Kuidas valida ilusat .ee domeeni?

Domeenilaiend .ee on riiklik ning tähistab Eestit. See on üks populaarsemaid domeenilaiendeid Eestis, mida kasutavad nii ettevõtted kui ka eraisikud.Foto: SHutterstock

Kui soovid oma veebisaidi jaoks luua professionaalse ja kvaliteetse internetiaadressi, on .ee domeen ideaalne valik. Eesti rahvuslik domeenilaiend .ee annab veebilehele kohaliku ja usaldusväärse identiteedi. Kuid kuidas valida endale ilusat .ee domeeni?

Anname näpunäiteid, mida valikul silmas pidada.

Mis on .ee domeen?

Domeenilaiend .ee on riiklik ning tähistab Eestit. See on üks populaarsemaid domeenilaiendeid Eestis, mida kasutavad nii ettevõtted kui ka eraisikud.

Domeen .ee loob tugeva seose Eesti turuga ja aitab kinnitada veebi usaldusväärset kohalolekut. Domeeni .ee saab registreerida veebilehel https://host.ee.

Miks valida domeen .ee?

Valides .ee domeeni, annad oma veebilehele usaldusväärsuse ja seose Eestiga. See on eriti oluline, kui soovid jõuda Eesti turuni või luua sidemeid kohalike klientidega. 

Domeen .ee mõjub usaldusväärselt ja annab võimaluse eristuda teistest domeenilaienditest.

Kuidas valida ilusat .ee domeeni?

Mida tuleks .ee domeeni valides silmas pidada?

Otsi sobivaid märksõnu! Enne .ee domeeni valimist mõtle, millised märksõnad kirjeldavad kõige paremini sinu ettevõtet või veebilehte. Kui soovid luua ilusat .ee domeeni, on esimene samm leida sobivad märksõnad, mis kirjeldavad sinu ettevõtet või veebilehte. Need märksõnad võivad sisaldada sinu ettevõtte nime, tooteid või teenuseid, mida pakud.

Mõtle läbi, millised sõnad võiksid olla seotud sinu brändi või tegevusalaga, ning kasuta neid domeeni valimisel.

Otsi näiteks veebilehelt https://dn.ee märksõna, mida soovid kasutada oma domeenis. Selleks mine veebilehele dn.ee, sisesta näiteks märksõna “raha.ee” ja dn.ee näitab, et sõna “raha.ee” kasutab 74 domeeni.

Kasuta lihtsat ja meeldejäävat nime! Hea .ee domeeni valikul on oluline kasutada lihtsat ja meeldejäävat nime. Liiga pikka või keerulist domeeninime võib olla raske meelde jätta ja kirjutada. Vali lühike ja selge nimi, mis kõlab hästi ja jääb meelde. Hea oleks, kui see koosneb 5–6 tähest.

Kui soovid domeeni reklaamida raadios või muudes suulistes kanalites, vali lihtne, selge ja meeldejääv domeen, mis on kergesti mõistetav ning ei vaja ülekordamist või täpsustamist.

Arvesta brändi ja ettevõtte nimega! Kui sul on juba olemas bränd või ettevõtte nimi, siis proovi seda kasutada .ee domeenis. See loob sideme sinu brändi ja veebiaadressi vahel ning aitab luua ühtset ja äratuntavat kuvandit.

Kui sinu ettevõtte nimi ei ole .ee domeenis saadaval, proovi leida võimalikult sarnane nimi.

Väldi numbrite ja kriipsude kasutamist! Et luua ilusat .ee domeeni, on soovitatav vältida numbrite ja kriipsude kasutamist. Need võivad tekitada segadust ja muuta domeeni raskemini loetavaks. Lihtne ja selge domeeninimi on alati parem valik.

Väldi IDN domeenide kasutamist! IDN-domeenid (Internationalized Domain Names) võimaldavad kasutada domeeninimes täpitähti, erinevaid tähestikke ja muid, mitte ladina tähti. See annab võimaluse registreerida domeene, mis on kohalikule keelele või kultuurile sobivamad.

Kuigi IDN-domeenid pakuvad eeliseid, kaasnevad nendega teatud piirangud ja väljakutsed, mida tasub silmas pidada. 

Peamised põhjused, miks võidakse otsustada mitte kasutada IDN-domeene, on järgmised.

  1. Tehnilised probleemid. IDN-domeenide kasutuselevõtt tõi kaasa tehnilisi probleeme. Vanemad veebibrauserid ja tarkvarasüsteemid ei pruugi korralikult toetada IDN-domeene või võivad neid valesti tõlgendada. See võib tekitada probleeme domeeninime õige kuvamisega ja võib mõjutada veebilehe toimimist.
  2. Turvalisusküsimused. IDN-domeenid võivad põhjustada turvalisusega seotud probleeme, eriti phishing’u või kelmusega seotud rünnakute korral. Kuna IDN-domeenid võimaldavad kasutada erinevaid tähestikke ja tähti, on võimalik luua domeene, mis visuaalselt sarnanevad tuntud brändide või populaarsete veebisaitidega. See võib petta kasutajaid klõpsama kahjulikel linkidel või sisestama oma isiklikke andmeid võltsitud veebilehtedel.
  3. Ühilduvuspuudused. Vanemad e-posti süsteemid ja DNS-serverid (DNS kohta saate täpsemalt lugeda veebiaadressilt https://dns.ee) ei toeta tihtipeale täielikult IDN-domeene. See võib põhjustada probleeme e-kirjade saatmisel või domeeninime serveritele korrektselt juhtimisel. Lisaks võib osa veebiteenuseid, näiteks WHOIS andmebaasid, tõrjuda või kuvada valesti IDN-domeene. 
  4. Piiratud tugi registripidajatelt. IDN-domeenide toetamine võib erineda registripidajate vahel. Mõni registripidaja ei pruugi pakkuda laia valikut IDN-tähestiku variante või võivad rakendada lisakulusid IDN-domeenide registreerimisel või haldamisel. See võib piirata valikuvõimalusi ja suurendada registreerimisega seotud kulusid.

Kontrolli domeeni saadavust! Enne lõpliku otsuse tegemist kontrolli kindlasti, kas sinu soovitud .ee domeen on ikka saadaval. Selleks võid külastada domeeni registreerimise teenusepakkujaid, nagu Host.ee, kus saad teha otsingu ja vaadata, kas soovitud domeen on saadaval. Kui soovitud domeen on juba registreeritud, proovi leida alternatiivne nimi või mõni teine laiend.

Kontrolli .ee domeeni saadavust:

Kiire ja lihtne registreerimisprotsess

Host.ee registreerimisprotsess on kiire ja lihtne. Soovitud .ee domeeni nime saad sisestada otsingusse ja kui see on saadaval, on võimalik jätkata registreerimisega. 

Host.ee juhendab sind vajalike sammude tegemisel ning pakub selget teavet registreerimistasude ja perioodide kohta. Host.ee pakub mõistlikke hindu .ee domeeni registreerimiseks.

Domeeni haldamine ja lisateenused

Host.ee võimaldab sul hõlpsalt hallata oma .ee domeeni. Saad muuta DNS-seadeid, suunata domeeni teisele veebiserverile või luua alamdomeene. Lisaks pakutakse tehnilist tuge, et aidata sind domeeni seadistamisel või muudes tehnilistes küsimustes.

Kui soovid valida ilusat .ee domeeni, on oluline läbi mõelda märksõnad, kasutada lihtsat ja meeldejäävat nime ning arvestada brändi ja ettevõtte nimega. Väldi numbrite ja kriipsude kasutamist ning kontrolli domeeni saadavust enne registreerimist. 

Host.ee on usaldusväärne registraator, mis pakub kiiret ja lihtsat .ee domeeni registreerimise teenust, mõistlikke hindu ning võimalust hõlpsalt hallata oma domeeni.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.