Sisuturundus

ASUS Zenbook Pro 16X OLED: ainulaadse disainiga arvuti neile, kes hindavad võimsust

Uue Zenbooki klaviatuur on disainitud eriti originaalselt.Foto: ASUS

Kas tegeled videote ja fotode töötlemise või sisuloomisega? Või otsid äkki lihtsalt võimsat ja tulevikukindlat arvutit, mida ei ole vaja niipea välja vahetada? Sel juhul viska pilk peale ASUS Zenbook Pro 16X OLED sülearvutile, mis pakub suurel hulgal toorest jõudu ja unikaalselt disainitud klaviatuuri.

Zenbook Pro 16X OLEDi teeb eriliseks maailmas unikaalne Active Aerodynamic System Ultra (AAS Ultra) süsteem. Kui sülearvuti kaas avatakse, tõuseb klaviatuuri ekraanipoolne osa automaatselt 14,5 millimeetrit kõrgemale. See seab klaviatuuri kasutaja positsiooni suhtes 7-kraadise nurga alla, mis loob parimad tingimused mugavaks trükkimiseks. Klaviatuuri arvuti korpusest kõrgemale tõstmine tagab ka jahutussüsteemi efektiivsema töö ning seab optimaalsema nurga alla arvuti korpuse külgedesse paigutatud kõlarid.

Videofailide ja fotode profitasemel töötlemine nõuab jõudlust ning uus Zenbook suudab seda pakkuda. Arvutisse on sisse ehitatud Intel Core i9-12900H protsessor, mis saab hakkama ka kõige intensiivsema töökoormusega. Maailmaklassilise pildikvaliteedi eest kannab hoolt ülivõimas NVIDIA GeForce RTX 3060 graafikakaart, mis saab hakkama näiteks reaalajas kiirtejälituse renderdamisega ja muude arvutisüsteemist viimast võtvate ülesannetega. Võimas graafikakaart ei tule kasuks pelgalt sisu loomisel, vaid ka selle nautimisel: filmid, seriaalid ja mängud näevad välja eriti head Zenbooki 16-tollisel 4K ekraanil, mis tuleb omapärase 16:10 kuvasuhtega.

Toores jõud ei saa saada takistuseks kiirusele. Zenbook tuleb 32 GB RAMi ülikiire 2 TB PCIe 4.0 x4 SSDga, mis tagab kõigi protsesside kiire töö ning aitab paremini töötada ka arvutimängudel. Kui ühte kohta on kokku toodud nii suurel hulgal revolutsioonilist tehnoloogiat, siis tõusevad temperatuurid arusaadavalt kõrgele. Zenbooki aitab maha jahutada ASUSe IceCool Pro jahutussüsteem ning juba varem mainitud tõstetud klaviatuur, mis lubab soojusel arvutist efektiivsemalt välja pääseda.

Välgukiiruse ja jõudlusega peab kaasas käima ka stiil. Zenbook klaviatuuriga, mis töötab tandemis RGB valguslahendusega, et edastada kasutajale kasulikku infot. Klaviatuuri taustavalgustus saab anda märku tühjenevast akust, arvutisse sisestatud USB seadmest, erinevate süsteemisätete vahetumisest ja muust. Või siis saad RGB valgust kasutada lihtsalt mõnusa meeleolu loomiseks. Valik on sinu.

Mõeldud on ka kasutajamugavusele. Zenbooki klaviatuuri alt leiad uuendatud puutetundliku ASUS Dial nupu, mille klaaskattega pinda puudutades saad liikuda programmide vahel ja ülitäpselt erinevaid sätteid peenhäälestada. Fotode värvilahendusi muutes lubab ASUS Dial millimeetri täpsusega sätetega mängida ning kui midagi peaks valesti minema, siis saad ühe kiire nupuvajutusega naasta varasema failiversiooni juurde. ASUS Dial on mõistagi sätestatav: vali ise, mida soovid selle nupuga teha.

Zenbooki muljet avaldav ekraan pakub maailmaklassilisi värvilahendusi. Foto: ASUS

ASUS Diali kõrvalt leiad kasuliku puuteplaadi, mille nuppudele vajutamine annab kasutajale haptilist tagasisidet. Puuteplaadi alla on paigutatud survetundlikud sensorid, mis võimaldavad arvutil aru saada, mida kasutaja teha soovib, olenemata sellest, kuhu täpsemalt vajutati. Mainimata ei saa jätta ka klaviatuuri, mille nupud 0,2-millimeetrise nõgususega nupud matkivad sõrmede kuju. Klahvid liiguvad vajutades alla 1,4 millimeetrit, andes kasutajale piisavalt tagasisidet individuaalsete nupuvajutuste kohta.

Sisuloojad töötavad sageli suurte failidega, mida on vaja liigutada erinevate seadmete vahel. Zenbook tuleb Thunderbolt 4 USB-C pordiga, mis võimaldab lisaks ülikiirele 40 GB/s andmeedastusele ka välkkiiret laadimist ja ühilduvust väliste 4K monitoridega.

ASUS Zenbook Pro 16X OLED peidab endas veel suurel hulgal muljet avaldavaid üllatusi. Uuri uue Zenbooki kohta juurde siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.