Codecool ja SDA ühinevad, eesmärgiga saada üheks Euroopa võimsamaks tehnoloogiaalaseks koolituskeskuseks

Codecool tegevjuht Jozsef Boda ja Software Development Academy tegevjuht Michał Mysiak ühendavad jõud.Foto: Software Development Academy

Codecool ja Software Development Academy (SDA), kaks juhtivat Kesk-Euroopa tehnoloogiakoolituse ettevõtet, teatasid 13. septembril 2022 ühinemisest, et luua üks Euroopa võimsam tehnoloogiaalaste koolituste keskus.

  • Kahe ettevõtte ühinemine loob Kesk-Euroopa ühe suurema tehnoloogiaalase õppekeskuse, mis koolitab välja Euroopa tööturul hädasti vaja minevaid IT-spetsialiste ja talente.
  • Prognooside kohaselt suudetakse igal aastal välja koolitada 15 000–20 000 õpilast B2B ja B2C kursustel, sealhulgas tarkvaraarenduse, testimise ja küberturvalisuse alal.

Ühinenud ettevõte on esindatud kaheksas riigis: Poola, Ungari, Rumeenia, Austria, Slovakkia, Tšehhi Vabariik, Eesti ja Albaania. Aastas koolitatakse välja 15 000–20 000 inimest ning tehakse koostööd ligikaudu 400 Kesk-Euroopas asuva ettevõttega. Peamiste partnerite hulka kuuluvad Accenture, Microsoft, Motorola, Morgan Stanley, Ericsson ja Vodafone.

Puudu on 1,8 miljonit IKT spetsialisti

Ühinenud ettevõtted, kus on üle 300 töötaja, 17 erinevat tehnoloogiaalast ümberõppevõimalust ning 1600-st mentorist koosnev võrgustik, mille abil pakutakse täiendkoolitusi ja ümberõppe võimalusi nii eraisikutele kui ka ettevõtetele. Lisaks jätkab ühinenud ettevõte erinevate programmide kaudu ka naiste julgustamist ja toetamist info- ja kommunikatsioonitehnoloogiate valdkondades.

Praegu on digitaalsete oskuste omandamine eriti oluline, kuna Euroopa Liit vaevleb info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) sektori spetsialistide puuduses ning kiiresti on lisaks vaja umbes 1,8 miljoni IKT-spetsialisti. 

Lisaks sellele on Euroopa Komisjoni programmi “Tee digikümnendisse” oluline eesmärk võtta 2030. aastaks tööle 20 miljonit IKT-spetsialisti, kusjuures meeste ja naiste arv peab olema võrdne. Selle eesmärgi saavutamiseks eraldatakse Euroopa majanduse elavdamise kava kohaselt 161 miljardit eurot innovatsioonile ja ELi turgude digitaliseerimisele.

Ühinenud ettevõtted aitavad leevendada spetsialistide puudust

Tugeva valdkondliku tegijana püüavad praeguseks ühinenud ettevõtted Codecool ja SDA tegeleda selle puudujäägiga, keskendudes Kesk-Euroopa piirkonnale, kus elanikkonna huvi on hästi tasustatud digitaalsete töökohtade vastu ELis kõige suurem. Senini on nende kahe ettevõtte õpilaste arv kasvanud igal aastal 50%.  

Mõlemad ettevõtted, Codecool ja SDA, jätkavad oma tugevate brändide kasutamist kohalikel turgudel ning lisaks tullakse välja uute tehnoloogiaalaste koolitustega, mis käivad kaasas kiiresti muutuva digitaalse keskkonnaga. Lisaks praegusele 8-le riigile soovib ühinenud ettevõte jätkata laienemist ka uutele geograafilistele territooriumidele, eesmärgiga tugevdada nii oma positsiooni.

Codecool on Budapestis asuv, 7 aastat tagasi asutatud ettevõte, mis tegutseb neljas riigis (HU-PL-RO-AT), kus töötab 150 inimest ja millel on üle 300 partneri. 

Software Development Academy (SDA) on Poolas, Gydnia linnas asuv, 7 aastat tagasi asutatud ettevõte, mis tegutseb 6 riigis (PL-RO-EE-CZ-SK-AL), kus töötab ligikaudu 150 inimest ja millel on üle 100 partneri. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.