Sisuturundus

iPhone 14-ga on kuklas turvatunne, et telefoni väljavahetamise hetke ei pea niipea kartma

iPhone 14 sobib kliendile, kelle jaoks on oluline teada, et taskus on usaldusväärne ja kindel seade.

Septembri alguses esitles Apple uusi 14. seeria nutitelefone, mis kuu lõpuks jõudsid ka Eesti lettidele. Välimuse poolest näeb iPhone 14 peaaegu identne välja iPhone 13-ga: selle ekraani diagonaal on 6,1 tolli ja ülaservast leiab koos selfikaameraga väikese kulmu. Mis neil tegelikult vahet on ning miks eelistada üht teisele, selgitab Valge Klaari koolitusjuht Kaarel Leping.

“Kui Apple septembris uut mudelit näitas, märgati esimese asjana, et visuaalselt ei muutunud praktiliselt midagi peale värvitoonide,” sõnab Leping. Nii et kes tahab oma iPhone 13 vahetada iPhone 14 vastu, võib rõõmustada: kuna korpused on neil ühesuurused, mahub mõlemale telefonile peale sama ümbris.

Sama ei pea paika aga tehniliste näitajate kohta. Näiteks on iPhone 14-l parem protsessor kui 13-l, mis annab uuele mudelile 3D-rakendustes (nt lastele mängudes) märgatava eelise. Ka jahutussüsteem on paremini läbi mõeldud, mis praktikas tähendab seda, et telefon ei lähe keerulisemate toimetuste peale nii soojaks. “Sellega pigistati ka üks lisatund aku kestvust välja võrreldes iPhone 13-ga,” märgib Leping.

Miks osta iPhone 13 asemel iPhone 14?

Leping ütleb, et iPhone 14 (mitte 14 Pro) sobib kliendile, kelle jaoks pole esikohal tipptehnoloogia, vaid teadmine, et taskus on usaldusväärne ja kindel seade. “Viimasel mudelil on tehnoloogilise poole pealt kõige pikema kestvusega aku ja ikkagi natuke paremad kaamerad kui iPhone 13-l, aga tähtis on ka see, kui kaua saab telefon uuendusi,” sõnab Valge Klaari koolitusjuht. Apple pakub oma seadmetele operatsioonisüsteeme, uusi võimalusi ja turvauuendusi umbes 6-7 aastat. See tähendab, et kui ostad praegu vanema mudeli, näiteks 2019. aastal välja lastud iPhone 11, mis samuti veel müügil on, siis võid piltlikult kolme aasta jagu uuendusi juba maha kriipsutada. See aeg, kui avastad, et võiks mudeli välja vahetada, jõuab lihtsalt varem kohale.

“iPhone 14-ga saab olla kuklas see teadmine ja turvatunne, et 6-7 aastat kantakse nende asjade eest hoolt, et ma ei pea sellega tegelema. Ma ei pea selle järgi enam valima telefoni väljavahetamise hetke. Seda võib ka puhtalt praktiliselt mõelda, ka rahaliselt, et mitu aastat väärtust meile pakutakse,” selgitab Leping.

Seetõttu pole tingimata oluline, et ostaksid 14 Pro mudeli – tavaline 14 “kestab” täpselt sama kaua, ent on seejuures taskukohasema hinnaga. Kui iPhone 14 hind algab 1029 eurost, siis Pro hind 1339 eurost. N-ö tavalise kasutaja jaoks ei pruugi neil kahel aga tohutut vahet olla, näiteks on Pro korpus terasest, tavalisel 14-l alumiiniumist, aga kui telefon on ümbrises, siis ei saa sellest erinevusest arugi.

iPhone 14 mudelil on ka omadusi, mida pigem ootaks ainult Pro seeria mudelilt. “Võibki tekkida olukord, kus tahetakse mingit head omadust, mis on Pro mudelil, aga ei pruugita teada, et tegelikult on selline võimalus ka tavalisel iPhone 14-l olemas,” sõnab Valge Klaari koolitusjuht.

Näiteks kaamerate poolest on tavalisel iPhone 14-l samuti olemas nii cinematic mode, mille abil saab fookustada inimest ka liikumise ajal ja luua videokaadreid otsekui filmist, action mode ehk video stabiliseerimise režiim, mis eemaldab kaadritest suuremad põrutused, näiteks jooksusammud, kui ka auto-focus ehk esikaamera automaatne fookustamine, et saada veelgi selgemaid ja teravamaid fotosid.

iPhone 14 mudelil on ka omadusi, mida pigem ootaks ainult Pro seeria mudelilt.

Kas tõesti leidub inimesi, kes kasutavad üht telefoni 6-7 aastat järjest?

“Millal inimene tunneb, et tahab mudelit välja vahetada, on meeletult individuaalne,” sõnab Leping. Millal keegi soovib paremat kaamerat, suuremat ekraani või lihtsalt ilusamat värvi, on igaühe enda otsustada, hoopis teine asi on see, millal ta on sunnitud seda tegema. Värske iPhone’iga on kindel, et see aeg on pikkade aastate taga. “iPadide puhul näeme isegi rohkem, et neil on kurikuulsalt pikk eluiga. Isegi üle kümne aasta vanustele iPad 2-le ja 3-le tullakse veel kaableid otsima,” räägib Leping.

Kui aga vana seadme välja vahetamise aeg on kätte jõudnud, siis pakutakse Valge Klaari kauplustes tagasiostu võimalust. See tähendab, et kui klient soovib näiteks uut iPhone’i osta, siis saab ta vana seadme tagasi tuua ning uue selle võrra soodsamalt. “Kes on ise vana telefoni müünud, teab väga hästi, kui ajakulukas kogu see kuulutamise ja kauplemise protsess on,” sõnab Leping. 

Valge Klaari kauplustes hinnatakse vana seade kohapeal ära ja tagasi ostetud nutividinast saab sisuliselt uus. “Need tehakse meie partneri juures korda, uuendatakse ära ja lähevad kolmandates riikides või isegi kohalikul turul müüki,” räägib Leping. Esindusse võib tuua ka mitu sahtlisse jäänud seadet korraga. Mida uuem ja mida paremas füüsilises korras seade on, seda suurem on tema jääkväärtus. Tagasiostu kalkulaatori, mis pakub seadme eeldatava hinna, leiab Valge Klaari kodulehelt.

Kust saada abi, kui midagi segaseks jääb?

“Mida ilmselt kõige vähem teatakse, on see, et meie poole võib pöörduda igasuguse nõu küsimiseks. Isegi kui telefon on ostetud mujalt või lausa teisest riigist, võib Valge Klaari esindustesse tulla mistahes küsimuse või murega, mis puudutab Apple’i tooteid ja teenuseid,” kinnitab Valge Klaari koolitusjuht. Tõepoolest – abi võib küsima tulla ka siis, kui inglise keeles kõigest päris täpselt aru ei saa, sest teadupärast pole iPhone’is eesti keelt.

“Kui kellelgi on soovi midagi rohkemat teada, näiteks baasõpet Maci operatsioonisüsteemi kohta, saame isegi vastavaid koolitusi pakkuda,” lubab Leping. See on mõeldud näiteks inimestele, kes on aastaid kasutanud Windowsi ja kahtlevad, kas on üldse võimelised ümber õppima. “Kui ostad uue seadme, ei pea jääma küsimustega üksi, vastuseid guugeldama või otsima YouTube’ist õppevideoid, vaid võib tulla meie juurde Valgesse Klaari,” julgustab Leping.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.