Kuumad Xiaomi uudised: Redmi Note 13 seeria läbis mudelivärskenduse

Xiaomi uuendas oma oma populaarse Redmi Note seeria mudelivalikut ning nüüd koosneb see viiest telefonist – Redmi Note 13, Redmi Note 13 5G, Redmi Note 13 Pro, Redmi Note 13 Pro 5G ja Redmi Note 13 Pro+ 5G.

Värske välimusega mudelid pakuvad head hinna ja kvaliteedi suhet ning tänu suurele valikule leiab iga kasutaja siit omale meelepärase. Lisaks telefonidele tõi Xiaomi välja ka Redmi Buds 5 kõrvaklapid, mis samuti oma taskukohase hinna poolest silma paistavad.

Telefone igale maitsele

Baasmudeliks on valikus Redmi Note 13, mille hinnaks umbes 250 eurot. Redmi Note 13 Pro mudeli eest tuleb välja käia umbes 310 eurot, sama mudeli 5G versiooni eest 400 eurot ning Redmi seeria võimsaima mudeli, Note 12 Pro+ 5G eest umbes 500 eurot.

Nagu näha, erineb kalleima mudeli hind odavaimast kaks korda ja see näitab, et Xiaomi on viimaste Redmi Note telefonidega sihikule võtnud üsna laia ja mitmekülgse tarbijaskonna. 

Xiaomile kuuluvat kaubamärki Redmi Note peetakse tavaliselt keskmisesse hinnaklassi kuuluvaks. Aastate jooksul on aga strateegia tuntavalt muutunud – valikus pole mitte ainult suhteliselt odavaid, umbes 250 eurot maksvaid mudeleid, vaid ka tunduvalt kallim mudel ehk umbes 500 eurot maksev Redmi Note 13 Pro+. Viimane võib küll kuuluda keskmisesse hinnaklassi, kuid suudab konkureerida kallimas hinnaklassis olevate telefonidega. 

Redmi Note 13

Silmapaistvad ekraanid

Esmalt paistavad silma Redmi seeria telefonide ekraanid. Redmi Note 13 Pro 5G ja Redmi Note 13 Pro+ 5G telefonide 6,67-tolliste ekraanide AMOLED eraldusvõime on 2712 x 1220 pikslit. Mõlemal juhul pakub kaitset Gorilla Glass Victus klaas. Redmi Note 13 ekraani kaitseb Gorilla Glass 5 klaas.  

Kõigi uute mudelite ekraanide värskendussageduseks on 120 Hz. Redmi Note 13 Pro 5G ja Redmi Note 13 Pro+ 5G ekraanidel on sarnased omadused, kuid erinev kujundus – kui Redmi Note 13 Pro 5G on lame ja servadest sirge, siis Redmi Note 13 Pro+ G tuleb kumerate servadega. Sarnaselt Redmi Note 13 Pro 5G mudelile on ka Redmi Note 13 telefoni ekraan ilma kumerate servadeta ning veidi veidi väiksema resolutsiooniga.

Ekraani seadetest leiab kolm sagedusrežiimi – automaatse, 60 Hz ja 120 Hz. Autmaatorežiimis saab telefoni kasutada igapäevaste toimingute ja mängude jaoks sujuvalt 120 Hz värskendussagedusega ning kui seda pole vaja, vähendatakse seda aku säästmiseks 60 Hz-ni.

Iga uue Redmi Note telefoni ekraan näitab detailset ja selget pilti ning nutitelefoni on mugav kasutada ka eredas päevavalguses. Seda ilmestab ka fakt, et Pro mudelite ekraanide maksimaalne heledust on viidud 1800 nitini. Lisaks aitab spetsiaalne päevafunktsioon suurendada ekraani heledust päikesepaistelisel päeval.

Ka pildiseadete valikutest leiab igaüks endale sobiva – spetsiaalne lugemisrežiim, tumerežiim ja VR-seadmetega töötamise eriseaded. Värviedastusvalikutest on saadaval selged, erksad ja standardvärvid või võimalus värve kuvada sisu põhjal automaatselt. Samuti on võimalik käsitsi valida ka oma eelistustele vastavat värvide temperatuuri.

Kõikide telefonide AMOLED-ekraanid tagavad väga head vaatenurgad ning neid iseloomustab võimalus kuvada infot ka siis, kui seade on puhkerežiimis (ekraan on alati sees). Kui Redmi Note 13 Pro 5G ja Redmi Note 13 Pro+ 5G ekraanide eraldusvõime on 1,5K (2712 x 1220), siis Redmi Note 13 mudelilt leiab Full HD+ (2400 x 1080) ekraani.

Redmi Note 13 5G

Minimalistlik disain

Uue põlvkonna Redmi Note telefonide disain säilitab minimalistlikud trendid, mida nägime 2023. ka aastal ilmunud Redmi Note 12 mudelitel – kergelt kumerad servad raami külgedel, sirged jooned ja pinnad Redmi Note 13 ja Redmi Note 13 Pro mudelitel. Redmi Note 13 Pro+ 5G paistab aga teiste seast silma kumera ekraani ja tagakaane servade poolest. Visuaalselt tundub see väiksem, kuid tegemist on optilise illusiooniga. 

Kaamerad juures on kujundusega palju vaeva nähtud ning parema välisilme saavutamiseks on need “süvistatud” tagakaane sisse. See lahendus on atraktiivne ja elegantne ning ei koorma tagakaant mittevajalike elementidega.

Telefonide juures on kasutatud kvaliteetseid koostematerjale ning iga mudel on saadaval kolmes värvitoonis. Redmi Note 13 mudelit saab valida musta, sinise ja rohelisena, Redmi Note 13 5G-d aga musta, valge ja rohelisena. Redmi Note 13 Pro värvivalikus on aga must, tumeroheline ning lavendlililla toon.         

Redmi Note 13 ja Redmi Note 13 Pro telefonidel on IP54 klassile vastav vee- ja tolmukindlus, Redmi Note 13 Pro+ 5G vastab aga veelgi kõrgemale standardile – IP68.

Kõiki mudelid on käes mugav hoida, seda tänu heale tasakaalule. Muide, Redmi Note 13 ja Redmi Note 13 Pro karpidest leiab lisaks telefonile ja laadijale ka kaitseümbrise.  

Redmi Note 13 Pro 5G

Võimekad protsessorid

Redmi Note 13 Pro+ 5G mudelil on kasutusel MediaTek Dimensity 7200 Ultra protsessor, Redmi Note Pro mudelil MediaTek Hello G99 Ultra protsessor ja Redmi Note 13 Pro 5G mudelil Snapdragon 7 Gen2 protsessor. Redmi Note 13 Pro 5G ja Redmi Note 13 Pro+ 5G mudelid saavad muretult hakkama ka väga nõudlike mängudega ning ka peale tunni pikkust sessiooni ei kuumene kumbki telefon üle.

Üldiselt pakuvad Redmi Note 13 Pro+ G ja Redmi Note 13 Pro 5G mudelid oma hinna eest üsna head jõudlust. Redmi Note 13 jõudlus jääb Pro mudelitele alla, kuid selle mudeli hind on ka oluliselt madalam. Baasmudeli kasutamisel ei pea muretsema ka igapäeva toiminguid tehes,sest jõudlust on igati piisavalt.

Kõik telefonid on varustatud Xiaomi modifitseeritud Android 13 kasutajaliidesega MIUI 14, mis on intuitiivne, praktiliste funktsioonidega ning pakub palju võimalusi. Erinevad rakendused ja teenused on lihtsasti ligipääsetavad.

Uued Redmi Note telefonid on varustatud 5000 mAh akuga, Redmi Note 13 Pro 5G seest leiab aga veidi suurema ehk 5100 mAh mahutavusega aku. Akukasutuse osas on tegu väga säästlike mudelitega ning ka mängides langeb Pro telefonide akutase väga aeglaselt.

Redmi Note 13 Pro telefonidega on kaasas 67W laadija, Redmi Note Pro+ 5G on aga varustatud võimsa 120W laadijaga, mis laeb akut ülikiiresti. Redmi Note 13 telefonilaadija võimsuseks on 33W.

Redmi Note 13 Pro+ 5G

Mitmekülgsed kaamerad

Nii Redmi Note 13 Pro+ 5G kui ka Redmi Note 13 Pro mudelil on 200 MP põhikaamera – seekord on Xiaomi selle kaamera jaoks kasutanud uut Samsungi HP3 pildisensorit. Pro telefonidel on ka optiline pildistabilisaator, mis soodsamal Redmi Note 13 telefonimudelil puudub.

Redmi Note 13 Pro+ 5G ja Redmi Note 13 Pro põhikaamerad pakuvad väga kvaliteetset fotode ja videote jäädvustamist. Esimene neist võimaldab kasutada ka 10-kordset suumi, mis jätab pildi selgeks ja detailseks.

Mõlemad telefonid suudavad pildistamisel säilitada värvitoone ja heledust erinevates valgustingimustes, nii eredas valguses kui ka hämaras. Tänu suurele dünaamilisele ulatusele saab häid jäädvustusi nii päikesevalguses kui ka kunstlikus valguses. Pro mudelite portreerežiim töötab samuti muljetavaldavalt. Tausta hägustamine on täpne ning ka nõrgas valguses tehtud fotod tulevad kvaliteetsed.

Pro mudelitelt leiab veel lisaks 8 MP lainurkkaamera (sensor – Sony IMX355) ning 2 MP kaamera, mis on mõeldud makrovõtete jaoks. Esiküljelt leiab aga 16 MP sensori selfide jaoks. 

Videod salvestatakse põhikaameraga 4K resolutsioonis, 30 kaadrit sekundis, lainurkkaameraga – 1080p resolutsiooniga (30 kaadrit sekundis), selfikaameraga – 1080p resolutsiooniga (60 kaadrit sekundis).

Milline mudel valida?

Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G ja Redmi Note 13 Pro+ 5G on keskmise hinnaklassi telefonid, millel on mitmeid esmapilgul mittemärgatavaid erinevusi. Nende eeliseks on suurepärased kõrge värskendussagedusega AMOLED ekraanid, võimsad ja tõhusad protsessorid, 200 MP põhikaamerad ja kiirlaadimine (67/120 W). Tänu nendele omadustele on need tõsiseltvõetavad konkurendid oluliselt kõrgema hinnaklassi telefonidele.

Redmi Note 13 on hea taskukohase hinnaga telefon, mis suudab rahuldada paljude kasutajate igapäevaseid vajadusi ja täita usaldusväärselt erinevaid ülesandeid.

Redmi Buds 5 kõrvaklapid pakuvad kvaliteeti madala hinnaga

Lisaks telefonidele tutvustas Xiaomi ka uusi Redmi Buds 5 kõrvaklappe, mis hiilgavad oma hinna ja omaduste poolest. Neil on kvaliteetne mikrofon kõnedeks ning tänu Bluetooth 5.3 tehnoloogiale tagavad need katkematu ühenduse. Mürasummutus teeb kasutuse veelgi mugavamaks ning juhtimine käib puutega. Lisaks saab rakenduse kaudu ka ise kõrvaklapi seadistusi muuta.

Kõrvaklappide aku kestab 40 tundi koos karbiga ja 10 tundi ilma karbita. Sisselülitatud mürasummutusega küll kasutusaeg lüheneb, kuid tänu kiirlaadimisele saab 5 minutiga juurde kuni kaks tundi kuulamisaega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.