Dell Technologies Forum Tallinnas: digitaalsed muutused ärides ja nende juhtimine

Sophie Ronnertz

Eelmine kuu kogunesid üle 200 eksperdi, tegevjuhi ja IT valdkonna inimese Eestist ja teistest Balti riikidest Tallinnas Dell Technologies Forum konverentsile. Üritusel lahatakse ja otsitakse lahendusi väljakutsetele, mis täna ettevõtete eest digitaalsete muutuste läbiviimise osas seisavad.

Dell Technologies grupp, mis moodustati 2016. aastal peale Delli ja EMC Corporationi ühinemist, koondab enda alla seitset ettevõtet – Dell, Dell EMC, Pivotal, RSA, SecureWorks, Virtustream ja VMware, mis pakuvad kõige uuemaid seadmeid nii tavatarbijale kui ka ettevõttele. Kohapeal sai tutvuda laia valiku Dell Technologies tehnikaga, sealhulgas salvestusseadmed, serverid ja pilveseadmed.

Tallinna konverentsi avas Dell EMC Ida-Euroopa asepresident Sophie Ronnertz. ”Balti riigid, eesotsas Eestiga on väga kõrgelt arenenud ja siin võetakse kiirelt kasutusele uusi ja innovatiivseid tehnoloogiaid. Eelmisel aastal kasvas meie äri Balti riikides 17 protsenti ja selle aasta esimeses pooles võrreldes eelmisega lausa 24 protsenti. Kasvu jätkamiseks oleme investeerinud arendustegevusse lausa 20 miljardit dollarit. Lõppeesmärgiks on tuua turule veel rohkem häid, kvaliteetseid ja integreeritavaid tooteid,” sõnas Ronnertz ja lisas, et firmal on praeguse seisuga üle 25 000 patendi, 20 000 inseneri, andmeteadlase ja doktorikraadiga teadlase ning 85 protsenti neist töötab just tarkvaraarenduse kallal.

Dell Technologies Forum Tallinn

Enda kogemusi ja mõtteid selle kohta, kuidas tehnoloogia meie tulevikku mõjutab, jagasid konverentsil kokku üle 15 kõneleja Eestist ja teistest Euroopa riikidest. Lisaks esitles Dell kohapeal ettevõtte uusi tooteid, sealhulgas näiteks OptiPlex lauaarvutit.

Tulevik kuulub uute tehnoloogiate kasutajatele 

„Maailm on täna hea koht kus elada ning sellise edu oleme saavutanud just tänu tehnoloogia arengule. Sealhulgas muutub ka meie majandus aina enam digitaalseks, mis tähendab, et ettevõtted peavad konkurentsivõime säilitamiseks nende muutustega kaasas käima. Eesti on siinkohal suurepäraseks näiteks. Oleme kõik kuulnud siinsest e-riigi projektist ja digiriigist ja olulise panuse sellesse on andnud just andmete edukas kasutamine innovatiivsete lahenduste loomiseks. Eeldatavasti on maailmas 175ZB andmeid aastaks 2025, seega ainult efektiivne digitaalsesse maailma üleminek aitab ettevõtetel ellu jääda,“ sõnas peaesineja ja Dell Technologies Ida-Euroopa regiooni tehnoloogiajuht Ludek Safar.

Ludek Safar

Women In Technology arutelu: kas naised peavad enda tõestamiseks kaks korda rohkem tööd tegema?

Maailmas on 50 protsenti elanikest mehed ja 50 protsenti naised. IT sektoris jaotuvad mehed ja naised vastavalt 75 ja 25 protsenti. Lisaks tuleb välja tuua, et 74 protsenti tüdrukutest sooviks läbida haridustee reaalteadustes, kuid vaid 25 protsenti neist töötab lõpuks IT vallas. Seetõttu oli osa konverentsist ka Women in Technology arutelu, mille eesmärgiks oli selgitada, mis on taolise murettekitava statistika taga.

Arutelu moderaator Katerina Athanasopoulos, kes on Dell Technologies Kesk- ja Ida-Euroopa turundusjuht palus külalistel (S.  Ronnertz ja L. Safar Dell Technologies’ist, Birgit Linnamäe, Kodasema OÜ tegevjuht) jagada enda kogemusi kaasamise ja töökeskkonna soolise mitmekesisuse kohta.

Katerina Athanasopoulos

Athanasopoulos jagas avakõnes oma kogemusi soolise mitmekesisuse kohta – täpsemini rääkis ta naiste esindatusest tehnoloogiaettevõtetes, tippjuhi ametikohtadel ja tegevustest, kuidas selles valdkonnas olevaid takistusi ületada. Tema sõnul mõjutavad naisi tihtipeale stereotüübid, mis takistavad teatud karjäärivalikute langetamist. Sellistes olukordades saab olla suureks abiks ettevõttesisene mentorlus ja tugivõrgustik.

Birgit Linnamäe, Kodasema OÜ tegevjuht

Peaesineja ja Kodasema OÜ tegevjuht Birgit Linnamäe jagas oma esitluses mõtteid naiste kaasamise ja jõustamise võimaluste kohta. Tema sõnul on elus võtmetähtsusega tugevate suhete loomine ja hoidmine ning nulltolerants kiusamise suhtes. Linnamäe märkis, et naiste mõjuvõimu kasvatamine loob turvalisema elukeskkonna ning hea majandusliku mõju. Lisaks jagas ta oma edulugu ja kirjeldas, kuidas temast on võrdlemisi maskuliinses sektoris edukas ärinaine saanud. „Parim asi, mida me naistena teha saame, on kasutada nutikalt ja tasakaalustavalt kooslust meie naiselikkusest, intelligentsist ja teadvel suhtlemisoskusest, et areneda ja jõuda tippjuhi kohale,“ sõnas Linnamäe.

Kui teised panelistid jagasid enda lugusid ja kogemusi, tõi Sophie Ronnertz välja, et läbilöömiseks IT valdkonnas on vaja enamat kui lihtsalt valdkonna valmisolekut naisi tööle võtta. „Minu jaoks on kõige olulisem teada, mis mulle päriselt meeldib ning ma teen otsuseid sellest lähtuvalt. See on minu valem enesearenguks. Ma tean mida ma tahan ja mu otsuseid on selle tulem. Seega ei olnud mul probleemi kombineerida pere loomist tööga, kuna see oli algusest peale mu prioriteet,“ sõnas Ronnertz. Ta lisas, et lisaks on oluline luua tugivõrgustik uutele töötajatele, et neil oleks võimalikult valutu uuele kohale asuda.

„Mure on ka selles, et praegu arvatakse, et sooliselt mitmekesiseks ettevõtteks on väga keeruline saada, kuna tihtipeale mõtlevad inimesed alateadlikult, et ettevõtte IT juht või insener peaks olema mees,“ lisas Ludek Safar. „Seda mõttelaadi tuleks muuta. Oskuslike töötajate otsing ei peaks vaatama naisi või mehi, vaid oskuslikke töötajaid. Mulle meeldiks mõelda, et minu 8 aastane tütar võib tulevikus töötada ükskõik kellena, sõltumata sellest, et ta on naine.“

Kokku korraldatakse Dell Technologies Forum konverentsi sel aastal üle 150 riigis. Balti riikides osaleb üritusel orienteeruvalt 600 inimest. Dell Technologies on ettevõte, mis moodustati peale Delli ja EMC ühinemist 2016. aastal ja firma alla kuulub seitse ettevõtet – Dell, Dell EMC, Pivotal, RSA, SecureWorks, Virtustream ja VMware.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.