Huvitab UX või arvutimängude disain? Kolm tulevikueriala, mille õppimiseks ei pea välismaale minema!

Suuna koos meiega pilk uute võimaluste horisondile!Foto: Shutterstock

Kui soovid tööl käimise kõrvalt õppida ja saada magistrikraadi tulevikuerialal, ootab sind Tallinna ülikooli digitehnoloogiate instituut! Sisseastumiste periood ei ole enam mägede taga – avalduste esitamine juba käib! Uuenduslikud ja põnevad ingliskeelsed magistriõppekavad annavad praktilisi teadmisi ja kogemusi, mida tööturul vaja, aga ka võimaluse muuta maailma natuke paremaks kohaks.

Digitaalsed õpimängud

Digitaalsete õpimängude õppekava ühendab mängude disaini kasvatusteaduste ja psühholoogiaga. Videomängud on enamat kui meelelahutus: need pakuvad ka uusi viise haridus- ja sotsiaalsete probleemide lahendamiseks. Kandideerima on oodatud õpetajad, disainerid, arendajad, kunstnikud – kõik, kes soovivad, et õppimine oleks põnev ja kaasahaarav ning lapsed koolis motiveeritumad.

Digitaalsete õpimängude õppekaval õppetööd alustades on suureks abiks varasem kogemus tarkvara arendamise, graafilise disaini või pedagoogilise tegevuse valdkonnas. Teisalt ei ole varasem kogemus nendes valdkondades kohustuslik. Kõige olulisem on huvi mängimise ja mängude tegemise vastu.

TLÜ unikaalsuseks on didaktika, haridustehnoloogia ja IKT kompetentside olemasolu. Siiani on mängude loomist õpetatud eelkõige rakenduskõrgkoolides ning domineerivaks suunaks on programmeerimine. Tallinna ülikooli eeliseks on ka haridusvaldkonna tundmine. Arvestades, et Baltimaades analoogsed õppekavad puuduvad, on TLÜ innovaatilise suuna teenäitajana vastutusrikkas rollis.

Vaata, mis on tõsimäng:

Interaktsioonidisain

Interaktsioonidisain on ingliskeelne õppekava, mille lõpetajatel on harukordne võimalus saada lausa kaks diplomit. Seda lihtsal põhjusel – tegu on TLÜ ja Küprose tehnikaülikooli ühise õppekavaga. Õpe toimub ainult veebis, see tähendab et koolis kohapeal käima ei pea. Ka vastuvõtt toimub videokõne teel.

Õppekava juhi Sónia Sousa sõnul on interaktsioonidisaini õppekava mõeldud tudengitele, kes soovivad inimeste jaoks kujundada toodete kasutamisel paremaid kogemusi. Õppekava lõpetajad saavad teadmised ja oskused, mida valdkonna tööturul on vaja. Headeks näideteks on oskused UX-disainis (User Experience Design ehk kasutajakogemuse disain), inimese ja arvuti interaktsiooni valdkonnas ning tehnoloogiamaastikul.

Õppekava pakub uuringupõhist lähenemist interaktiivsete, tarkvaraliste ja tehniliste süsteemide kujundamisel. Meeskonnas on tugevad õppejõud ja teadlased nii Eesti kui Küprose uurimisrühmadest, kellel on ulatuslikud kogemused inimese ja arvuti interaktsiooni, veebipõhise ja tehnoloogiapõhise õppimise ning interaktsioonide kujundamise alal.

Inimese ja arvuti interaktsioon

Inimese ja arvuti interaktsiooni õppekaval keskendutakse tehnoloogiale, mille abil on võimalik inimeste heaolu suurendada. Õppekava ühendab IT-d, disaini ja kognitiivset psühholoogiat, pakkudes teaduspõhist lähenemist kasutajaliideste disainile, tarkvaraarendusele ja tehnilistele süsteemidele. Saadud oskused võimaldavad sul oma disaini kaudu maailma kujundada.

Õppetöö läbiviimisel on oluline roll interaktsioonidisaini laboril, kus tudengid saavad UX uurimistööd teha. ID labor esindab Eestit Euroopa Liidu rahastatud uurimisvõrgustikus TwinTide, mille eesmärgiks on ühtlustada IT-vahendite disaini ja hindamise metoodika praktikaid ja uurimistegevusi erinevates tegevusvaldkondades ja erialadel.

Erialale kandideerima on oodatud väga laia taustaga tudengid: arendajad, disainerid, antropoloogid, psühholoogid, kes on huvitatud inimlähedasema tehnoloogia loomisest ja lahenduste paremast sidumisest kasutajatega.

Avalduste esitamine võõrkeelsetele õppekavadele juba käib! Avaldusi võetakse infosüsteemis SAIS vastu 1. juulini. Uuri õppekavade kohta lisa Tallinna ülikooli kodulehelt või võta ühendust õppenõustajaga e-kirja teel kristi.oikimus@tlu.ee!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.