Sisuturundus

Cisco Duo aitab revolutsioneerida tarkvarapõhiseid ligipääsuvõimalusi

Fotod:Cisco.

Infotehnoloogia abil toimivad tänapäeval peaaegu et kõik eluvaldkonnad, mistõttu tuleb aina enam rõhku panna andmekaitsele ning turvalisusele. Kõik mis eksisteerib täna, võib tänu pahatahtlikult tekitatud andmeleketele kaduda homme.

Tunnustatud ülemaailmselt tegutseval IT-ettevõttel Cisco on valminud on valminud lekete tõenäosust vähendav süsteem nimega Duo, mis tuvastab kasutajate identiteeti, sunnib iga rakendust adapteeruma etteseatud reeglitega ning suurendab nähtavust.

Mis asi on kaheosaline autentimissüsteem?

Salasõnad eksisteerivad nüüdseks peaaegu igal pool, me kasutame neid et ligi saada oma informatsioonile, rahale ja sotsiaalmeediale. Interneti algusaegadel kasutati aga tihtipeale ühte salasõna kõige jaoks, ent turvariskide suurenedes ja virtuaalmaailma laienedes tuli neid mitmekordistada ja keerulisemaks teha. Abiks olid ka salasõnahaldurid, mis pidasid meeles kümneid või sadu salasõnu, mida internetis vaja võinuks minna.

Olgu salasõna nii keeruline kui tahes, suutsid pahatahtlikud kolmanda osapoole jõud ikka personaalkasutajatele ligi saada, põhjustades kas andmelekkeid või hiilides läbi kirjade ligi tundlikule informatsioonile.

MFA ehk mitmeosaline tuvastussüsteem aitab eelnevaid probleeme hõlpsalt ennetada. Esimene osa süsteemist koosneb traditsioonilisest salasõnast, ent teine ja võtmetähtsusega komponent on midagi unikaalset ja isiklikku, näiteks sinu nutiseade või sõrmejälg. Kombineerides need elemendid, ei saa ründajad mitte kunagi sinu kasutajale ligi, isegi kui nad teavad sinu salasõna.

Nagu ka Cisco Duo, kasutab MFA süsteem tavaliselt ühekordset sisselogimisel aktiveeruvat koodi, mis on seotud sinu kasutajaga ja mis saadetakse logimisel sulle endale.

Kõige modernsem MFA viis kasutab mobiilrakendust, et sulle kinnitus telefoni või nutikella peale saata. Kõikidest turvaleketest moodustavad 95% just kontode kaaperdamised ning MFA on kõige efektiivsem meetod selle ennetamiseks.

Lahenduse kasutuselevõtt on hoogsalt populaarsust kogumas nii eraisikute seas kui ka ärides ja riiklikul tasemel.

Millest koosneb DUO?

Duo tugevaimaks koostööpartneriks on kõrgtehnoloogiline identiteedituvastus, mis lubab täiel määral kontrollida kasutajate seadmete ühtimist etteantud turvanõuetega.

Lisaks saavad kasutajad põhjaliku ülevaate nii isiklikest kui ka firma poolt kasutatavatest seadmetest, mis võivad tundlikule informatsioonile ligi pääseda ja seal oma eeskirju jõustada.

Järgmiseks võtmeelemendiks on adaptiivne autentimine, mis kas lubab või blokeerib etteantud parameetrite järgi sisenemiskatseid. Sinna kuuluvad näiteks asukoht, internetiaadressi kaugus või biomeetria. Lisaks saab indiviidi-või grupipõhiselt paika sättida erinevad vastutusalad ja rollid, mis kohandatakse ligipääsuvõimalustega.

SSO ehk Single Sign On näol on tegu ligipääsukontrolli lahendusega, mis on ühendatud mitme eraldiseisva tarkvarasüsteemiga.

Ohutu SSO lubab ühe dashboardiga saada ligi kõikidele pilverakendustele, lubamaks sinna ka sättida tugevad juhtimisseadmed ning vähendada andmelekkevõimalusi. Kõikidesse soovitud kohtadesse peab logima sisse vaid ühe korra, mis tähendab vähem salasõnu, mida mäletada vaja on. Kõik see viib suurenenud produktiivsuseni ja väiksema frustratsiooni. Kusjuures VPN’i ei ole vaja kasutada.

Seega võibki Duo võtta kokku hea nähtavuse ja ühenduvusega, mille puhul ei tehta turvalisuse arvelt kompromissi.

Cisco Duo soetamise korral saab pöörduda firma sertifitseeritud partnerite Telegrupp AS, ATEA AS, Galador Grupp OÜ ning OÜ Netcenteri poole.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.