Sisuturundus

Eestiski tegutsev IT-firma sai masinõppe alal Amazoni kõrge kiituse osaliseks

Eestiski tegutsev suur Põhjamaade IT- ja Big Data arendusfirma Solita sai hiljuti suure tunnustuse osaliseks, kui Amazon märkas firma edu ning tunnustas seda tiitliga, mis näitab, et ettevõte oskab meistritasemel kasutada AWS pilveplatvormi just masinõpet vajavate teenuste jaoks.

Amazoni antud AWS Machine Learning Competency tiitel tähendab, et nüüd on Solita näol tegu ametlikult firmaga, mida Amazon julgeb kõikidele masinõppe vallas soovitada.

Solita on AWS teenuseid kasutanud juba alates 2012. aastast, mis tähendab, et firmal on olnud aastaid oskuste arendamiseks ning teenuse peennüansside õppimiseks. Solita juhatuse liige Pekka Ahola märkiski, et eelkõige on Amazoni pärjatud tiitli näol tegu tunnustusega, et kliendid saavad firma teenuseid kasutades kindla kvaliteediga asjaliku toote, mis on loodud ekspertide poolt.

Ahola märkis aga, et Amazoni tunnustuseni jõudmine ei ole olnud kerge teekond.

“Ei ole lihtne pikka aega ühe asja kallal töötada, ning AWSi puhul ei ole olemas otseteed, mis tippu viiks. Me oleme AWSi pioneerid,” lausus ta. Ta viitas, et AWS loodi alles 2007. aastal, seega on Solita teenust kasutanud juba ajast, mil see oli veel lapsekingades.

Ei saa ilma personalita

Suureks osaks firma edu taga on personal. Ahola märkis, et Solita on alati otsimas oma ala eksperte, kuid mõistab, et masinõppe näol on tegu keerulise valdkonnaga, seega arvestatakse sellega, et uutele töötajatele õpetatakse ka uusi oskuseid. Olenemata sellest, kes firmasse tööle asub, leiab töötajate seast ka kellegi, kes oskab uuele tulijale midagi uut õpetada ning enesearengut jätkata.

Nüüd, kui Amazon on aga firmat tunnustanud, märkis Ahola, et uute töötajate leidmine võib mõnevõrra lihtsamaks muutuda. Seda seetõttu, et nüüd on olemas selge ning ametlik kinnitus, mis näitab, et tööle asutakse oma ala eksperdi juures, kus saab oma oskuseid arendada ning juba olemasolevaid oskuseid täiel määral rakendada.

Konkurendid märkavad

Masinõpe on kiirelt arenev valdkond, millega tegelevad paljud firmad. Siiski on Solita Põhjamaade esimene firma, mis Amazoni käest ametlikult kiita on saanud. Ahola märkis, et seda märkavad kindlasti ka konkurendid, kes üritavad nüüd jõuda samale tasemele, et saada sama kiituse osaliseks.

Sarnase tunnustuseni jõudmine võib aga osutuda keeruliseks, kuna Amazon ei jaga tiitleid heldelt.

Sertifitseeritakse vaid need firmad, mis on näidanud, et nad on Amazoni teenuste kasutamises tõeliselt pädevad ning suudavad saavutada edu, seega on selliseid firmasid vaid käputäis. Nüüd on Solita üks neist, näidates selgelt, et firma on liikumas õigel rajal ning suudab pakkuda oma klientidele ning töötajatele midagi unikaalset, mida ükski teine meie regiooni firma veel ei suuda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.