Atea IT-infra arhitekt Ervi Teearu: Juniper Mist Wi-Fi 6 lahendus erineb teistest AI võimaluste poolest

Ervi Teearu. IT infra arhitekt.

IT osakaal erinevates valdkondades kasvab järjest enam. Kaasaegsed ettevõtted automatiseerivad oma tootmisprotsesse ja kasutavad IT-lahendusi, mis tagavad turvalisuse ja kuluefektiivsuse erineva iseloomuga töövoogudes. 

See toob kaasa võrgusüsteemide järjest keerukamaks kujunemise ja ka vajaduse järjest professionaalsema võrguhalduse järele. IT-teenust pakkuv ettevõte Atea on siinkohal üheks partneriks, kes aitab Eesti ettevõtetel oma tööspetsiifikast lähtudes vajalikud lahendused leida.

Selleks on Ateas tööl võrguspetsialistid ja tugev koostöövõrgustik erinevate maailmatasemel IT-tegijatega, kelle hulgast leida koostöös kliendiga neile sobiv kombinatsioon. Üheks uueks partneriks Atea eelistatud võrgutootjate seas on Juniper Networks. 

Üle 20 aasta turul tegutsenud Juniper Networks on tuntud äärmiselt professionaalsete ja kõrgetasemeliste võrgulahenduste poolest. USAs peamiselt võrgutoodetele keskendunud ettevõtte viimase aasta käive ulatus 4,5 miljardi dollarini.

Aastal 2019 laiendas Juniper Networks oma tegevusvaldkonda ning ühines Wi-Fi lahenduste tegijaga Mist, mis on silma paistnud oma innovaatiliste Wi-Fi-seadmetega ning erilise rõhuga AI toodetele. 

Tegemist on levinud viisiga oma haaret laiendada, võttes enda hõlma alla väiksem, turul juba tuntud tegija, kes annaks suurkorporatsioonile oma unikaalse tehnoloogiaga veelgi rohkem lisaväärtust. Tooteportfelli täiendus lubab Juniperil pakkuda senisest veelgi keerukamaid ja spetsiifilisemaid võrgulahendusi. 

Juniper Misti tehnoloogia baseerub AI-l ehk masinõppel. Tegemist on Wi-Fi lahendusega, millele on sisseehitatud justkui iseõppiv süsteem. See aitab iseseisvalt lahendada tekkivaid probleeme, näiteks erinevaid küberründeid nii, et inimene ei pea sekkuma.

Süsteemi ründe puhul peaks tavaolukorras IT personal reageerima, aga AI lahendust kasutades tegutseb seade enda loodud normaalsuse piires, kehtestades töötavas süsteemis reeglid ja viies veateadete puhul ise korrektuurid sisse.

Seetõttu aitab IT-lahendus proaktiivselt läheneda võrgumuredele ning vältida tööseisakuid kas tootmisettevõtetes või mõnes muus IoT lahendusi kasutavas ettevõttes. 

Misti puhul tasub veel välja tuua, et tegemist on pilvepõhise haldusega. See tähendab, et kõiki süsteeme hallatakse keskselt ja ühest kohast. See annab vastutuse teenusepartnerile ning ettevõtte administraator haldab pilvepõhist keskkonda tsentraalselt. 

Kõik uuendused tehakse samuti ära jooksvalt ja tootja poolt. Eestis on valdavas osas ettevõtteid läinud juba pilvepõhiste lahenduste teed, mis võimaldab IT personali planeerida nii, et palgal oleks inimene, kes haldab süsteemi, kuid suuremate probleemide puhul tegutsevad teenusepakkuja erineva tasemega ja kvalifitseeritud võrguinsenerid.

Nii on ettevõttel ülevaade toimuvast ning tagatud ka ressurss väiksemate ja suuremate probleemide lahendamiseks. Päris ilma IT personalita siiski ei saa, sest on vaja inimest, kes kogu ettevõtte ITst ülevaadet omab. Muidugi võib ka sellise teenuse IT partnerilt sisse osta. 

Ateal on IT juhi teenus täiesti olemas. Igal juhul tasub oma ettevõtte IT korraldamises olla ennetav ja mõelda oma süsteemide pidevale monitoorimisele ja rünnete eest kaitsmisele.

Kas seda siis teha AI lahendusi või inimtööjõudu kasutades, on juba ettevõtte enda valik, mida tänapäeva aina arenevas IT-maailmas ei tasu jätta juhuse hooleks. Vaata lähemalt!

Atea on suurim IT-teenuste ja terviklahenduste pakkuja Põhjamaades ja Baltikumis, tegutsedes Norras, Rootsis, Taanis, Soomes, Leedus, Lätis ja Eestis. Ateal on seitsmes riigis kokku 85 kontorit ning ettevõttes töötab üle 7500 töötaja. Atea Eesti 2019. aasta kogukäive oli 26,2 miljonit eurot ning ettevõttes töötab 64 inimest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.