Sisuturundus

Henrik Roonemaa: [digi] on nüüd tagasi meie juures

No tere jälle.

Poleks arvanud, et kunagi jälle sellest ajakirjast nõnda kirjutan, aga elu mängib muidugi inimesele vingerpusse ning hea meel on teatada, et ajakiri [digi] on jälle minu juures. Õigemini meie juures, sest [digil] on uus kodu, kus tema ümber on palju hoolitsevaid inimesi: septembrikuust on ajakirja väljaandjaks portaal Geenius.ee.

Kui ma 2015. aastal [digist] lahkusin ja Geeniuse portaali tegema hakkasin, oli eesmärk teha Eesti parima tehnoloogiaajakirja kõrvale Eesti parim tehnoloogiaportaal. Meile endale Geeniuses tundub, et see on meil õnnestunud, aga see pani meid küsima, kas me suudaksime endiselt teha ka parimat ajakirja. Kas aastal 2019 on Eestis veel võimalik teha head paberil ilmuvat tehnoloogiaväljaannet?

Me arvame, et on, ja just seda me proovimegi nüüd [digi] tehes tõestada.
Kui ma ütlen “meie”, siis ma mõtlen kogu Geeniuse toimetust koos paljude [digist] tuttavate kaasautoritega ja nagu te juba siit numbrist näete, siis meid on palju: Martin, teine Martin, Tarmo, Oliver, Ronald, Kristjan Ats, Ivo, Terko, Glen, Veiko ja veel terve rida inimesi. Me anname enda ümber töötavatele väga headele tehnoloogiaajakirjanikele võimaluse kord kuus teha midagi teistmoodi, mis veebis nii hästi ilmselt ei töötaks, aga paberil küll.

Mis see siis on, mida me tahame ajakirjas teha? Moodsas maailmas öeldaks selle kohta slow food ehk me tahame võtta aja maha ja pakkuda teemadesse põhjalikumat sissevaadet. Palju ajakirjas olevast on teile varasemast tuttav, aga osa asju oleme täiesti ringi teinud.

Näiteks igakuine suur test on nüüd täiesti teise loogikaga, kus me ei anna masinlikult kaheksale tootele hindeid, vaid küsime, milline on parim, millist me julgeksime soovitada osta ja miks, ning kirjutame kogu testi just sellest ühest küsimusest lähtuvalt. Oleme toonud ajakirja suure probleemloo ning suure persooniloo, samuti suure ajalooartikli.  Meil on iga kuu värvikad autoriküljed, kus [digi] ja Geeniuse toimetajad võtavad möödunud kuu teie (ja enda) jaoks kokku.

Ühesõnaga, meil on väga lõbus ja huvitav seda ajakirja teha. Ja meil on hea meel, kui sa oled ka järgmised 15 [digi] ilmumise aastat meiega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.