Elektroonikaseadmed, milleta on keeruline hakkama saada

Kas sina tead, kuidas kasutada ära kõiki nutitelefoni ja sülearvuti võimalusi?Foto: Pexels / Christina Morillo

Tänu mitmetele elektroonikaseadmetele on võimalik muuta kodused toimetused kergemaks, meelelahutuse nautimine veelgi põnevamaks ning töötamine mugavamaks. Kuidas kasutada ära kõikide enamlevinud elektroonikaseadmete võimalusi?

Sülearvutid – oluline abivahend töötamiseks kui ka meelelahutuseks

Noorem generatsioon ei tea seda, et kunagi oli suur asi, kui arvuti oli terve pere peale olemas, nüüd on aga igal ühel oma sülearvuti. Sülearvutid ei ole mitte ainult vajalikud töö tegemiseks, vaid aina enam on neid vaja koolitöödeks põhikoolis ja gümnaasiumis ning rääkimata meelelahutusest, mida on võimalik väga paljudes erinevates vormides nautida. 

Kuna kõik sülearvutid ühenduvad lihtsalt teleriga, on võimalik tuua suurele ekraanile mitmeid mänge, mida telerist otse pole võimalik peale lülitada. Juhul kui kodus pole ka kõige uuemat nutitelerit, kust saaks otse Netflixi või mõnele teisele platvormile lülituda, siis ühendades oma arvuti teleriga, saab vaadata suuremalt ekraanilt nii lemmikseriaale kui ka uusimaid filme.

Rääkimata mängudest ja videotest, mida arvutit kasutades saab mängida ja vaadata. Lisaks meelt lahutavatele hüvedele, pakub sülearvuti omamine ka rohkelt võimalusi oma teadmiste suurendamiseks, võimaldades osaleda rahvusvahelistel online koolitustel.

Sõltuvalt sellest, mille jaoks peamiselt sülearvutit kasutatakse, tasub soetada see, mis vastab kõige enam inimeste vajadustele. Kirjadele vastamiseks ja googeldamiseks pole vaja väga kallist ja võimsat arvutit ja selle saab soetada alla 400 euro. 

Kui aga sülearvutis on vaja pilte või videoid töödelda ja teisi kõrget resolutsiooni või arvuti võimsust vajavaid töid teha, tuleb vaadata võimsamate ja seetõttu ka kallimate mudelite poole. Kaup24 ja Hansapost on väga head e-poed, kust leiad erinevast hinnaklassist sülearvutid mitmetelt populaarsetelt kaubamärkidelt alates Samsungist kuni DELLini välja.

Nutitelefonid – maksmiseks, helistamiseks ja jäädvustamiseks

Telefon ei ole ammu enam niisama kõnevahend, vaid see väikene vidin võimaldab olla suhtluses kogu maailmaga. Loe uudiseid, suhtle sotsiaalplatvormidel inimestega, jäädvusta hetki, töötle videoid või maksa kohvikus oma arve. Lisaks sellele annab nutitelefon vajalikke meeldetuletusi saabuvate kohustuse või sündmuste kohta ning äratab meid hommikul õigeaegselt üles. Tegemist on tõeliselt asendamatu esemega, milleta on keeruline hakkama saada.

Sõltuvalt telefoni mudelist, on nutitelefonidel palju erinevaid funktsioone ja võimalusi. Paljud telefonid on lausa nii head ja võimsad, et asendavad profikaameraid ja suudavad väga lihtsa vaevaga luua kõrgekvaliteedilisi pilte ja videoid. Lisaks jäädvustamisele on võimalik ka kogu loodud sisu töödelda just sellisel moel nagu vaja. 

Kasutades ära nii telefoni enda funktsoone kui ka mitmesuguseid rakendusi, saab telefonist abivahend, mis muudab elu põnevamaks ja kergemaks. Küll aga ei tule kogu see mugavus niisama, vaid ka pahupoolega, tekitades paljudes noortes nutisõltuvust. Seetõttu tasub lastele nutitelefonide ja teiste -seadmete kasutusele võtuga oodata ja kasutamise korral üheskoos reeglid paika panna.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.