Avastame Eesti spordimaastikku: põhjalik ülevaade spordist Eestis

E-spordi erinevate alade maailmameistrivõistlustele elab kaasa miljoneid inimesi ja kaasaelajate seas leiab ka hulganisti pühendunud eestlaseid. Mis veel olulisem, eestlasi leiab ka võistlustest osavõtjate seas.Foto: Shutterstock

Sport ja tehnoloogia pole enam ammu teineteisest lahutatud – spordivõistlustele kaasa elamiseks ei pea ammugi enam palliplatsile või jääväljakule kohale minema. Kõigile suurimatele ja populaarsematele spordivõistlustele saab kas teleri, arvuti või nutiseadme vahendusel kaasa elada.

Uurime, millised on olulisemad võistlused, millest spordifännid ei tohiks kindlasti ilma jääda ning tutvume ka parimate võistlustele kaasaelamise viisidega. 

Discgolf – uus tulija spordimaastikul

Kuna eestlased eelistavad jälgida ja kaasa elada võistlustele, millest võtavad osa teised eestlased, on discgolfi populaarsus viimaste aastate jooksul plahvatluslikult kasvanud. Selle eest saab tänada discgolfi kahekordset maailmameistrit Kristin Tattarit, kelle ületamatud tulemused on eestlastes äratanud tõelise discgolfihuvi. 

Kui Sinagi oled nakatunud kettagolfipisikuga, peaksid kindlasti oma märkmikku üles märkima 3.-6. juulil 2024 toimuvad Eesti meistrivõistlused discgolfis, millele saab kaasa elada nii kohapeal kui ka veebis. Eesti online kasiinod pakuvad sageli võimalust mängudele videopildi vahendusel või live-skoori edastades kaasa elada. Muide, kas teadsid, et online kasiinod panustavad ka tulevaste discgolfi superstaaride arengusse? Coolbet on 2024. aastal asunud Eesti Discgolfiliidu suurtoetajaks ning liidu peasekretär Hristo Neiland leiab, et koostöö annab liidule võimaluse viia Eesti discgolf Euroopa parimate sekka. 

E-sport muutub järjest populaarsemaks

E-spordi erinevate alade maailmameistrivõistlustele elab kaasa miljoneid inimesi ja kaasaelajate seas leiab ka hulganisti pühendunud eestlaseid. Mis veel olulisem, eestlasi leiab ka võistlustest osavõtjate seas! Eesti e-sportlastest on ilmselt tuntumad Dota 2 mängija Clement Ivanov ehk “Puppey” ja Counter-Strike 2 mängija Robin Kool ehk “ropz”. Mõlema mängija tulemusi kajastavad nii Eesti kui ka maailma suuremad uudisteportaalid kui ka online kasiinod Eestis. Kuna e-spordialade valik on äärmiselt mitmekesine, toimub igakuiselt erinevate alade nagu eelmainitud Dota 2, League of Legends või Overwatch turniire, millele on e-kasiinode vahendusel lihtne ja mugav kaasa elada.

E-sport on traditsiooniliste spordialade kõrval muutunud järjest populaarsemaks ja ka jälgitavamaks. E-spordi populaarsust võib seletada selle inklusiivsusega – sportlane ei pea olema füüsilises tippvormis, vaid määravaks saavad hoopis vaimne teravus ja kiired refleksid. Tänu füüsiliste vormi nõudmiste puudumisele ei jagata e-sportlasi rangelt mängijate sugude järgi gruppidesse, vaid lubatud on ka segameeskonnad. Lisaks annab e-sport ka liikumispuuetega inimestele võimaluse saavutada maailmatasemel tulemusi. Eestis tegutsev Eesti Arvutispordi Liit aitab noortel e-spordi mängijatel oma oskuseid täiendada ja areneda maailmatasemel sportlasteks.

Jalgpallist ei pääse üle ega ümber

Märksõna “sport” mainimisel tuleb paljudele kindlasti esimesena silme ette muruväljak, kus kaks tiimi proovivad teineteist väravate löömisel üle trumbata. Jalgpall on nii maailmas kui ka Eestis kõige populaarsem spordiala, millele kohapeal või videopildi vahendusel kaasa elada. Eesti kõrgeima taseme klubide jalgpallivõistlused peetakse A Le Coq Premium Liiga raames ning olulisemaid lahinguid saab jälgida nii Eesti telekanalitel kui ka otseülekannetega veebis. 2024. aasta hooaeg saab avapaugu juba 1. märtsil.

Eesti online kasiinod teevad Premium Liigaga lähedast koostööd ning tänu sellele saab mängude toimumise ajal kasiinode kaudu otsepilti jälgides näiteks kuulata eksklusiivseid jalgpalliekspertide kommentaare või mängujärgselt podcasti-vormis analüüse. Need inimesed, kes eelistavad kasiinode asemel kasutada traditsioonilisemaid kaasaelamisviise, leiavad Eesti Jalgpalli Liidu kodulehelt ka võimalusi mängude otsejälgimiseks, järelevaatamiseks või nö parimate palade kompilatsioone. 

Noored Eesti korvpallurid on ookeani taga nõutud

Eesti korvpall on tänu Eesti Korvpalliliidu põhjalikule tööle tõusnud väga arvestatavale tasemele. Pea igal aastal aastal Euroopa meistrivõistluste eelraundi kvalifitseerunud rahvusmeeskond on tuleviku suhtes optimistlik ning peab täiesti võimalikuks 2025. aasta meistrivõistlusest osa võtmist. Korvpallikultuuri arengule aitab kaasa ka Korvpalliliidu poolt treeneritele pakutud võimalus käia ennast välismaal täiendamas.

Kuniks uued meistrivõistlused pole veel kätte jõudnud, saab pühendunud korvpallifänn kaasa elada PAF Eesti-Läti meistriliiga mängudele, kus omavahel võtavad mõõtu Eesti ja Läti tippklubid. Hooaja esimesed mängud mängitakse juba 2024. aasta märtsis, seega peaks korvpallientusiastid hakkama uurima, millal toimuvad just neid huvitavad mängud ja kuidas mängudele kõige mugavamalt kaasa elada. Ka siinkohal võib lisaks tavalistele otseülekannetele välja tuua Eesti spordiennustussaidid – kuna kasiinod teevad ka kohaliku korvpalliliigaga lähendast koostööd, võivad just online kasiinod olla parimaks valikuks korvpallivõistlustele kaasaelamiseks.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.