI-l põhinevate rakenduste nobedamat laadimist.

Graafika eest hoolitseb sisseehitatud Intel Arci kiip, mis võrreldes varasema generatsiooniga võimaldab kuni kaks korda suuremat jõudlust. Vahemälu on sellel mudelil 32 GB ning andmete talletamiseks on mäluruumi lausa 1 TB.

Muude seadmete ühendamiseks on Zenbook 14 OLED mudelil olemas nii tavaline USB pesa kui ka kaks USB-C pesa. Mõlemad on Thunderbolt 4 võimekusega, mis tähendab, et nende vahendusel on võimalik kuni 40 Gbps kiiruseid saavutada. Samuti saab mõlema kaudu ka arvutit laadida ning lisaks kaasas olevale laadijale teeb elu mugavamaks võimalus selleks kasutada ka teisi USB-C-laadijaid.

Väljapeetud viimistlusega välimus

Arvutilt leiab 14-tollise ekraani, mis on pakitud imeõhukesse kesta. Selle kõrgus on kõigest 14,9 mm ning sülearvuti ise kaalub ainult 1,2 kilogrammi. Seepärast on seda mugav kasutada nii tööl kui kodus ja vajadusel ka endaga igale poole kaasa haarata.

Vastupidavuse tagab alumiiniumist korpus ning sõrmejäljekindel anodeeritud mattkaas. Valikus on helehall ja tumesinine toon.

Arvuti kaas avaneb nutikalt, mii et klaviatuuriga osa tõuseb kõrgemale. Kalde all olevatel klahvidel on mugavam tippida. Klaviatuur pakub aga mugavat kasutuskogemust tänu ülivaiksele Quiet Keyboard tehnoloogiale. Suurele puutepaneelile saab kuvada virtuaalsed numbriklahvid, mis muudab kasutuse veelgi paindlikumaks.

Lummav OLED-ekraan

Nagu sülearvuti nimigi viitab, kasutatakse sellel mudelil 14-tollist OLED-ekraani. Tegu on uue Lumina seeria ekraaniga, mis pakub veelgi paremat visuaalset kogemust võrreldes tavaliste OLED-ekraanidega. Zenbook 14 OLED pakub suuremat kontrastsust ja laiemat värvigammat, paremat vastupidavust ning kaitset silmadele.

Ülimalt erksaid värvitoone saab nautida 2880×1800-pikslise peeneraldusega ning hea vaadatavuse tagab 600-nitine maksimaalne heledus. Pildi teeb sujuvamaks 120-hertsine värskendussagedus.

Puutetundlik ekraan on pikema vastupidavuse tagamiseks kaetud Corning Gorilla Glassiga, mis on võrreldes tavalise klaasiga kriimustuskindlam ning pakub tõhusamat kaitset purunemise vastu.

Nutikad lisad

Zenbook 14 OLED-i esiküljelt leiad ka FHD-lahutusega kaamera videokõnede tegemiseks. Peale kiire näotuvastuse toimib AiSense’i kaamera ka valgussensorina, mis oskab vastavalt ümbritseva keskkonna valgustasemele reguleerida ekraani heledust.

Parema kuuldavuse huvides ja müra isoleerimiseks kasutatakse spetsiaalset müraeemaldustehnoloogiat. See aitab vähendada taustamüra, et oleks paremini kuulda teisel pool kõnelejaid ning et teised kuuleksid kõnet selgemalt.

Kõigi omadustega tutvumiseks külastada Asuse kodulehte, kust leiad kasulikku lisainfot ning veel detailsemaid selgitusi kõigi funktsioonide ja võimaluste kohta, mida Asus Zenbook 14 OLED pakub.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.