Kaota puldid: Control4 muudab teleri vaatamise lihtsamaks kui kunagi varem

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Telepildist läkiv või muusikast tümpsuv kodu on küll tore, kuid mida aeg edasi, seda keerulisemaks läheb kõikide erinevate seadmete ühendamine ja kontrollimine. Teleri külge võib olla ühendatud digiboks, Chromecast mängija, Apple TV, heliseade ning veel kolm erinevat vidinat. Selle tulemusel on laud täis teleripulte ning sellega kaasneb segadus, mida tuleb vajutada, et hakkaks mängima just see, mida soovid.

See on koht, kus tuleb appi Control4 koduautomaatika, mis paneb kõik just sinu käe järgi tööle, ilma, et peaksid liialt pead vaevama ja mõtlema, mis pult tegi mida ning millise kanali alt kuvatakse telepilti, millise alt aga Apple TV mängija pilti. Ning see ei ole piiratud vaid ühe teleri juurde: mida rohkem telereid või kõlareid majas on, seda efektiivsemaks süsteem muutub.

Pane suur kodu enda jaoks tööle

Esmalt suurtest kodudest.

Kui sinu majapidamises on neli-viis telerit või mitu erinevat tuba, kus soovid kuulata muusikat, siis praegusel hetkel peab igas toas olema teleri külge ühendatud digiboks, DVD-mängija või mõni muu seade. Kõlarite puhul tuleb ühendada mingi heliallikas. See on kulukas ning võtab ära väärtuslikku ruumi. Lisaks, kui ajad taga võimalikult minimalistliku sisekujundust, siis ei ole igas toas vedelevad mustad kastid kuigi soositud.

Control4 abil saab selle probleemi aga väga lihtsasti lahendada. Vaja on kodus vaid tehnilist ruumi, kuhu panna “aju”, mille külge saab ühendada kõik vajalikud seadmed: Telia digiboksi, Apple TV või näiteks Chromecast. Aju teise otsaga ühendatakse soovitud meetmeid pidi teler või audioseadmete puhul kõlarid, seega jõuab soovitud tuppa vaid üks kaabel, selle asemel, et väikeseid mustasid kastikesi oleks hulgi.

Kui see tehtud, saabki hakata sisu nautima. Aju viib kokku õiged seadmed, ühendades seega näiteks Telia digiboksi teleriga number neli, Apple TV aga teleriga number 1. Ning vahet pole, mis toas olla, soovitud pilt jõuab alati kohale.

Kõike seda saab juhtida äpi teel või Control4 nutika puldiga.

Ning muidugi, õige telekanal lülitatakse telekas samuti sisse, seega ei ole tarvis nuputada, kuhu on ühendatud mis.

Abiks ka väiksemas kodus

Kuid nutikad süsteemid ei ole abiks vaid suuremas elamises. Kui elutoa teleri külge on ühendatud kasvõi digiboks, siis on laual kohe üks pult juures. Lisa veel Blu-Ray mängija või muu väline seade ning pulte võib olla juba viis. Tavalised universaalpuldid võivad küll sellises olukorras abiks olla, kuid kui seadmed peaks tarkvara kinni kiilumise tõttu kokku jooksma, siis pead ikka kõik puldid välja otsima ja asja parandama hakkama.

Control4 kaotab kõik need mured. Kõiki seadmeid saad juhtida ühe puldi pealt: vajuta vaid nuppu ning teleril lülitatakse sisse õige kanal Apple TV jaoks, samuti lülitatakse sisse mängija ise. Kõige selle kõrval saavad vajaliku käskluse ka audioseadmed nagu helivõimendi, mille puhul määratakse samuti õiged väljundid ja sisendid.

Kui aga mingi seade peaks jooksma kokku, näiteks digiboks hangub ning läheb seega sünkroonist välja, saab puldile lisada funktsiooni, et seadmele tehakse restart. Oluliselt kergem, kui telerikapi ees küürutada.

Nii nagu ennegi, kõike saab kontrollida ka äpi abil ja kui soov on, saab süsteemi liita kõikide teiste Control4 lahendustega, seega võid käima panna teleri, kuid selle tulemusel kustutakse kohe ka tuled, langetatakse rulood ning lukustatakse nutilukk.

Kõige selle saamiseks saad pakkumist küsida siit.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.