Kas usaldada kodutööde täppisteadus tehisarule?

Koduseadmed lähevad aina nutikamaks ning nende kasutamine lihtsamaks ja mugavamaks. Samsung lisab koduseadmetele üha rohkem AI-l ehk tehisintellektil põhinevaid lahendusi, mis igapäevaelu ja -toimetusi lihtsustavad ning kodutööde “täppisteaduse” kasutaja eest ära teevad – olgu see pesuvahendi doseerimine või elektrihinna jälgimine.

Energiatõhusus

Mitmed kodumasinate tehisintellektil toimivad funktsioonid on suunatud just energiaefektiivsuse tõstmisele.

Samsungi pesumasina puhul tähendab see, et tehisaru tuvastab masinas oleva pesu materjali ja mustustaseme, et seejärel arvutada just täpne kogus pesuainet. Samuti valib masin õige koguse pesuvett ja määrab selle temperatuuri, et pesu saaks puhtaks kuid energiakulu oleks väike.

Näiteks on Samsungi uued pesumasinad varustatud uudse Bubble Shot tehnoloogiaga, mis pumpab vett ringi trumli sees ja piserdab seda riietele, säästes energiat.

Isikupärased lahendused

Samsungi kodumasinate AI-lahendused õpivad sinu käitumismustreid ning optimeerivad enda tööd ka sellele vastavalt. Näiteks olles päeval tööl, õhukonditsioneer nii tihti töötama ei pea, ent hoiab kodus mugava temperatuuri selleks ajaks kui pererahvas koju jõuab. Või veedad nädalalõpud hoopis suvekodus, mis ajaks külmik sätib end puhkerežiimile, sest ust ei avata ning pidev külmutusvajadus puudub.

Samsungi uue külmiku AI Family Hub™+ sisaldab AI Vision Inside funktsiooni. See tähendab, et külmikul on sees kaamerad, mis salvestavad mida ja millal on külmikusse asetatud ning „kõlblik kuni“ lähenemisel saadab külmik märguande, mis tooted oleks vaja ära kasutada ning annab ka soovitusi retseptideks, kus neid toiduaineid kasutada saab.

Mugavus ja lihtsus

Kindlasti on tehisarulahendustel väga suur mõju just elu lihtsustamisel ja mugavamaks muutmisel, alates automaatsetest programmidest lõpetades intuitiivse kasutajaliidesega. Nii on robottolmuimejad loodud veelgi nutikamaks, et tuvastada ära maas vedelev, sokid, kaabel või hoopis lemmikloom, ning samuti ka puhastatava põranda pind.

Kui robot imeb tolmu ja peseb ühel ajal, siis liikudes parketilt vaibale, tunnetab ta seda ega hakka vaipa pesema. Kui vaip on kõrgem, siis läheb robot oma pessa, jätab pesulapid sinna ning läheb puhastab efektiivselt vaiba just seal, kust enne pooleli jäi.

Samsung tutvustas ka uut Anyplace induktsioonpliiti, mis nagu nimigi viitab, annab võimaluse kasutada ükskõik, millist pliidiplaadi osa küpsetamiseks. Selliselt töötab pliit vaid selles osas, kus pann või pott päriselt peal on, sobitudes erinevate suurustega ning olles energiatõhus.

Samuti kui nutipliit on ühildatud, on võimalik toidu tegemise ajal oma telefonikõne vastu võtta läbi pliidi ja telefoni toiduste kätega puutuma ei pea.

Nutikodu lahendused

Nutikaid koduseadmeid on võimalik liita ühte rakendusse, kust neid lihtne hallata ja juhtida on. Samsungil on selleks SmartThings mobiilirakendus, mille kaudu saab kasutaja enda seadmetest põhjaliku ülevaate ning samuti saab sealtkaudu ligi AI Energy Mode funktsioonile, mis aitab veelgi enam energiat kokku hoida. Lisaks on võimalik seadistada igakuised eesmärgid energiakulule ning Wi-Fi ühendsega seadmed reguleerivad end vastavalt.

Samuti on võimalik saada rakendusest teavitusi erinevate kodumasinate töötsükli lõppemise kohta, soovitusi pesu värskena hoidmiseks kui hetkel kodus ei ole, videokaamera pilti robottolmuimejalt kui lemmikloom on üksi kodus, kohandada külmiku temperatuuri ning panna ahi distantsilt sooja. Kodumasinaid on võimalik juhtida ka Samsungi häälassistendi Bixby abiga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.