Kas tasuta VPN on ikka turvaline või tuleks eelistada siiski tasulisi teenuseid?

Virtuaalne privaatne võrk – paljudele tuttav ka kui VPN – on üks ütlemata kasulik vahend, mis tagab kasutajale internetis surfates privaatsuse ja kaitseb teda sealsete võimalike ohtude ning riskide eest.

Ent teadupoolest on turul ilmatu arv VPN-i teenusepakkujaid (mõni neist muide ka tasuta!), mistõttu võib sobiva teenuse leidmine osutuda küllaltki keerukaks ülesandeks. Mida aga VPN-i kohta teadma peaks?

Pigem hoidu tasuta teenustest

Tasuta lõunaid ei ole olemas ning täpsemalt sama käib ka VPN-i kohta. Virtuaalse privaatvõrgu ülesanne on kaitsta kasutajat internetis tegutsevate häkkerite ja muude ohtude eest. Paljud aga näiteks ei tea, et mitmed tundmatud ja ebausaldusväärsed VPN-id sisaldavad ka ise pahavara.

Suurem osa pahavarast on tihtipeale seotud reklaamiga. See asjaolu pole tegelikult ka kuigi üllatav, sest tasuta VPN-id toetuvad raha teenimiseks sageli reklaamile. Tasulised teenused aga ei pea niivõrd suuresti tuginema reklaamidele. 

Võrdlemisi levinud on ka juhtumid, kus tasuta VPN-i on lisatud kolmanda osapoole jälgimistööriistu, nuhkides seeläbi kasutaja veebitegevust. Need tööriistad võimaldavad koguda kasutaja kohta andmeid ning müüa seda infot teistele edasi. Mõned tasuta VPN-id peidavad teavet selle kohta, kas nad jagavad või müüvad kasutajaandmeid, teised aga see-eest mainivad seda oma privaatsuspoliitikas.

Kui vajad kiiret ja usaldusväärset VPN-i, siis vaata kindlasti NordVPN-i soodsat pakkumist turvaliseks ühenduseks: liitumine 2 aastaks on nüüd 72% soodustusega, mis teeb vaid 2,8 eurot kuus.

VPN-il on loomulikult ka võimalus määrata virtuaalne asukoht, et saada ligi sisule, mida võibolla igas piirkonnas ei näidata. Ehe näide on VPN-i abiga saavutada juurdepääs USA Netflixi filmidele ja sarjadele.

Tihtilugu ei ole usaldusväärsete ja tuntumate VPN-i teenusepakkujatega ka mingit muret seda teha. Ent tasuta teenused ei suuda üldjuhul Netflixi blokeeringut tühistada, mis tähendab, et ka välismaisele sisule pole võimalik ligi pääseda.

Mainimata ei saa jätta veel seda, et mitmed tasuta VPN-i teenusepakkujad mõjutavad sihilikult kasutaja interneti kiirust, et suunata neid ostma nende tasulist versiooni. 

Investeeri enda raha tasulisse teenusesse

Üks on kindel – alati tuleks enda privaatsuse ja turvalisuse nimel eelistada kahtlemata tasulist teenusepakkujat. Tasuta teenused võivad esmapilgul tunduda ohutud ja parem valik, aga suure tõenäosusega ei ole sa nii kaitstud kui maineka VPN-i puhul.

Üsnagi keeruline on välja tuua “parim tasuta VPN” teenusepakkuja, sest kunagi ei saa olla täiesti kindel, et kasutaja järel ei nuhita või tema andmeid kolmandatele osapooltele ei müüda.

Sestap on turvalisem viis maksta teenuse eest, sest siis on vähemalt sinu andmed kaitstud. Üks kõige usaldusväärsemaid virtuaalse privaatvõrgu teenusepakkujaid on näiteks NordVPN, kes on enda valdkonnas vägagi kõrgelt hinnatud ja tunnustatud. 

Üle interneti suheldes liiguvad andmed pakettidena ja enamasti avatult – kui keegi juhtub pealt kuulama, saab niimoodi jälile mõnikord üsna tundlikule infole. Selle vastu aitab VPN – krüpteeritud kanal üle avaliku võrgu, mis aitab andmete turvalisust oluliselt tõsta ja saladuste avalikuks tulekut vältida.

Kaitstud krüptokanali saab tellida VPN-teenusena, aga kuna sellega peab kaasnema ka usaldus teenusepakkuja vastu, tasub valida kindel ja usaldusväärne partner.NordVPN on omas valdkonnas tunnustatud tegija ja nende praegune sooduspakkumine – leping kaheks aastaks hinnaga 75,65 eurot pluss kolm kuud tasuta annab meelerahu päris pikaks ajaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.