Ekspert annab nõu: missugune on domeeni tähendus ja olulisus veebilehele

Õige domeenivalik ja haldamine on esimesed sammud teel eduka veebileheni.Foto: Pixabay

Domeen on üks olulisemaid tegureid veebilehe edukuses ja nähtavuses otsingumootorites. Selles artiklis vaatleme põhjalikult domeeni tähendust ja seda, miks see on veebilehe jaoks hädavajalik. Me uurime, kuidas õigesti valida ja hallata domeeni ning kuidas see aitab teie veebilehel esile tõusta otsingutulemustes.

Mis on domeen?

Domeen on teie veebilehe aadress internetis, näiteks “raha.ee“. See on teie online identiteet ja aken interneti maailma. Domeen koosneb kahest osast – nimest ja laiendist. Näiteks “domeeninimi.ee” – siin on ” domeeninimi” domeeni nimi ja “.ee” on laiend, mis võib näidata, millises riigis või regioonis teie veebileht asub.

Miks on domeen oluline?

1. Bränditeadlikkus

Tugev domeen aitab luua teie brändi tuntust. Kui inimesed mäletavad teie domeeni nime, on neil lihtsam teie veebileht uuesti leida. Kvaliteetne domeen muudab teid usaldusväärseks ja professionaalseks.

2. Otsingumootorite sõbralikkus

Otsingumootorid, eriti Google, hindavad häid domeene. Kui teie domeen sisaldab teie peamistest võtmesõnadest, aitab see teie veebilehel paremini jõuda otsingutulemustes esimeste hulka. Seega, kui soovite konkureerida teie valdkonnas, siis on domeeni valik oluline.

3. Lihtne meeldejätmise ja jagamise võimalus

Kasutajasõbralik domeen, mis on lühike ja kergesti meeldejääv, julgustab inimesi teie veebilehele naasma. Samuti muudab see lihtsaks teie veebilehe linkimise sotsiaalmeedias ja muudes platvormides.

Kuidas valida õige domeen?

1. Mõelge brändile

Kui teil on juba olemas brändi nimi, proovige leida domeen, mis sisaldab seda nime või selle osi. See aitab tugevdada teie brändi online-kohalolekut.

2. Kasutage õigeid võtmesõnu

Kui teie veebilehe eesmärk on spetsiifilistele võtmesõnadele keskendunud, kaaluge nende võtmesõnade sisaldamist domeenis. See võib aidata teie leheküljel paremini positsioneeruda otsingutulemustes.

3. Valige õige laiend

Domeeni laiendit tuleb hoolikalt kaaluda. Kui olete kohalik ettevõte, võib riiklik laiend (näiteks “.ee” Eesti jaoks) olla hea valik. Kui tegelete rahvusvahelise äriga, kaaluge rahvusvahelist laiendit, nagu “.com” või “.net”.

Domeeni haldamine

Domeeni valimine on vaid esimene samm. Selle edukaks haldamiseks on vaja ka mõningaid samme.

1. Pikendage aegsasti

Veenduge, et teie domeeni registreerimist pikendatakse õigeaegselt, et vältida selle kaotamist. Domeeni kaotamine võib olla katastroofiline, eriti kui see on seotud tugeva brändiga.

2. Turvalisus

Domeeni turvalisus on hädavajalik. Kasutage tugevaid paroole ja kaaluge kahekordse autentimise kasutamist, et kaitsta oma domeeni volitusi.

3. Linkige domeen õigesti

Veenduge, et teie domeenid on õigesti seotud teie veebilehega. Valesti konfigureeritud domeen võib põhjustada külastajate kadu.

Õige domeenivalik võib tuua suure edu

Domeen on veebilehe oluline osa, mis mõjutab teie brändi, otsingutulemusi ja kasutajakogemust. Õige domeenivalik ja haldamine võivad tuua teie veebilehele suurt edu. Veenduge, et teie domeen on brändisõbralik, sisaldab olulisi võtmesõnu ja on hästi hallatud, et saavutada veebis tippu jõudmine.

Loodame, et see artikkel aitab teil mõista domeeni tähtsust ja kuidas see võib aidata teie veebilehel konkurentsist eristuda. Õige domeenivalik ja haldamine on esimesed sammud teel eduka veebileheni.

Vaata täpsemalt Host.ee ja loe lisaks ka artiklit “Veebimajutus: eksperdi juhend veebisaidi majutamiseks”.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.