Sisuturundus

Makita tõi turule uue akutehnoloogia: kuidas see kasutaja elu lihtsamaks teeb?

Kui olete valimas poes ehituseks vajalikku tööriista, siis millele enne ostu sooritamist tähelepanu pöörata? Mõistagi tuleks tööriist valida tulevase töö põhjal – kas tegemist on lihtsamate kruvide mööbliplaati keeramisega või hoopiski mõne hiigelsuure ventilatsioonitoru ava seina freesimisega?

Selle valiku juures ei tohiks aga kunagi järeleandmisi, samuti ei tasu juhinduda võimalikult madalast hinnast või mõnest hetkel soodusmüügis olevast pakkumisest. Mõistlik oleks lähtuda seadme funktsioonidele, võimsusele ja mugavusele. Kindlasti on suureks plussiks ka võimalus samale akuplatvormile hiljem lisamasinaid juurde osta. Sageli saab määravaks ka tööriista võimsus.

Viimase osas on suure sammu edasi teinud Makita uus akutehnoloogia, mis toob nüüd kasutajateni targema tehnoloogia, suurema võimsuse, pikema tööaja ning veelgi vastupidavama tööriista ja aku korpuse.

Võimsus ja mugavus käsikäes

Kui seni oli turul kõige suurema tootevalikuga 18V akuplatvormiks LXT platvorm, millele ehitatud akude väljundpingeks on 18V, siis Makita poolt hiljuti tutvustatud XGT platvorm ületab selle näitaja rohkem kui kahekordselt. Uute akude maksimaalseks väljundpingeks on koguni 40V. See tähendab, et uuel tehnoloogial põhinevad seadmed on võimsamate mootoritega, võimaldavad ühe laadimisega pikemat tööaega, samas on oluliselt ka vähenenud akude laadimiseks kuluv aeg.

Aku mahutavuse puhul mängib olulist rolli selle füüsiline suurus – mida suurema väljundpingega aku, seda suurem ja kaalult raskem ta on. Suuruse ja kaalu lisandumisel on tööriista ebamugavam käsitseda. Siinkohal on Makita samuti astunud suure sammu edasi: uuel XGT tehnoloogial töötav 40V akusüsteem ei erine oma suuruselt ja raskuselt kuigivõrd senisest turuliidrist, olles seega ideaalne järgmine samm igale meistrimehele – muutunud on vaid aku kuju, lisandunud nutikus ja suurenenud väljundpinge.

Niisamuti muudab uus tehnoloogia võimalikuks juhtmevaba tuleviku: kui võimsamatel tööriistadel pole ebamugavale juhtmetoitele seni alternatiivi olnud, siis äsja Eestis turule jõudnud XGT tehnoloogia lahendab nüüd ka selle probleemi, viies tulevikus ka tööriistad üle akutoitetehnoloogiale.

Nutikus tagab vastupidavuse

Järjest enam tuleb turule targa tehnoloogiaga tooteid ning ka tööriistamaailm pole siinkohal erand. Näiteks võimaldab XGT akudesse ja tööriistadesse sisseehitatud tark tehnoloogia digitaalset andmesidet.

See tähendab, et seadme kõik vajalikud osad – aku, mootor ja laadija – suhtlevad omavahel. Seadme ja aku vaheline digitaalne suhtlus võimaldab saavutada optimaalse jõudluse ning aitab seadmeid kohandada ka tuleviku tehnoloogia arenguga, näiteks juhuks, kui akutehnoloogiaga liigub liitium-ioon tehnoloogialt tahkainel põhinevatele akudele. Säärase nutika tehnoloogia abil hoitakse ära ka tööriista aku äkiline seiskumine või ülekoormus, seadet ennast sealjuures kahjustamata.

Lisaks digitaalsele nutikusele tagab akude töökindluse ka nende füüsiline konstruktsioon: akud on toodetud kolmekihilise veekindla ehitusega, mis tähendab, et neid saab muretult kasutada ka kõige keerulisemates tingimustes, kartmata aku purunemist või niiskusest tingitud lühist. Niiskuskindluse juures pole tähelepanuta jäätud ka robustsust – akud püsivad muretult tööriista küljes ka kõige keerulisemates oludes ning kui aku peakski juhtumisi maha kukkuma, kaitseb seda vigastuste eest vastupidav väliskest.

Tulevik on paigas

Kuigi esmalt saavad Makita uutest XGT akudest kasu lõigata igapäevasemad tööriistad nagu trellid, puurvasarad, löökmutrivõtmed, lihvismasinad ja saed, siis on ettevõte aktiivselt sobivate tööriistade valikut laiendamas.

Näiteks kui juba praegu võib poodidest leida uue GA013G nurklihvija, mille võimsus on tänu uuele akusüsteemile viidud võrdväärseks 1000-vatise juhtmega nurklihvijatega, siis on ettevõte töötamas ka seadmete kallal, mille puhul varem akutoide kõne alla ei tulnud – need olid selle jaoks lihtsalt liiga võimsad.

Seega võib juba lähimas tulevikus leida Makita tootevalikust nõudlikumale profikasutajale mõeldud aia- ja hooldustööde tööriistu, niisamuti masinaid, millelt ei oskaks akutoitelt isegi oodata, näiteks suured teemantpuurid, lauasaed, suured ketaslõikurid ja mitmed teised võimsamad tööriistad. Kõik see on võimalik tänud XGT platvormi paindlikkusele, mis lubab nõudlikemas seadetes kasutada ka kaht 40V akut, pakkudes seega seadmete toimimiseks vajalikku tööpinget.

Loe lisa www.xgt.ee.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.