Hüpe nutitelefonide kaamerate konkurentsis: P60 Pro viib öövõtted uuele tasemele

Tehnikahiid Huawei esitles äsja turule P-seeria uusimaid mudeleid, millest kõige silmapaistvam on kahtlemata just lipulaev P60 Pro. Võimsa kaameratehnoloogia ja esteetilise välimusega mudeli näol lubab tehnoloogiaettevõte uudset kasutuskogemust igaühele, kes uut nutitelefoni enda käes järgi proovib.

Turgu ja kasutajaid tempokalt uute mudelitega üllatava Huawei arenduskeskused nii Euroopas kui mujal maailmas on aktiivselt töös, sest juba praegu umbes 15 miljoni kasutaja seas populaarset kohta hoidva P-seeria telefonide hulka lisandusid uued mudelid.

Neist erakordset tähelepanu pälvib eeskätt lipulaev Huawei P60 Pro, mis üllatab niigi kvaliteetsete kaamerate poolt tuntud seeria uues mudelis riistvara ja tehisintellekti võimsa tasemega. Vaatame lähemalt peamisi omadusi, mille poolest uus telefon P60 Pro silma paistab.

Kõige valgustundlikum telefonikaamera turul

Esiteks väärib P60 Pro mudel kindlasti tähelepanu seetõttu, et pakub hetkel ühes seadmes koos turu parimaid telefonikaameraid, mida on kokku kolm ning mis tagavad ülikvaliteetsed tulemused ka kehvades valgustingimustes – olgu tegemist hämara ruumi, päikesetõusu või pimeda ööga.

See tähendab, et tänu uue mudeli telefotokaamera valgussensorile, mille valgustundlikkus jääb peegelkaamera ehk F 1.4 tasemele, ja tänu pildistabilisaatorile saab jäädvustada tõeliselt teravaid pilte või videoid, mis ei jää lihtsalt pimedas tehtud udukogudeks. Vähimadki vead nendel piltidel parandab aga tehisintellekt.

Uue mudeli kaameratehnoloogia põhineb suuresti telefoni ülitundlikkul valguse vastuvõtmisvõimekusel, kus ainuüksi telefoni peakaamera anduril on muutuv ava vahemikus f/1.4-f/4.0. Võimas 3,5-kordne optiline ja 10-kordne hübriidsuum lisavad võimaluse saavutada kvaliteetne tulemus ka objektide puhul, mis asuvad meist kaugemal. Sealjuures on võtete tegemisel viidud kasutajamugavus järgmisele tasemele, sest tänu võimsale tehnoloogiale ja kaameratega seotud riistvarale ei nõua profivõtete tegemine ka kehvades tingimustes erilisi oskusi.

Erinevad kaamerarežiimid – olgu nendeks öörežiim, portreevõte või spetsiaalne kuu pildistamiseks sobiv režiim – on lihtsad igaühele, kuid pakuvad väärt kvaliteeti ka juba kogenud fotograafiahuvilisele.

Esteetika nii stiilipunktide kui kasutuskogemuse tõstmiseks

Lisaks maailma parimale kaameratehnoloogiale ei tee Huawei uus nutitelefon P60 Pro allahindlust ka esteetika osas. Eestis saab uus mudel kasutajatele kättesaadavaks nii mustas kui pärlsäravas värvivalikus, kandes sealjuures edasi loodusest ja moodsast esteetikast saadud inspiratsiooni. Samas ei piirdu paljud disaninielemendid pelgalt silmailuga, vaid pakuvad ka praktilist kasutusmugavust.

Näiteks on P60 Pro mudeli 6,67-tollise ekraani neli serva ümarad, muutes seeläbi telefoni vaatevälja justkui piirituks. Samuti on seadmel 2700×1220 resolutsiooni ning 120 Hz adaptiivse värskendussagedusega LTPO OLED-ekraan, mille tehnoloogia kohandab ekraani nii, et see ei koormaks liigselt akut.

Vastupidavuse uus tase

P60 Pro mudeli 4815 mAh aku on igati muljetavaldav ning tänu 88W SuperCharge kiirlaadijale saab selle kõigest 10 minutiga juba pooltäis laadida. Tavarežiimil kestab aku ilma ühegi laadimiskorrata kasvõi kaks päeva. Samuti on uus mudel laetav ka juhtmevabalt 50W laadijaga, kui selline vajadus peaks siiski tekkima.

Vastupidavuse osas ei paista aga silma üksnes seadme aku, vaid ka selle tugev erkaan, mis tänu Kunlun Glass kaitsekaasi nanokristallidele kaitseb telefoni nii teravate seadmetega tekkivate kriimustuste kui ka suuremate vigastuste eest kukkumise korral. Samuti ei tasu karta tolmu või niiskust, sest P60 Pro mudel talub kuni 1,5 meetri sügavusel olemist koguni 30 minutit ning toimib seejärel veatult edasi.

Kokkuvõttes on üsna tõenäoline, et juba praegu Euroopas kümnete miljonite kasutajate südamed võitnud P-seeria on saanud väärikad järeltulijad, kes ilmselt mudelite fännide arvu veelgi kordades kasvatavad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.