Kasiinode lühiajalugu

Hasartmängude ajalugu on kestnud juba aastasadu. Esimesi märke sellest võib leida juba vanast Hiinast, kus mängiti plaatidel algelisi õnnemänge. Samuti vanast Egiptusest, kus mängiti teadaolevalt esimesi täringumänge. Kreeka ja Rooma keraamikakunst annab aga aimu sellest, et omal ajal panustati seal loomavõitlustele ning loomakasvatusele sel eesmärgil.

200. sajandil eKr peeti “valge tuvi pileti” hasartmänguraunde Hiinas. Valitsus sai nende mängude kasumist oma osa, mille eest rahastati riigiprojekte. Isegi nii kuulsad ka tänapäeval tegutsevad ülikoolid nagu Harvard ja Yale on saanud tuule tiibadesse just tänu toonasele loteriist saadud rahale.

Esimesed kaardimängud ilmusid teadaolevalt samuti Hiinas, kuigi kaardid ei ole sellised nagu tänapäeval. Alles siis, kui kaarte hakati mängima ka Euroopas, ilmusid pildile kuningad ja kuningannad.

Pikkamööda muutusid hasartmängud tuntuks kogu maailmas ning ka reeglid muutusid kindlamaks ja kontrollitumaks.

Esimene kasiino Itaalias

17. sajandil tuli Veneetsias pildile esimene kasiino, mille tegevus oli kontrollitud ja organiseeritud. Kogu Mandri-Euroopas hakkasid kasiinod populaarsust koguma 19. sajandil. Rulett hakkas levima Ameerikasse koos prantslastega ning Pärsia päritolu pokkerit mängiti New Orleansis 1829. aastal.

Kuna hasartmängud olid järjest mehhaanilisemad, olid ka võidud enam kontrolli all. Esimene mänguautomaat leiutati New Yorgis ning esimene videomängude automaat tuli päevavalgele 1976. Aastal, mis oli start online-videomängu automaatidele.

Online-kasiinod

1994. aastal võeti vastu vabakaubanduse seadus, mis tegi võimalikuks tegevuslubade andmise online kasiinode avamiseks. Enne, kui hakkasid tegutsema netikasiinod, töötas suur kasiinomängude arendaja Microgaming välja esimese suurepäraselt toimiva hasartmängu tarkvara. Tehingud muutusid turvaliseks ja toimivaks ning juba 1994. aastal loodigi esimesed online kasiinod.

1996. aastal asutatud Kahnwake Gaming komisjon, mis reguleeris Kahnwake Mohawki piirkonna online mängude tegevust ning väljastab tegevuslube paljudele online kasiinodele ja pokkeritubadele. Sel viisil on veebikasiinode tegevus aus ja läbipaistev.

Aastal 1999 kehtestati online kasiinomängude keelustamise seadus, mille tulemusena ei saanud USA kodanikele enam online-mänge pakkuda. See seadus siiski ebaõnnestus ning samal aastal tulid pildile mitme mängijaga online mängud. Esimesed live diileri mängud saabusid aastal 2003. See sai võimalikuks tänu Playtec’ile, kes ühendas kasiinodes tava- ja veebimaailma.

Mobiilne kasiino

Tehnoloogia on aastakümnetega kõvasti arenenud ning nutimaailm on osa enamike inimeste eludest. Kaasaegsed mängijad eelistavad veeta aega rohkem nutiseadmetes kui reaalsetes kasiinodes. Olukorda on ära kasutanud ka parimad välismaa kasiinod ning mängijad saavad hasartmänge nautida mis tahes kohas, kus on internetiühendus. Mängijal on ligipääs panustamisele, mängudele ja muule meelelahutusele, sest online kasiinode veebilehed on kenasti kohanduvad mobiilsete seadmetega.

Tulevikukasiinod plokiahelas

Krüptorahad on vallutamas maailma. Ka online kasiinodes on krüptoraha kasutamine muutunud väga levinuks ning see on tavalise maksesüsteemi tõhus alternatiiv. Tänu krüptovaluuta plokiahelale on tehingud läbipaistvamad, majal on väiksem eelis ning tehingukulud on madalamad. Samuti võimaldab plokiahel mängida anonüümselt ning sisse- ja väljamaksed võivad toimuda mõne hetkega. See on ka tähtis osa kontovabadele kasiinodele.

Tänu plokiahelale on viidud online kasiino uuele tasemele ning näiteks Ethereumil on süsteem, kus võitudelt lakuvad väljamaksed automaatselt. Samuti on tulevikutrendide seas sellised plokiahela süsteemid, mis võimaldavad rakendada nullilähedasi tehingutasusid, nullmaja eelist ja tõestatult ausaid juhuslikke numbreid.

Tõsi on see, et areng plokiahelate rakendamises online kasiinodes kasvab ning avanemas on  järjest uued võimalused plokiahelate tehnoloogia kasutamisega.

Hasartmängude ajalugu ulatub juba aastatuhandete ja sajandite taha ning mida aeg edasi, seda enam on kogunud kasiinod populaarsust terves maailmas. Käesoleva sajandi viimastel kümnenditel on kuulsaks saanud ka veebikasiinod, mis käivad kaasas nutiajastu nõudmistega ning enamikud mängud on suurepäraselt nauditavad mis tahes mobiilses seadmes.

Kasiinode turvalisus ja reguleeritud on seoses tegevuslubade nõudega suuresti kasvanud ning erilist turvalisust ja innovaatilisust lisab plokiahela rakendamine veebikasiinodes, mis on sillutanud tee tulevikutrendidele ja suuremale automatiseeritusele veebikasiinodes.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.