Sisuturundus

Kuidas Eestis kunsti abil sünnitusmajasid toetatakse?

Eestis on juba 20 aastat tegutsenud heategevuslik organisatsioon Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfond, mille eesmärgiks on toetada sünnitusmajasid ja -osakondi üle kogu eesti.

Tegutsemisaja jooksul on toetusfond kogunud heade inimeste abil üle miljoni euro, millega on soetatud hädavajalikke seadmeid ja aparaate, renoveeritud perepalateid, toetatud Perekeskuse ning intensiivravi perepalatite sündi, aga ka koolitatud haiglapersonali.

Toetusi võtab Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfond vastu igal kujul, kuid eriti populaarseks on osutunud organisatsiooni 2019. algatatud projekt “Kunst aitab alustada elu”, mille raames saavad fondile annetajad vastu Eesti kunstnike teoste replikaate.

Kunst aitab alustada elu

“See on meie koostööpartneri Ad Angelsi poolt välja mõeldud idee, mis seisneb selles, et annetajad saavad oma panuse eest valida vastu mõne Eesti kunstniku teose replikaadi. Selleks on kunstnikud annetanud meile õiguse oma teoste pealt annetusi koguda,” rääkis Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfondi tegevjuht Liine Jänes.

Tänase seisuga võib projekti Jänese sõnul väga edukaks lugeda, kuna kunsti eest laekuvaid annetusi võib juba võrrelda püsiannetajatega.

Annetajad saavad valida Eesti fotokunsti, illustratsioonide ja Eesti kunstnike maalide signeeritud reprode vahel.

“Iga teose puhul on meil tiraaž kuni 50 koopiat ning paljude teoste puhul on see tiraaž juba ka otsa saanud,” lisas ta.

Selleks, et annetajad ja kunstiteosed aga omavahel kokku viia, tuli organisatsioonil ehitada üles toimiv veebipood. Sobivaimaks teenusepakkujaks valiti Voog, kelle platvormile üles ehitatud veebilehte saab näha leheküljel kunstaitabalustadaelu.com.

Kust leiti mugav lahendus e-poe jaoks?

Heategevusliku organisatsioonina oli sobivat pakkujat valides mõistagi oluline, et e-poe haldamine oleks võimalikult lihtne ja ei nõuaks ise keeruliste tehniliste aspektidega, näiteks koodikirjutamisega kokku puutumist.

Et tegu on heategevusliku organisatsiooni ja projektiga, pakub Voog oma teenust toetusfondile ilma kuutasuta.

“Veebilehe osas on kõik tänaseni väga lihtne olnud. Kasutajamugavus on selline, et intuitiivselt saab aru, kuidas midagi lisada ning vajadusel saab kõike katse-eksituse meetodil hõlpsalt läbi proovida,” rääkis tegevjuht.

“Hästi lihtne on saada ka ülevaadet tellimustest ja müügiraportitest. Näen kuude lõikes väga lihtsasti ära, palju annetusi kogusime ja palju tellimusi välja läks,” lisas ta.

Isegi lihtsa ülesehitusega veebiplatvormi puhul võib kliendil tekkida küsimusi mõne funktsiooni kasutamise kohta, mis juhul on oluline, et abi oleks kergesti kättesaadav.

“Nende kasutajatugi on samuti hästi operatiivne. Näiteks oli meil algul küsimus seoses variatsioonidega toodete lisamise juures . Saime sellele väga kiiresti vastuse ja tooted kodulehele üles,” meenutas Jänes.

Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfondi kohta saad lähemalt lugeda siit ning kunstiteoste vastu saab annetusi teha sellel leheküljel.

Kui soovid Voogi peale oma ettevõttele või restoranile veebilehte teha, siis saad seda teha siit. Esimene kuu on tasuta ning järgmine kuu on läbi Geeniuse lingi liitudes 30% soodsam.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.