Kõige odavamad ja kõige kallimad Roombad: mis neil vahet on?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Robottolmuimejad teevad kodu korrashoiu äärmiselt lihtsaks ning vaieldamatuks tipuks selles valdkonnas on Roomba robotid. Neid roboteid leiab aga turult veidi enam kui 300 euro eest, aga ka rohkem kui 1000 euro eest, seega kui mõttekas on investeerida kallimasse robotisse ning milliseid lisavõimalusi see sulle annab?

Kõige taskukohasem

Üheks kõige levinumaks taskukohaseks Roomba robotiks on 600-seeriasse kuulub 616 iRobot Roomba. Selle robottolmuimeja näol on tegu kasuliku abimehega, mis aitab kodu korras hoida, kuid mis ei paku liialt palju tehnilisi imevigureid, millega mängida ja aega surnuks lüüa.

Selle roboti alumiselt küljelt leiab harjased, mida tuleb aeg-ajalt puhastada, et robot alati sama efektiivselt koristada suudaks.

Taskukohasem robot oskab ise laadimisjaama tagasi sõita, kui aku on tühjenemas, kuid sellele ei saa näiteks öelda, et igal kolmapäeval kell 12:00 tuleb põrandatelt tolm ära imeda. Selle funktsionaalsuse saamiseks on tarvis valida kallim robot.

Siiski, ka odavama klassi robot on oluliselt mugavam, kui käsitsi tolmu võtmine. See saab ideaalselt hakkama näiteks loomakarvade eemaldamisega, seda ka vaipadelt. Loomulikult on see ka piisavalt nutikas, et mitte alla sõita trepist, samuti oskab ta valida parima puhastusprogrammi, seega kui see kohtab näiteks suurt tolmurulli või hunnikut liiva, siis oskab see mootori kiiremini tööle panna, et mustus efektiivsemalt sisse imeda.

Juba natukene kallim

Olles valmis maksma umbes 700 eurot või veidi peale, on võimalik edasi liikuda Roomba 800-seeria juurde, kust leiab juba oluliselt rohkem kasulikke funktsioone, mis aitavad maja veelgi puhtamana hoida. Samuti on pärast töö lõpetamist puhtam robot ise, kuna harjaste asemel on kasutusel kummirullikud, seega ei jää harjade vahele kinni näiteks karvu, mida tuleb sealt välja nokkida.

Samuti on nüüd võimalik juba robotit programmeerida, seega saab sellele öelda, et iga päev kell 11:57 on tarvis asuda tööle ning põrandad puhtaks teha, et koju tulles oleks kõik läikiv ja ilus.

Nii nagu ka kallimate autode puhul, on kallima roboti sees harilikult parem mootor, mis põrandad säravamana hoiab. Kuigi odavama mudeli mootor suudab teha igati head tööd, siis on võimsam alati parem. Samuti peaks kallima roboti aku eluiga olema pikem.

Loomulikult leiab roboti küljes ka suures koguses sensoreid, nende seas nii akustilised kui ka visuaalsed sensorid, mis tuvastavad objekte ning ka mustust, mis on tarvis sisse imeda.

Kõige kallimad robotid

Liikudes kõige kallimate robotite juurde, mis kuuluvad 900-seeriasse, saab kõik, mida pakuti 800-seeria juures, kuid õige natukene veel juurde. Alles on kergesti puhastatavad kummirullikud, samuti saab robotit programmeerida.

Juurde saab aga veelgi võimsama mootori, veelgi nutikama tarkvara ja andurid, mis annab kokku tulemuseks selle, et koristamise peale on vaja aina vähem mõelda: robot oskab edukalt ise ringi liikuda, seda saab vajadusel juhtida äpi vahendusel ning kui aku tühjaks saab, siis läheb laeb robot selle ise täis ning jätkab edukalt tööd.

Seega kui oled otsimas uut robottolmuimejat, siis tasub hoolikalt läbi mõelda, mis su vajadused nõuavad. Tolmuimeja võib saada nii 300 euro eest, kui ka tasuda üle 1000 euro. Kui su kodu on väike, mitte liiga must ning tehnikale liialt kõrgeid ootusi pole, siis rahuldab vajadused kenasti ka 300-eurone tolmuimeja.

Kui aga kodu on täis lapsi ning juures on ka mõni koduloom, siis tasub aja kokkuhoiu mõttes pigem kaaluda kallima otsa masinat, et säästa kokku näiteks masina enda puhastusele kuluvale ajale.

Tegemist on sisuturundusartikliga, mille tellijaks on G4S Eesti.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.