Kristjan Sepp (IT-ja tooteosakonna juht)

Erinevaid finantstehnoloogia ettevõtteid on praegu ainuüksi Eesti turul kümneid ning nende vahel erinevuste väljatoomine või arusaamine, et kes-mida täpselt pakub, nõuab omajagu tööd. Üks selle valdkonna tipptegijaid on aga kohalik firma Creditstar, mis spetsialiseerub krediidilahendustele ning paneb sellega seonduvatele IT-lahendustele ning enda jaoks õigete talentide värbamisele ka suurt rõhku.

Kuigi Creditstar tegutseb hetkel päris mitmes Euroopa riigis, on firmal ambitsioonikad laienemisplaanid, mis aga tähendavad seda, et laienema peab ka meeskond. Geeniuse küsimustele vastas ettevõtte IT- ja tootejuht Kristjan Sepp.

Millega Creditstar tegeleb?

Creditstar on digitaalne finantsettevõte, mis pakub kaheksas Euroopa riigis eraisikutele suunatud krediidilahendusi. Hetkel tegutseme Eestis, Soomes, Rootsis, Inglismaal, Taanis, Poolas, Tšehhis ja Hispaanias.

Miks olete teie erilisemad, kui teised fintech ettevõtted?

Üheks oma tugevuseks peame kindlasti seda, et meil on enda loodud tehnoloogilised lahendused. Erinevalt mõnest teisest ettevõttest ei osta me nn pre-built lahendusi sisse, vaid arendame kõik nullist ise. Teisena tooksin välja selle, et kiiresti kasvava ettevõttena on meie töötajatel võimalik reaalselt firma kasvuloosse oma panusega märk maha jätta. Ja suureks eeliseks on ka meie töötajad ise – Creditstar’is töötavad tõeliselt ägedad inimesed: taibukad, uudishimulikud, laia silmaringiga. Ka värbamisel paneme suurt rõhku uute inimeste sobivusele teiste tiimiliikmetega – ja loomulikult, motiveeritusele (finants)maailma veelgi paremaks muuta.

Kliendi vaatest eristume sarnastest ettevõtetest just oma paindlikkusega, pakkudes kiiret ja personaalset teenindust. Suuremas osas riikides, kus oma teenuseid pakume, oleme ka finantsjärelvalve all, mis tähendab, et meie tegevusi reguleerib keskpank või vastav finantsorgan. Tagamaks, et meie teenused on kõikides riikides kättesaadavad ühtlaselt kvaliteetsel tasemel ning vastutustundliku laenamise põhimõtet järgides, oleme sisse viinud grupiülesed standardid. Näiteks, iga meie klient läbib põhjaliku taustauuringu. Meie tavaline krediidihindamise poliitika nõuab paljudest krediidiregistritest kliendi kohta päringute esitamist, et veenduda, et sellele inimesele tõepoolest saab laenu väljastada. Ka intressimäärade sätestamisel ei lähtu me ainult regulaatorite seatud nõuetest, vaid arvestame alati turu seisu ja kliendi maksevõimelisust.

Räägi mõnest viimasest suuremast teie tehtud projektist, mis laia kasutust on leidnud?

Creditstar’i üks kiiremini kasvavaid finantstooteid on meie krediidiliini toode, mida pakume Monefiti brändi alt. Krediidiliini toote pidev edasi arendamine ja kliendile üha mugavamaks muutmine on olnud äärmiselt põnev projekt, kus oleme põiminud erinevaid infotehnoloogilisi lahendusi, mis on leidnud klientide poolt laia kasutust.

Creditstar’i kiire kasvuga on ka ettevõtte kapitali kaasamise vajadus pidevalt kasvanud, mistõttu on võimalik Creditstar’i laenudesse investeerida läbi peer-to-peer (P2P) platvormide, nagu Mintos ja Lendermarket.

Lisaks avasime see aasta ka äri Taani turul, kus tegutseme läbi Creditstar.dk platvormi.

Eelmainitud projektide arendused on olnud kindlasti meie tiimile põnevad ja uusi väljakutseid pakkuvad, tuues endaga kaasa suure kompetentsi kasvu.

Mis on teie valdkonnas hetkel see suur, millega kõik tegeleda soovivad ja milles esimesed olla tahetakse?

Märksõnadeks on automatiseerimine, mikroteenused, andmete modelleerimine ja masinõpe. Need kõik on kindlasti teemad, mis on iga finantstehnoloogia tegija tähelepanu juba köitnud.

Üha rohkem panustatakse hästi liigendatud mikro-teenuste, jagatud teenuste ehitamisesse, et asendada vanad keerulise ülesehitusega monoliitsed IT süsteemid uutega. Ka Creditstar vahetas kolm aastat tagasi kõik oma IT-platvormid ja -süsteemid välja. Samuti on enamik meie ala spetsialiste huvitatud klientide krediidivõimekuse hindamisest keerukate automatiseeritud andmemudelite baasil, kus juba kasutataksegi masinõpet. Selliseid lahendusi kasutame meie juba aastaid.

Millised on teie tulevikuplaanid?

Grupist laiemalt rääkides on selge eesmärk suurendada turuosa riikides, kus juba tegutseme ning ühtlasi laieneda ka uutele turgudele, seda juba lähiajal. Tehnoloogilise poole pealt tähendavad uued tooted ja turud täiendavate integratsiooniprojektide elluviimist ja tsentraalse süsteemi edasi arendamist. Meeskonna võtmes – jätkuvat kasvu just nende ägedate meie-tüüpi inimeste näol.

Olete kiirlaenu pakkumise asemel oma teenuseid laiendanud. Miks nii?

Eduka ettevõtte aluseks on ajaga kaasas käimine ja sellest tulenevalt ka trendide ja klientide nõudlusega kohanemine. Just sellest lähtuvalt on seatud ka meie äristrateegia – esikohal on klientide rahulolu tagamine ja vastutustundlike laenuteenuste pakkumine.

Te tegutsete üpris mitmes erinevas riigis. Kui palju teil Eestis kokku erinevaid rahvusi meeskonnas on?

Creditstar Grupist rääkides on meil töötajaid juba üle saja kümne, kellest ca 70 töötavadki Tallinna kontoris.

Oleme suured mitmekesisuse fännid, mida selgelt illustreerib ka see, et meil on kokku inimesi 25st erinevast rahvusest. Konkreetselt IT meeskonnas on esindatud hetkel Poola, Suurbritannia, Aserbaidžaan ja Türgi.

Keda te oma meeskonda otsite?

Kokkuvõtvalt otsime maailmamuutjaid, õpihimulisi ja “teeme ära”- suhtumisega inimesi. Hetkel otsime IT meeskonda full-stack arendajaid, PHP-arendajaid ja nii äri- kui süsteemianalüütikuid. Nagu näha siis on vabu positsioone päris mitu ja lähiajal veelgi juurde tulemas. 

Tänapäeval räägitakse värbamises palju väärtuspakkumistest. Mida pakub töötajatele Creditstar?

Lisaks tavapärastele hüvedele, mis on juba fintech sektoris standardiks kujunenud, on meie juures võimalik midagi tõeliselt suurt ja olulist ära teha. Ei ole sellist asja, et keegi koodib kuskil nurgas omaette, vaid sinu arvamust reaalselt arvestatakse ja su ideed jõuavad tihtipeale ka lõppkliendini.

Tiim on täis multitalente – tech-oskustest pitsa valmistamise meistriklassini välja!

Nagu öeldud, siis on meie jaoks väga olulisel kohal see, millised on inimese isikuomadused ja kuidas nad meie meeskonda sobivad. Avatud plaaniga kontoris on väga vaba õhkkond ning korraldame pidevalt erinevaid töötubasid, kus erinevate osakondade töötajad ajurünnakute käigus uusi ideid ja lahendusi välja pakuvad. See on ka üks meie eduloo tagamaid: erinevatelt positsioonidelt ja eri osakondadest inimesed mõtlevad koos välja uusi lahendusi, kuidas klientidele veelgi paremaid teenuseid pakkuda. Inimesed on meie edu alus!

Tahad saada osa Creditstar’i eduloost? Uuri lähemalt siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.