Kas pardakaamerast saab tulevikus oluline asitõend?

Kui uus seaduseelnõu saab kinnituse, ei tule politsei õnnetuspaigale isegi siis, kui osapooled omavahel kokkuleppele ei jõua. See muudab pardakaamera olemasolu senisest veelgi tähtsamaks.

Siseministeerium soovib politsei tööd ümber korraldada nii, et tulevikus ei peaks patrull kergete liiklusõnnetuste puhul kohale sõitma. See tähendab, et politsei ei ilmuks uuest seaduseelnõust tulenevate muudatuste järgi õnnetuspaigale isegi siis, kui osapooled omavahel kokkuleppele ei jõua. Sellest lähtuvalt võib muutuda üha olulisemaks pardakaamera.

Kavandatava seaduseelnõu kohaselt ei ole tulevikus politseil kohustust lahendada kohapeal liiklusõnnetuse juhtumeid, kus puuduvad vigastatud. See tähendab, et peale õnnetust tuleb vaidluse esinemisel sõidukijuhtidel endil asitõendeid koguda.

Miinuspooleks on see, et õnnetusjuhtumi korral võivad osapooled mõista juhtunut erinevalt. Sageli on ärritunud või hirmunud olekus keeruline liiklusõnnetuse põhjuseid adekvaatselt hinnata. Seetõttu võivad olla asitõendid, näiteks kokku lepitud sündmuste käik, ebatäpsed või koguni valed.

Pardakaamera salvestis aitab tuvastada, mis täpselt juhtus. Mida selgemad ja kiiremini kättesaadavamad on asitõendid, seda kiiremini on võimalik kindlustusandjatel ka kahjukäsitluse protsess lõpule viia ja kannatanule kahju hüvitada. 

Kahjuks on Gjensidige kindlustuse kahjukäsitluses pardakaamerate salvestisi vähe esitatud. Kui tulevikus peavad juhid ise vaidluse korral asitõendeid koguma, on pardakaamera kindlasti suureks abiks.

Kaamera kvaliteet ja paigaldusmeetod määravad kasulikkuse

Pardakaamera tuleb valida võimalikult hea hämara/öise filmimise kvaliteedi järgi ning arvesse tuleks võtta ka seda, et kaamera pakuks võimalikult sujuvat ja selget pilti lindistamise ajal.

Kui vanasti valisid kliendid pardakaameraid pigem hinna järgi, siis täna pööratakse tähelepanu kvaliteedile. Vaadake näiteks Youtube’ist kaamera tagasisidet ja näidisvideosid.

Liikluskindlustuse olulisus seaduseelnõust lähtudes

Raskesse olukorda sattudes on võimalik oma kindlustusandjalt nõu küsida. Seetõttu tasub liikluskindlustus sõlmida usaldusväärse kindlustuspakkuja juures. Gjensidige kindlustusel on lausa 200 aastat kogemust Norras ja üle 15 aasta Eestis. Gjensidigega oled alati ootamatusteks valmis – sulle ollakse toeks nii enne kui pärast õnnetust. Gjensidige kindlustuse spetsialistiga saab konsulteerida telefoni numbril 611 6112. 

Kuna iga autojuht võib hoolimata sõidustiilist ja -kogemusest liiklusõnnetusse sattuda, siis on kohustuslik sõlmida liikluskindlustus. Lisaks satub statistika järgi liiklusõnnetusse iga kümnes sõiduk. Gjensidige liikluskindlustus hüvitab kahju, mille oled teinud teistele liiklejatele. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.