Sisuturundus

Elektrilised tõukerattad lapsele – sõprus, mis kestab!

Lapsed elektriliste jalgratastage ringi sõitmas ja loodust nautimasFoto: Pixabay

Elektrilised tõukerattad on laste hulgas äärmiselt populaarsed. Pole keeruline mõista, miks – kiirem transpordivõimalus, iseseisvus ja võimalus teha erinevaid trikke! Miks mitte julgustada siis last nutimaailmast välja astuma? Selleks, et tõukeratta kasutamine edukalt välja tuleks, on hea teada paari nüanssi.

Kas elektrilised tõukerattad peavad olema kiired?

Kõik algab õige tõukeratta valimisest. Elektrilised tõukerattad on erineva võimsusega. Väga levinud on tõukeratta kiirus kuni 25 km/h, ent kas lapsel on tõesti vajalik sedavõrd kiiresti liikuda? Sellega kaasnevad ju uued ohud. Seega, võid julgelt osta aeglasema, tihtipeale ka odavama tõuksi või määrata tõukerattale piirkiiruse. Hansaposti e-poes on müügil elektrilised tõukerattad, mis kulgevad ka madalamal kiirusel.

Kõige väiksematele põnnidele pole vajagi elektrilist tõukeratast. Neile sobib väga hästi ka tavaline tõukeratas. Kui nad siiski soovivad kogu hingest just elektrilist tõuksi, võib teha kokkuleppeid turvalise tõukerattasõidu õppimiseks ning koos seada eesmärgi, mille poole püüelda. Samm-sammult edasi liikudes ning uusi oskusi omandades, on nad ühel hetkel valmis ka selleks, et elektrilised tõukerattad oleksid igapäevaelu osaks.

Mõõdud siiski loevad!

Mõtle, kas sulle sobiks sõita tõukerattaga, kui peaksid käsi hoidma rinnakõrgusel? Tõenäoliselt leiaksid isegi, et see on võrdlemisi ebamugav. Rääkimata sellest, et kaugeltki mitte ohutu. Samamoodi ei saa osta tõukeratast, mille jaoks laps ehk „parajaks kasvab“. Kui lenkstang on lapse jaoks rinnakõrgusel, halvendab see oluliselt sõidumugavust, ent veelgi tähtsam, juhitavust. 

Väiksemate laste jaoks on väga vajalik võimalus lenkstangi kõrgust reguleerida. Eriti oluline on see siis, kui jutuks on elektrilised tõukerattad, kus kiirused on suuremad ja maksimaalse ohutuse tagamine seeläbi olulisem. Stabiilsust mõjutavad teisedki näitajad. Kõige stabiilsem on kolme rattaga tõukeratas ja ka neid on elektrilisel kujul näiteks Kaup24 veebipoes. Klassikalistest kahe rattaga tõukeratastest on stabiilsemad need, millel on madalamal asetsev seisutekk ning suuremad ja laiemad rehvid.

Ohutus olgu ABC

Tõukerattaga, olgu siis elektriline või mitte, peaks alati kaasas käima elementaarne turvavarustus – kiiver. See on kindlasti midagi, kus ei saa järeleandmisi teha, sest turvalisus ennekõike! Kui lapsele muidu see mõte ei meeldi, võib abi olla sellest, et ta saab ise kiivri välja valida või siis kiivrit kaunistada. 

Turvalisuse tõttu ei tohiks kasutada lenkstangi koti hoidmiseks, olgu see nii kerge kui tahes, nii et hea on harjutada sisse seljakoti kasutamine. Samamoodi on täiesti keelatud ühel tõukerattal mitmekesi sõitmine. Kõik ohutusega seotu kehtib muidugi absoluutselt igat tüüpi tõukeratastele. Olgu need siis elektrilised tõukerattad, kolme rattaga või kõige tavalisemad ja lihtsamad mudelid.

Elektrilised tõukerattad võivad igal juhul olla suurepäraseks täienduseks igapäevaelus – kas siis liikumise lihtsustamiseks või meelelahutuse pakkumiseks. See kõik kehtib siiski vaid siis, kui pidada kinni seadustest, reeglitest ja ka asjatundjate poolt väljatoodud nippidest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.