Sisuturundus

iPhone’il esineb kõige sagedamini kahte tüüpi probleeme. Valge Klaar aitab sul neid lahendada

Valges Klaaris saad Apple'i seadmed korda kiiresti ja lihtsa vaevaga.Foto: Framesira/Shutterstock

Kas oled märganud, et iPhone’i aku jookseb viimasel ajal tühjaks oluliselt kiiremini kui varem? Või on telefoni ekraanile tekkinud tekkinud tüütu ja silmailu riivav mõra? Sel juhul on kätte jõudnud aeg näidata oma seadme vastu üles hellust ja armastust ning viia see hooldusesse.

Eestis pakub parima kvaliteediga Apple’i seadmete hooldust Valge Klaar. Aja broneerimine on lihtne ning töö tehakse ära kiiresti Apple’i originaalvaruosasid kasutades. All selgitame, milliste probleemidega iPhone’i omanikud kõige sagedamini hooldusesse pöörduvad ja miks originaalosade kasutamine seadmete parandamisel on niivõrd oluline.

Miks tuuakse iPhone hooldusesse?

Tavaliselt satuvad iPhone’id hooldusesse kahel põhjuse: õnnetused ning kulumisjäljed või tehnilised rikked. Kui on juhtunud õnnetus, siis tasub see viia Valge Klaar hooldusesse, kus selgitatakse välja kahjustuse ulatus ja vajalikud remonditööd. Sageli piisab probleemi lahendamiseks vaid ekraanivahetusest, mis tehakse kohapeal ära tunniga ja mille võib katta kindlustus.

Kindlustusjuhtumite jaoks väljastab Valge Klaar ülevaatusakti, mille alusel saab kindlustuspakkuja kahjust ülevaate ning kinnitab remondi. Koostööd tehakse kõigi Eesti kindlustuspakkujatega ning kindlustusjuhtumi korral on võimalik saada Valgelt Klaarilt ka asendustelefon.

iPhone’i kõige sagedamini hooldust vajav komponent on aku. Liitium-ioonaku eluiga on umbkaudu kaks aastat. Pikemaajalisel kasutamisel hakkab aku mahtuvus vähenema ning kasutaja märkab, et seade vajab sagedamat laadimist. Aku võiks välja vahetada siis, kui tunned, et see ei suuda enam sinu elutempoga kaasas käia. Sageli juhtubki see kahe aasta möödudes. Aku kestvust mõjutab ka seadme sagedane laadimine – rohkem laadimistsükleid lühendab eluiga.

Valges Klaaris väljavahetatud vanu akusid ei visata minema, vaid need töödeldakse ümber ja toormaterjalid saavad uue elu. Kui tunned, et sinu iPhone’i aku eluiga on muutunud lühemaks, broneeri aeg selle vahetuseks. Sinu seadme aku saab vahetatud vaid paari tunniga. 

Originaalvaruosadega saad parima tulemuse

Valge Klaari hooldus aitab ka muude iPhone’i ja teiste Apple’i seadmetega seotud murede ja rikete korral. Remonditööde kiireks ja efektiivseks teostamiseks kasutatakse seadmete parandamiseks ametlike Apple’i varuosasid. Kui broneerid veebis hoolduse aja, võid muredele lahenduse saada loetud tundide jooksul.

Erinevalt teistest teenusepakkujatest teostab Valge Klaar kõiki remonditöid Apple originaalosadega, mis tagab, et parandatud seade toimib nagu uus. Originaalvaruosi kasutades on võimalik vältida ka erinevaid muresid, mis võivad tekkida kolmanda osapoole osade kasutamisel:

  • Ekraanipildi kvaliteedi halvenemine (kehvem pilditeravus ja sinakas toon)
  • Ekraani- ja korpuseklaasi purunemine, sest asendusklaas ei ole sama tugev
  • Face ID näotuvastuse mittetoimimine
  • Lühem aku eluiga ja kestus kolmanda osapoole aku kasutamisel
  • Seadme kehvem veekindlus. Uuemad mudelid vajavad spetsiaalseid Apple töövahendeid, et tagada nende veekindel sulgemine.

Mida teha enne kui tood seadme hooldusesse?

Kindlasti tasub veenduda, et hooldusesse toodavas seadmes olevatest andmetest oleks tehtud tagavarakoopiad. See on tegelikult vajalik igal hetkel, sest nutiseadmega võib juhtuda õnnetus, mis muudab selle kasutuskõlbmatuks. Kui sellisel juhul ei ole andmeid varundatud, lähevad need kaduma.

Kui sinu seadmes on iCloud on sisse lülitatud (vaikimisi on), siis sinu kontaktidest ja telefoni sätetest on koopiad alati olemas. Küll aga vajab suuremat mahtu piltide ja programmide (ning nende sisu) varundamine. Siin on selleks mõned võimalikud variandid: 

  • Varunda andmed iCloudi (soetades täiendav iCloudi mahtu). See on kõige mugavam ja kindlam variant, kuna sinu andmed varundatakse alati automaatselt.
  • Sünkroniseeri telefon Maciga, mis tagab, et andmekoopiad talletatakse Macis. Seda tegevust peab aeg-ajalt kordama, et koopia püsiks ajakohasena. Tasub tähele panna, et selline koopia ei ole kaitstud, kui arvutiga peaks õnnetus juhtuma.
  • Andmeid võib kopeerida ka kolmanda osapoole pilveteenusesse, kuid sellisel juhul varundatakse ainult need andmed, mille kasutaja ise määrab. Tagavarakoopiat kõigist telefoni sätetest ja programmidest ei looda.

Veendu ka, et tead enda Apple ID infot, sest hooldusesse tuues palutakse sul eemaldada Find My Device funktsiooni aktiveerimislukk. Vastasel juhul ei ole võimalik sinu seadet hooldada.

Valge Klaari hooldusesse võid pöörduda kõigil tööpäevadel (9-18) ja ka laupäeviti (11-17). Kui soovid, et sinu seadme töö teostatakse tavajärjekorrast kiiremini, broneeri hoolduse aeg Valge Klaari kodulehel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.