Kas teadsid, et esimesed meile tuttava olemusega stereokõrvaklapid valmisid aastal 1958, John C Kossi poolt? Esimesed juhtmeta kõrvaklapid loodi 1960. aastatel, kuid nende laiatarbesse jõudmiseks kulus mitukümmend aastat. Tõeline läbimurre saavutati alles 2004. aastal, kui juhtmevabad kõrvaklapid hakkasid kasutama Bluetoothi tehnoloogiat. Nüüdseks on võimalus klappide otsijatel valida nii üks kui ka teine variant ja küsimus on tihti ainult selles, millal on eelis juhtmega klappidel ja millal juhtmevabadel.
Suure kõrvaklappide valikuga tutvu Kaup24 e-poes.
Juhtmega kõrvaklapid – klassikalised ja usaldusväärsed
Juhtmega kõrvaklapid võivad tunduda uusimate mobiilitootjate kampaaniatega võrreldes isegi ajast maha jäänud lahendusena, kuid neil on endiselt mitmeid eeliseid.
Esimene eelis tuleb välja juba üksnes numbreid vaadates – juhtmega kõrvaklappide hinnaskaala on laiem ja odavamad juhtmega klapid on ülimalt soodsad.
Kallimatel klappidel on ühe lisavõimalusena tihtipeale juhtmele lisatud juhtpult, mis lubab muuta helitugevust, muusikat pausile panna, kõnesid vastu võtta, lugusid vahele jätta jms.
Kuna juhtmega kõrvaklapid ei vaja lisa energiaallikat, ei pea kunagi muretsema selle üle, kas kõrvaklapid ikka töötavad või äkki sai neil aku tühjaks.
Seetõttu sobib traditsiooniline lahendus neile, kes kasutavad kõrvaklappe pikemat aega järjest – olgu selleks siis pikal lennureisil oma muusika kuulamiseks või töö ajal konverentsikõnede tegemiseks.
Tänu reeglina paremale helikvaliteedile on juhtmega klapid ka esimene valik muusikasõpradele, kelle jaoks on iga noodi kõla oluline.
Väga suureks eeliseks on ka kõrvaklappide sobitumine telefonide, makkide, arvutite ja muude meediumidega. Reeglina sobivad tänapäevased 3,5 mm otsikuga kõrvaklapid kõikide toodete ja mudelitega ning pole vaja muretseda selle pärast, kas tarkvara ikka sobib – torka juhe sisse ja kõrvaklapid töötavad.
Populaarne valik: hea helikvaliteediga kinnised kõrvaklapid Beats by Dr.Dre EP On-Ear
Juhtmevabad kõrvaklapid – moodne valik aktiivsele inimesele
Juhtmevabade kõrvaklapide hinnad algavad kõrgemalt, kuid tänu sellele saavutatud kasutusmugavus on oma hinda tihtipeale enam kui väärt. Trennis muusika kuulamine on hulga lihtsam ja mugavam, kui ei pea muretsema selle üle, kuhu kaabel kinni võib jääda. Lisaks pole vaja taskuid, kuhu telefon või mp-3 mängija panna, sest need võib rahulikult eemale aknalauale jätta. Seadme ja kõrvaklappide vaheline distants võib olla ka üle kümne meetri, mis lubab üsna palju vabadust.
Ja samas võib telefoni rahulikult taskusse jätta, sest juhtmevabadel klappidel on lisafunktsioone, mida saab kasutada ka telefoni taskust välja võtmata: võimalus muusikat pausile panna või mängima lülitada, laulu vahele jätta, kõnesid vastu võtta või alustada. Samas ei ole juhtmevabad kõrvaklapid ainult mobiiltelefonide kasutajatele, vaid neil on oma koht ka muudes olukordades.
Juhtmevabu kõrvaklappe valides tasub tähelepanu pöörata aku või patarei kestvusele. Kõrvaklapid, mida peab liiga tihti laadima, võivad osutuda tülikaks kohustuseks ning kui aku peaks tühjaks saama mõne olulise kõne ajal, on stressi ja probleeme rohkem kui küll. Kõige parem on, kui kõrvaklappidega kaasasoleval laadijal on nii USB adapteri kui ka seinast laadimise võimalus.
Populaarne valik: JVC HA-S30BT-YE
Valik vastavalt vajadusele
Juhtmega ja juhtmeta kõrvaklappide võrdlus võiks olla kordades pikem, kuid lõpuks taandub kõik sellele, mis olukorras kõrvaklappe kasutada on plaanis. Kui soovid kõrvaklappe ja ei taha muretseda selle pärast, kaua aku kestab ning oled helikvaliteedi osas pigem nõudlik, on juhtmega kõrvaklapid kindlam valik. Kui sa aga kuulad muusikat just aktiivselt tegutsedes ning eelistad elu, kus ükski kaabel jalgu ei jää ning telefoni ei pea iga natukese aja tagant taskust välja tõmbama, on juhtmevaba lahendus parem ost.
Esimeste stereokõrvaklappide põneva ajalooga saad inglise keeles tutvuda koss.com leheküljel.